A Nyugat most épp az Aleppó területéről menekülő terroristákkal kollaborálókat védi. Ti is védiket őket?
Több tízezer aleppói lakos indult útnak Észak felé, hogy Törökországban keressen menedéket a közelgő ostrom elől. A nyugati politikusok humanitárius katasztrófától tartanak.
A szíriai kormányerők Aleppó város nyugati és belvárosi részeit a mai napig is ellenőrzik, a Damaszkusszal szövetséges kurd erők az északi kerületeket ellenőrzik. A fegyveres csoportok által ellenőrzött kerületekből a lakosság nagy része valóban elmenekült, de így is közel fél millió aleppói él a terrorszervezetek uralma alatt. A kormányerők által ellenőrzött kerületekben a lakosság folyamatosan tér vissza és kezdi újjáépíteni életét.
A terrorszervezetek által uralt kerületekben csak ritkán van áram és vízellátás, mivel a terroristák megsemmisítették a város infrastruktúráját. A nyugat által is támogatott fegyveres csoportok célja az volt, hogy az embereket a kormány ellen hangolja, de ez visszájára sült el. (Mivel a szír kormány az általa visszafoglalt, vagy uralt területeken hamar újjáépítette a városrészek üzemeltetéséhez és működéséhez szükséges közműveket, így az emberek is visszatérhettek és megindulhatott a városok és falvak újjáépítése.)
A fegyveres csoportok, kihasználva a helyzetet, a civil lakosságból szép hasznot húznak. A városba becsempészet árukra, a szír kormánysegélyre, illetve a nemzetközi segélyszállítmányokra hamar lecsapnak a fegyveres csoportok vezetői, majd tízszeres vagy akár százszoros haszonnal adják tovább. A városban rekedt és a terrorszervezetek által fogva tartott civil lakosság nem tűrte tovább az éhínséget és a nyomort, életüket kockáztatva a város szélére vonultak, hogy követeljék a Szíriai Arab Hadsereg bevonulását és a terroristák kiűzését Madayából. Ez szinte minden egyes alkalommal megismétlődik, ahol a szíriai hadsereg és a civil lakosságból toborzott Nemzetvédelmi Erők megközelítik az adott települést.
A Homsz tartományban lévő, a terrorszervezetek fellegvárának számító Al-Rastan városból több tucatnyi fegyveres szökött el és állt át a kormányerők oldalára.
A szíriai hadsereg által uralt aleppói városrészbe minden nap emberek ezrei szöknek át, hogy biztonságban legyenek. A szíriai állam minden állampolgárának biztosítja az alapvető élelmiszer, víz és gyógyszer ellátást, illetve az ideiglenes lakhatást.
De akkor miért van az, hogy több tízezren a bizonytalanságot választják és inkább a török határ felé menekülnek, minthogy a biztonságos, kormányerők által uralt területekre mennének?!
A válasz egyszerű. Mert nekik pont, hogy nem biztonságos, sőt! Most, hogy a szíriai hadsereg és szövetségesei az orosz légierővel együttműködve elvágta a Törökországból érkező utánpótlási útvonalakat a nyugat által támogatott – vagyis pontosabban egyre kevésbé támogatott – fegyveres csoportok fejvesztve menekülnek Észak-Szíriából. Így a terroristákkal kollaboráló emberek sincsenek már biztonságban, ezért családostól indultak el a török határ felé.
Miután úgy tűnik, a fegyveres csoportok egyelőre magukra maradtak és senki nem mer komolyabb intézkedéseket tenni, hogy ne veszítsenek több területet, a tagjaik családostul kezdtek fejvesztve menekülni. Persze az öböl menti-, a török és a nyugati médiumok az orosz légierőt és a szíriai hadsereget hibáztatják az újabb „menekült” áradatért. Valójában azonban, bár tényleg az életüket menteni akarókról van szó, de ezeknek többsége terrorista vagy azokkal kollaboráló ember, aki félti az életét a szíriai igazságszolgáltatástól.
Nekem az egyetlen szimpatikus muszlim nép azok a kurdok. Ők nem mennek sehová, hanem maradnak és harcolnak a saját földjükért és szabadságukért, sőt még a kurd nők is a hadseregben szolgálnak, ők azok akik minden politikától mentesen egyszerűen csak a függetlenségért harcolnak. Példát vehetne róluk mindenki, szerintem nagyon megérdemelnének egy önálló hazát.
A szírekről meg irakiakról az a véleményem mint eddig: gyáva népek akik az első puskalövésnél elfutnak, semmit nem jelent nekik a hazájuk, otthonuk csak Germany meg a segély.
#1
Nem teljesen igaz, hogy nem mennek sehová. Köztük is vannok olyanok, akik elmenekülnek. Ahogyan a szírek és irakiak sem mind menekülnek el. Szíriában és Irakban is egyaránt vannak női egységek:
Igazából sokkal több nő harcol a szír hadsereg oldalán ha már itt tartunk, jazidik, asszírok, örmények is egyaránt összefognak a kormánnyal a Daes ellen.
Ha meg már idekevertük a migránsokat, akkor nem ártana tudni, hogy kevesebb mint 30%-uk jön háborús területről:
https://www.youtube.com/watch?v=uGMefFdaKYw
A kurdok meg csak a saját területeiket védik, az igazi harcot nem ők vívják a Deas-al szembe (ISIS).
http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__7..
Csak a Nyugati média mindenhol a kurdokat emlegeti, nehogy véletlenül el kelljen ismerni, hogy a nem USA-barátok harcolnak a legjobban a Deas ellen...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!