Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért csak Európában és...

Miért csak Európában és Amerikában élnek jól az emberek?

Figyelt kérdés
Persze tudom, van még egy csomó ország ahol jól élnek (Észak-Amerika, japán meg az Arab országok), de a bolygó, több mint felén szegénység és nyomor van..miért van ez így? Én most innen a kényelmes székemből, akármikor használható internettel írom ki ezt a kérdést, miközben épp a tiszta ásványvízből kortyolgatok, ezalatt egy csomó helyen éppen éhen/szomjan vagy a sok kosz miatt hal meg valaki..remélem érthetően fogalmaztam. Érdekelne mindenkinek a véleménye..!

2014. szept. 1. 21:26
1 2 3
 1/25 Napfonat ***** válasza:
49%
Mert szärrá rabolták magukat. Népeket igáztak le és irtottak ki teljesen, rablóhadjáratokat vezettek, és kifosztották az egész világot. Az ásványkincsekben, drágakövekben, aranyban, uránban gazdag Afrika a világ legszegényebb kontinense.
2014. szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%

Az európaiak meg a kelet-ázsiaiak azért, mert olyan népek, akik innovatívak.

Bár Európa az etnikai arányok borulása miatt egyre kevésbé innovatív.


Az arabok meg azért, mert sok olajuk van, amit jó drágán eladnak.

2014. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
De ezt annyira igazságtalannak érzem, hogy én ilyen jómódban élhetek (igen, Magyarország is az Afrikához, Dél-Amerikához és Ázsia nagy részéhez viszonyítva!) ők pedig teljes nyomorban..:(
2014. szept. 1. 21:32
 4/25 A kérdező kommentje:
Egyébként bennem már az is felmerült, hogy mi lenne ha évtizeteken belül ezek a szegény régiók teljesen kipusztulnak a túlnépesedés miatt? Akkor jobb lenne a világnak?
2014. szept. 1. 21:40
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Az élet igazságtalan.

A Föld erőforrásai végesek, csak mások rovására lehet javakat halmozni. A Nyugat a történelem során élt civilizációs előnyével, és hol fizikai, hol gazdasági, hol kultúrális erőszakkal kizsákmányolta a világ fejletlenebb felét.

2014. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
29%

A kipusztulás óriási katasztrófát jelentene az emberiségnek, mert nem születnek meg olyan emberek akiknek meg kellene születniük, hogy jobbá tegyék ezt a világot

Egyébként az életszinvonal kérdése általában az adott ország természeti adottságaitól függ termőföldek, bányák, tengerek, ország területe, minél több annál jobb az életszinvonal is

Magyarországon is lehetne egyébként havi 300.000-es átlagfizetés csak ez egyeseknek igy a jó, ha havi 60-ért dolgoznak az emberek

Sajnos ez Magyarország

2014. szept. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%

"Mert ezek az emberek életrevalóbbak."


XD Nyilván. A magyarok meg azért élnek rosszabbul, mint az osztrákok, mert genetikailag alacsonyabb rendűek, nem?

Apám, ha a feketéknek tényleg alacsonyabb az IQ-juk, te koromfekete lehetsz.

2014. szept. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"De ezt annyira igazságtalannak érzem, hogy én ilyen jómódban élhetek (igen, Magyarország is az Afrikához, Dél-Amerikához és Ázsia nagy részéhez viszonyítva!) ők pedig teljes nyomorban..:("


Akkor költözz oda hozzájuk, hogy igazából együtt érezhess velük.

2014. szept. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék én nem akarok (és nem is tudnék) rajtuk segíteni sehogyan, csak sajnálom őket. Olyan helyzetbe pedig pláne nem akarok kerülni, mint amilyenben ők vannak..
2014. szept. 1. 21:54
 10/25 anonim ***** válasza:
19%

"XD Nyilván. A magyarok meg azért élnek rosszabbul, mint az osztrákok, mert genetikailag alacsonyabb rendűek, nem?"


Az osztrákok németek, a magyarok meg putris szlávok.

Persze, hogy felsőbbrendűek genetikailag és kulturálisan is.

2014. szept. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!