Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szimpatikus nektek Barack Obama?

Szimpatikus nektek Barack Obama?

Figyelt kérdés
Ha igen miért? És ha nem, miért?
2009. dec. 20. 17:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
70%

Egyértelmű nem. És az amerikaiak nagy többségének sem az.

Legújabb okossága Busch nyomain haladva nekimenni Pakisztánnak.Mondvacsinált állítolagos al kaida tagok bujtatása cimén, éredekes utánnanézni , hogy a mol miért is fektetett be 100 Millió $-t a pakisztáni olajpiacba???!!!

2009. dec. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
az, de attól még csak inkább beszél mint cselekszik. a nobel békedíjazása meg közröhej.
2009. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de szerencsére nem vagyok amerikai, úgyhogy igazából semmi bajom nincs vele. Nem kifejezetten ellenszenves, csak éppen semmi olyat nem tud vagy tesz, ami rokonszenvessé teszi. A díja nevetséges. Az egészségügyi reformja talán apró lépés jó irányba, de általában az amerikai politika és az amerikai politikusok igen távol vannak attól, hogy nekem szimpatikusak lennének. Szerintem az európaiakhoz képest sok mindenben le van maradva a gondolkodásmódjuk.
2009. dec. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Egyrészt számomra túl liberális, másrészt nem tetszik a külpolitikája. Békéről beszélt közben mennek a csapaterősítések. A béke Nobel-díj meg egyszerűen röhejes.
2009. dec. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
33%
Én örülök neki, hogy ő lett a miniszterelnök. Nagy előrelépés ez, hogy egy feka ilyen fontos szerepet tölthet be.
2009. dec. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
76%
Obama nem miniszterelnök hanem elnök mivel amerikában nincs miniszterelnök:)
2009. dec. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben sokkal szimpatikusabb volt, mint mostanában. Talán azért, mert nagy volt a kontraszt közte, és a Bush nevű csimpánz között. Meg talán azért, mert ellenfele, a militarista McCain sem volt a szívem csücske (elismerve persze, hogy annak idején hősiesen viselkedett Vietnamban). Őszintén megmondom, hogy nekem az utóbbi évtizedekben az összes demokrata elnök (Kennedy, Carter, Clinton) sokkal jobban bejött, sokkal szimpatikusabbnak, meggyőzőbbnek értékeltem, mint bármelyik republikánust.

Az afganisztáni csapatbővítés megdöbbentett és nagy csalódás számomra.

2009. dec. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
23%
Igen
2009. dec. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
35%

Igen, már csak azért is mert fekete.Mármint nem csak az ő személye, hanem az, hogy végre történt valami előrelépés a rasszizmus terén Amerikában, és ez fontos.

A béke Nobel-díj pedig tényleg röhejes.

2009. dec. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
előrelépés? az megvolt akkor, amikor O.J. Simpsont nem ítélték el kettős gyilkosságért...
2009. dec. 20. 18:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!