Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hol lehet jobban megélni,...

Hol lehet jobban megélni, Németországban vagy az USA-ban?

Figyelt kérdés
2009. márc. 29. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ mi a szakmád, milyen referenciáid vannak, milyen tőkével vágsz neki a dolognak, van-e családod, hány gyereked van.....
2009. márc. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hm. Ettől nem lettem okosabb. Inkább egy általános képre lennék kíváncsi, olyan embertől, aki ismeri a viszonyokat itt is ott is. Lehet pl. államokra is kitérni, ha valaki spec. államot ismer. Tehát az attól függ választ végülis vártam, de próbáljatok meg inkább értékelhető információt írni kérlek. pl. ilyet: Németországban Berlinben dolgoztam, USA-ban pedig Nevadában. Én festő vagyok, és Nevadában ezzel 10szer annyit kerestem és fele annyiért tudtam vásárolni élelmiszert, benzint, laptopot meg egyebet. Viszont egy idő után elegem lett abból, hogy forgácsíze van a kajának és nem ehetek csülköt pékné módra. Ezért gazdagabb voltam Nevadában, de nem volt jobb az életem. Egyébirént szétnézve az embereknek általában Nevadában többre futja, mint Berlin és környékén.

Szóval, valami ilyesmit várnék. Köszi.

2009. márc. 30. 09:52
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Nos, ilyen válaszokat hiába vársz ...

Sztem ahán yember, annyiféle képpen tudna negatívan vagy pozitívan nyilatkozni. Tedd fel a konkrét kérdésedet, arra majd többen tudnak válaszolni sztem. Én speciel az USA-ban éltem sokat, a németeket pedig nem tudnám egy napig se elviselni, és nem volt rossz az USA-ban, ettől függetlenül lehet, hogy többen fogják Németországot dícsérni ...

KONKRÉT KÉRDÉSEKET !!!!!

2009. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Éltem mindkét helyen. Ha családod van, akkor Németország.

Családi adókedvezmény, gyerekek utáni támogatás, jó iskola ingyen, egészségügyi ellátás, biztosítás.

USA-ban ha rizikót vállasz (biztosítás nélkül) jóval többet kereshetsz. De gyerekekkel én nem vállalnám. Normális iskola szörnyen drága, vagy drága helyen kell házat venned, ahol jobb a körzeti suli. Olcsóbb az élet. (bár nem mindenhol a keleti parton kétszer annyi az élelmiszer mint itthon), de a rezsi olcsóbb.

Összefoglalva. Németország rizikó nélkül, nagyobb biztonság, USA rizikós, családdal nagyon meggondolandó, ha nincs akkora tőkéd, hogy ne alulról kezd.

2009. márc. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én éltem mindkét helyen. Szerintem Németországban egy magyarnak sok minden könnyebb, mert közelebb van és egy milliószor könnyebb kijutni dolgozni, mint az USA-ba. Az USA-ba gürcölni kell először a munkavállalásiért, ha egyáltalán megkapod. Államonként nagyon változó, hogy hol jó meg hol nem arról nem beszélve, hogy mindenkinek más a jó. Ahogy az első válaszoló mondta, azon is múlik, hogy kinek mi a szakmája, szóval konkretizáld és majd akkor tudunk esetleg valamit mondani. A szakképzett munkaerőből, amiből épp hiány van nagyon jól megél illetve pl. orvosok, tanárok, nővérek is. Németországban sem rossz a helyzet, de így tényleg nem lehet 2 országot összehasonlítani, mindkettő hatalmas ország, rengeteg eltérő lehetőséggel. Inkább az itt a kérdés, hogy te melyiket szeretnéd (én pl. Németországban nem szerettem élni) meg is kérdés, hogy ha te pl. ki akarsz menni az USA-ba egyáltalán van-e értelme erről "ábrándoznod", mert megfelelő képzettség és egy hatalmas adag szerencse (=szponzorálás) nélkül oda semmiféleképpen nem fogsz tudni kimenni legálisan dolgozni, míg Németországba igen.
2009. márc. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok! Kicsit rosszul tettem fel a kérdést. Tisztában vagyok azzal, hogy nagy országok és nehéz hasonlítani. És én nem akarok se ide, se oda elmenni élni. Viszont van bennem mérhetetlen kíváncsiság a személyes tapasztalatok, vélemények iránt. Viszont már úgy érzem valamivel tartozom; programozó matematikus vagyok PhD képzésben. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2009. ápr. 1. 10:49
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem mindegy milyen országban vagy,mert ha elég pénzt tudsz keresni,akkor mindenhol jól fogsz élni.
2009. máj. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
23:38: nemcsak a kereset számít. Az adóterhek és a kiadások országonként változnak ráadásul nem kis mértékben. Ha tudod, hogy valahol nincs ÁFA és olcsóbb a rezsi, akkor lehet, hogy jobban jössz ki egy alacsonyabb fizetésből.
2009. máj. 24. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Deutschland über alles!

hogy miért?

mert sokkal közelebb van, a németek szeretik a magyarokat (főleg az egyesítés miatt), biztonságosabb (mert hiába él nagyon sok török az országban, mégis sikerült teljesen integrálódniuk), szerintem a nyelvük is szép:D

Magyarország sok mindenben kötődik Németországhoz...

lehet, hogy elfogult vagyok Németországgal szemben, de szerintem mindenképpen No.!

2009. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem is mindenképp németország ... éltem kinnt 5 évet ... sokkal magasabb az életszínvonaluk, ami nálunk ( egy átlagembernek)"luxuscikk" az nekik teljesen normális mindennapi dolog... de ez csa egy példa...az előttem szólóak már elmondtak mindent.. :)
2009. okt. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!