Milyen magasságba törhet még Kína?
Lufi, mert attól, hogy erős az ország gazdasága és poltikája, a közemberek számára nincs jólét, nemúgy mint pl. az USÁ-ban, ahol nemcsak az erős politika és gazdaság jelenti az ország erejét, hanem a közemberek közti jólét is.
Ugyanabba fog belebukni, mint a Szovjetunió, ahol szintén ez volt. Jó gazdaság, jó politika, de szar közemberi élet.
Usában kolbászból van a kerítés?
Nem, de legalább olyan jó az életszínvonal, mint egy nem-túl-elit európai országban, míg Kínában a nagyvárosokon kívül szinte középkori körülmények vannak.
A kommunizmus már akkor veszett volt,amikor kitalálták.Előbb utóbb minden komcsi hatalom megbukik.
Egyetértek amúgy az előzőekkel.
Szerinted,ha minden kóser lenne ott,akkor jönne ennyi kinai Magyarországra,ahol amúgy nekünk is xar helyzetünk van.?!
"Milyen magasságba törhet még Kína?"
Nagy magasságokba. Ha még 10-20 évig ilyen iramban fejlődik, elérheti Magyarország átlagos fejlettségi szintjét, ami persze nem azt fogja jelenteni, hogy úgy fog kinézni, mint Mo., hanem azt, hogy a szupergazdag rétegei még gazdagabbak lesznek, a parasztok pedig ukrán vagy román életszínvonalat érhetnek el. Ez kb. a felső határ Kína számára, 3 okból:
1) Ha megnő a fogyasztásuk, az felhajtja a nyersanyagárakat és lelassul a fejlődésük;
2) Ha nő az életszínvonaluk, megnő a bérköltségük és az is leállítja a tőkebeáramlást;
3) Kevésbé korrupt politikai rendszer nélkül bizonyos határon túl nem lehet fejlődni, nyugati színvonalat csak nyugati rendszerrel lehet elérni.
Ha elérik ezt a felső határt, utána következnek majd a problémák:
1) Rövid táv: az ingatlanlufi kidurranása, a külföldi befektetők csalódásai, jüanfelértékelődés, olajár-emelkedés;
2) Ha erősödik Kína, akkor a nagyhatalmak félteni fogják a technológiáikat és piacaikat, elszigetelhetik Kínát, és az emiatt elszegényedhet;
3) Regionális mozgalmak, környezeti károsodás miatti társadalmi konfliktusok, társadalmi egyenlőtlenségek miatti belháborúk stb. gyengíthetik az országot;
4) Demográfiai krízis, mely kb. 10-20 év múlva kezd érezhetővé válni és újabb 10-20 év múlva katasztrofális hatással lesz.
Kína középtávon még erősödhet, hosszú távon nagyon súlyos problémákkal kell megküzdenie. Sajnos a kínai történelem menete hullámzó: a virágzás és erő korszakai váltakoznak az összeomlás és anarchia korszakaival. A kínai vezetők ezt pontosan tudják. Valójában a harcias külső mögött azon dolgoznak, hogy hogyan lehetne megakadályozni egy újabb válságos korszak beköszöntét a sokáig szőnyeg alá söpört problémák felhalmozódása miatt.
22:43
Hacsak az USA nem fog előbb belebukni a hiteleibe. Utána már nem lesz ott se olyan jólét. Ugy vannak mint mi a kádár rendszer végén: hitelből tartják fenn a pazarló életszinvonalat egyre csökkenő gdp mellett.
tegnap 09:29
Világpénzt kibocsátó ország belebukása a hiteleibe fogalmi képtelenség.
De amúgy az USA gazdasági helyzete sokkal szilárdabb, mint amiről Kína valaha is álmodozhat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!