Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan oldották meg az I. vh...

Hogyan oldották meg az I. vh utáni világválságot? Ma is lehetne ugyanezeket a módszereket alkalmazni Mo-n?

Figyelt kérdés
Milyen intézkedésekkel kezelték a válságot USA-ban és No-ban ?
2009. dec. 24. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Fegyverkezéssel .
2009. dec. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Akkor tántorgott ki 3 millió magyarunk Amerikába.
2009. dec. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Úgy hogy termelésre fogták a népet, aki nem dolgozott kinyirták vagy ellehetetlenítették..


Plusz működött az árucsere rendszer ha nem volt pénz nem úgy mint most..


A bankrendszer az állam kezében volt nem a külföldiek kezében és mindent visszaállamosítottak amit csak lehetett..

2009. dec. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Többféle megoldás létezett. A válság miatt megnőtt a munkanélküliek száma, akikkel kezdeni kellett valamit, hogy a válságnak vége legyen. Ez a valami egyértelműen az új munkahelyek biztosítása volt.


Roosevelt amerikában bevezette a "New Deal"-t, ami gazdasági reformokkal segítette a munkahelyek létrehozását. Nagy építkezésekbe fogtak, ekkor alakult ki amerika óriási ipara.


Németországot meg Hitler húzta ki a sz@rból. Nagyon egyszerűen: akinek nem volt munkája, annak adtak. Nekiálltak pl. az infrastruktúrát fejleszteni. Pl. qrva sok autópályát építettek, amivel sokezer embernek adtak munkát.


Bővebb infó van pl. itt is:

[link]

2009. dec. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

alapvetően állami beruházásokkal. hogy fegyverkezés vagy útépítés az végülis tökmindegy.


a mai világban ez sajnos nem működőképes.

a mai gazdaság alapja nem az ipar, hanem a szolgáltató szektor és a kereskedelem. ebbe pedig az állam nem tud beavatkozni.

2009. dec. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan oldották meg az I. vh utáni világválságot?"


Az I. vh. utáni válságot (kb. 1919-1922) nem "oldották meg", hanem megoldódott. A gazdaság fejlődése ciklikus, egyik válság sem tart örökké.


Az 1929-1933-as válsággal ugyanez a helyzet. Egyébként valószínűleg magától végetért volna, az USA-ban a New Deal egyesek szerint csak lassította a kilábalást, míg mások szerint gyorsította.


Az USA New Deal-programja elsősorban nagyarányú közmunkaprogramokat jelentett, melyeket hitelből finanszíroztak. Az USA ebben az időszakban jelentősen eladósodott. 1937-től ismét recesszióba süllyedt az amerikai gazdaság, de csak rövid időre. Később pedig a háborús konjunktúra segítette a fellendülést.


Németország, mire Hitler hatalomra került, már kifelé lábalt a válságból.


Hitler autópálya-építési közmunkaprogramja egy olyan program volt, amit már az előtte működő kormány felvázolt, csak nem volt ideje végrehajtani.


A nácik azonban elsősorban a fegyverkezés felpörgetésével lendítették fel a gazdaságot. A munkanélküliséget a németek azzal is csökkentették, hogy a nőket kivonták a munkából, mert a náci ideológiában a nőnek otthon van a helye.


A náci gazdaságpolitika nem "megoldotta" a válságot, hanem a hadigazdaság hitelből való felpörgetésével elrejtette. 1936-tól a helyzetbe bele volt kódolva, hogy Németország 4-5 éven belül vagy államcsődöt jelent, vagy valahogy kihúzza magát a fizetési kötelezettségei alól. Ez utóbbinak a háború volt a módszere.


Voltak olyan országok, melyeket nem is érintett az 1929-1933-as válság. A Szovjetunió éppen ekkor hajtotta végre az első ötéves tervet, megduplázva az ipari termelését. Az iparosítás sikerült, azonban 1932-ben a rossz termés és a hibás agrárpolitika következtében óriási éhínség tört ki, amiben milliók haltak meg vidéken. Ez azonban független a válságtól.

A fasiszta Olaszországot a válság szintén nem érintette súlyosan, ahogy a terjeszkedő, hadigazdaságot működtető Japánt sem.

Az európai tőkésországok közül Franciaország úszta meg a legkisebb visszaeséssel a válságot. Sokkal sikeresebben kezelték a válságot, mint az agyonsztárolt nácik.

2009. dec. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
tegnapelőtt 21:27 olvas el egy történelem könyvet.
2009. dec. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem lehet ugyanúgy megoldani. Azóta eltelt 65 év,sokat fejlődött a világ. Az ami érvényes volt a második világháború után, ma már nem érvényes. Mások letttek a játékszabályok. Igaz,hogy néha történelem ismétli önamgát, de ez nem mindig jó.
2010. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Jaj, bocs az előbbi vagyok. Nem figyeltem,hogy te első VH-t írtál, én meg a másodikról "beszéltem". Ebben az esetben meg pláne nem oldható meg.
2010. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!