Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kik azok a szuperdelegáltak?...

Kik azok a szuperdelegáltak? Hogyan választják őket? A delegáltakat hogyan választják? (Amerikában)

Figyelt kérdés
Delegált, Amerika, elnökválasztás, donald trump, hillary clinton,

2016. máj. 23. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Here you go :


[link]

2016. máj. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A sima delegáltakat a szavazáson választják. Először is minden államban az ott lakók száma alapján ki van osztva, hogy hány delegáltat lehet szerezni. És minden államnak megvan a maga rendszere arra, hogy a választások után hogy osztja szét a delegáltakat. Pl. lehet arányos, mondjuk van 100 delegált, és az eredmény 20%-30%-50%, akkor az egyik 20, a másik 30 a harmadik meg 50 delegáltat kap. De van ahol többé-kevésbé arányos (pl. terület alapú), van ahol a nyertes kapja az összeset, van ezek mindenféle kombinációja. És van a "Caucus" rendszer, amibe nem is megyek bele.

Aztán végül van egy nagy gyűlés, ahol a delegáltaknak arra kell szavazniuk, akihez választották őket. És a szavazáson 50%-ot elért ember lesz az elnökjelölt. Ha viszont senki sem éri el az 50%-ot, akkor a delegáltjaik üzletelgethetnek és szinte akárkit megválaszthatnak. Persze vannak szabályok, most pl. az a szabály, hogy 8 államot nyernie kell annak aki elnökjelöltté akar válni.


A szuperdelegáltak párttagok, akikre nem szavaznak, hanem ők döntik el kit támogatnak. Kormányzók, szenátorok, ilyesmik. Csak a demokrata pártnál vannak, és több célt szolgálnak. Pl. ha 3 jelölt van 20%, 35% és 45% delegálttal, akkor a szuperdelegáltak megadhatják az 50%-ot a nyertesnek. Vagy ha mondjuk 48%-52% arányban nyer egy olyan jelölt, aki viszont az elnökválasztáson nem nyerhetne, akkor a szuperdelegáltak gyakorlatilag felülbírálhatják a populáris szavazatot, hogy a "megválaszthatóbb" jelölt indulhasson elnöknek. Olyan 10%-a az összes delegáltnak szuperdelegált, tehát elég komoly hatalmuk van.

2016. máj. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Eddig nem is tudtam arról hogy 8 államot kell megnyerni azért hogy valaki elnökjelölt lehessen, köszi. :D


Visszatérve a szuperdelegáltakra: szerintem nagyon igazságtalan a dolog. Lásd a mostani esetet hogy Hillary Clintonnak több mint 500 szuperdelegáltja van és tulajdonképpen politikai múltjának köszönhetően "ingyen" szerezte őket. Ha nem lenne ez a szuperrendszer akkor még lehet hogy Bernie lett volna a demokrata jelölt de így szerintem esélye sem volt.

2016. jún. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

Igazad van, egyetertek,

A szisztema nagyon megerett egy reformra.

2016. jún. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!