Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért ilyen álszentek a nagy...

Miért ilyen álszentek a nagy cégek? Illetve nem kontraproduktív az emberek szemében?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy rengeteg film/sorozat előfizetési platform beleáll társadalmi kérdésekbe de mindezt csakis szelektíven hajlandó megtenni és amikor egy olyan ország területén nyújt szolgáltatást ahol emiatt nézőket veszítene vagy nem is engednék működni akkor ott már fülét farkát behúzza és az ottani sokszor a nőket és/vagy vallási/nemi orientációjú kisebbségeket elnyomó országokban az ottani autokrácia elvárásai szerint reklámozza, vágja meg, cenzúrázza a tartalmait... Ez nem más mint kétszínűség. Ez nem más mint annak az elismerése hogy rohadtul nem érdekli őket semmi féle kisebbség hanem csakis a profit végsősoron. Semmilyen elvi megfontolás nincsen a marketingeseik kreatív értekezletein születő reklámokban. Amikor egy üdítőital gyártó nagyvállalat pl coca cola reklámplakátot készít amiben pl melegek vannak mindezzel azt sugallva hogy ők mennyire kiállnak értük az is egy hazugság hiszen miképpen az említett földrajzi területeken gond nélkül lemennek kutyába és bő nyállal felelnek az ottani elnyomó politikai környezetnek azért hogy a piacaikat megtarthassák ugyanezt itt is megtennék ha éppen az hozna "like-okat" és nem az ellenkezője. Ezek valójában nem gondolnak semmit a világról, semmilyen erkölcsi vagy morális megfontolás nem vezérli őket csakis a tőke további felhalmozása. Ha a pénz fontosabb mint a kisebbségek akkor nem lenne erkölcsösebb inkább ezekbe a témákba nem beleállni és nem véleményt formálni?
ápr. 16. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Egy cégnek az a dolga, hogy profitot termeljen, és nem valamiféle ideológiai háború.
ápr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez jogos, persze termeljen profitot. De ezzel lényegében nem válaszoltál a kérdésre. Nem azzal van a baj hogy profitot termel hanem azzal hogy mindehhez simán felhásznál bármilyen politikai irányt vagy szörfözik bármilyen kisebbségek hátán ha ez pénzt hoz. Nekem azzal van a bajom hogy ilyesformán világos hogy ha éppen az hozna a Coca-cola meg a többi giga termék, még a sarló kalapácsot is a jelképévé tenné, abban az esetben, ha több profit jár érte.
ápr. 16. 17:07
 3/10 A kérdező kommentje:
És szerintem ez nem normális. Szerintem ezzel pont hogy szemen köpi a kisebbségeket mert teljesen világosan látszik hogy úgy áll ki valami vagy valakik mellett vagy úgy utasít el valamit vagy valakiket hogy az éppen mennyi pénzt hoz.
ápr. 16. 17:08
 4/10 A kérdező kommentje:

"és nem valamiféle ideológiai háború."


Így van, de akkor miért áll bele mégis ideológiai háborúkba? Illetve nem áll bele rendesen mert ahhoz gyáva és az profit veszteséget okozna, csak ilyen ravaszdi napraforgó működéssel áll bele.

ápr. 16. 17:15
 5/10 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
Ez csak marketing.
ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom, csak szerintem ezek az ügyek fontosabbak annál minthogy ügyes okos marketingesek álszent módon kampányoljanak ezekkel a dolgokkal.
ápr. 16. 19:31
 7/10 anonim ***** válasza:
pénz beszél. sztem ha nem jelenítené meg a melegeket, feketéket stb, akkor beleállnának a cégbe hogy fehér felsőbbrendűség tombol. ez meg nagy bukó lehet anyagilag.
ápr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MDaniel98 ***** válasza:
Ez a kapitalizmus.
ápr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam a kapitalizmus lényege hogy a termékek és szolgáltatások versenyeznek egymással a szabad piac révén azért hogy a jobb termék vagy szolgáltatás jusson az emberekhez.
ápr. 18. 10:17
 10/10 anonim ***** válasza:
akkor ideologizált kapitalizmus
ápr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!