Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ki tud infót a hivatásos...

Ki tud infót a hivatásos katonaságról?

Figyelt kérdés

16/fiú vagyok,

Én az egyik barátommal tervünkbe vettük hogy elmegyünk katonának...de ezt komolyan gondoljuk.

Most az a helyzet, hogy megszeretnénk minnél több információt tudni a katonaságról, kérlek segitsetek.

Pld ami érdekel : hol van (koszovó vagy ilyenek), korhatár, milyen adatok kellenek, mi kell ahhoz hogy csatlakozhassunk?( jogositvány , vagy hasonlók esetleg ha kell-e), fizetés, mennyi a minimum idő amennyire lehet csatlakozni? milyen edzések vannak, vagy gyakorlatok? és éles bevetések vannak-e?ha igen mennyi idő után? és amikor csatlakozunk van-e kiképzés vagy direkt bedobnak minket a mély vizbe?? vagy hogy működik ez? Romániaiak is csatlakozhatnak? és hogyan?

Komlyan érdekel, és komoly válaszokat szeretnék...Minden más infót is örömmel elfogadunk, szóval előre is köszönjük:)

És kérlek ne linkeket nyomjatok be ide, hanem értelmes dolgokat irjatok, esetleg tapasztalatot aki volt már ilyen helyzetbe hogy mi a teendő....


2011. nov. 8. 18:45
 1/8 A kérdező kommentje:
komoly válaszokat várok
2011. nov. 8. 18:57
 2/8 anonim válasza:

Betöltött 18 év és magyar állampolgárság az egyik feltétel többek között.

Koszovót keresd meg a térképen. Meg Ciprust és a Sínai félszigetet is.De ha tényleg komolyan gondolod, egy toborzó irodában mindet elmondanak.Ott kell jelentkezni is. Lesz a Petőfi laktanyában (Budapest)egy teljesen átfogó vizsgálat sorozat:labor, fogorvosi, fü-orr-gégész, sebész, belgyógyász, szemész, idegorvos, aztán egy órás IQ teszt. Ezek után van fizikai felmérés:3200 méter futás szintidőre, fekvőtámasz/2perc, felülés/2perc.Ha hivatásos tiszthelyettes szeretnél lenni, 1éves tiszthelyettes képző iskolát kell végezni Szentendrén (már az sem biztos, hogy Szentendrén van, már a neve sem biztos, annyit változtatgatták, átszevezték..stb).Ha szerződéses szeretnél lennél lenni, akkor minden további nélkül felvesznek,általában sofőri beosztásba, de van más is.(ha jól tudom, valami alapkiképzésra csak kell menned, de már nem tudom, hog ez hogy működik, ezt már a felvétel után elmondják.A fizetés nem annyi, hogy elszántság és lelkesedés nélkül valaki katona akarjon menni. Éles bevetés külszolgálaton fordul elő, a kiképzések keménysége alakulat függő. hát, nagyjából ennyi jut eszembe.

2011. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ:) ment a zöldkéz.

Am igaz hogy kell hozzá jogositvány? A, B, vagy C ? vagy egyeltalán nem kell? ezt én is úgy hallottam....

2011. nov. 8. 20:37
 4/8 Pro Patria ***** válasza:
76%

Nézd, ha valóban komolyan érdekel, akkor a minimum, hogy 10-15 percet rászánsz, hogy ezt végigolvasd, és a kérdéseid 90%-át már le sem kellett volna írnod ide:

[link]


Másfelől ha pontos és részletes információkat akarsz, menj egy toborzóba, annál naprakészebbek nincsenek sehol, elvégre is ez a munkájuk.



De mert most kialudtam magamat, türelmesebb vagyok, válaszolgatok külön.


1) "hol van (koszovó vagy ilyenek)?"

- Ezt eleve nem értem. Úgy érted: hol vannak a Honvédség csapatrészei? Természetesen különböző magyarországi településeken állomásoznak. (Hódmezővásárhely, Tata, Debrecen, stb.)

Vagy hol vannak katonai missziók? Afganisztán, Koszovó, Ciprus, Szarajevó. (Több helyen is, de ezeken a helyeken vannak a legtöbben.)



2) "korhatár?"

- 18. betöltött életév. Azt hiszem, ez logikus, máshol is így van...



3) "milyen adatok kellenek, mi kell ahhoz hogy csatlakozhassunk?( jogositvány , vagy hasonlók esetleg ha kell-e)"

- Kimásolom neked a linkelt oldalról, bár már a második oldal alján megtalálod magad is:


"Akkor lehetek szerzôdéses katona, ha:

– kizárólagos magyar állampolgár vagyok;

– önként jelentkezem;

– 18–47 éves vagyok;

– büntetlen előéletű, cselekvőképes vagyok;

– állandó belföldi lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel

rendelkezem;

– a rendfokozati állománykategóriához minimálisan

meghatározott iskolai végzettséggel (szakképesítéssel)

rendelkezem;

– a szolgálatra egészségi, pszichikai és fizikai szempontból alkalmas vagyok {7/2006. (III.21.) HM-rendelet

alapján (a továbbiakban: HM-rendelet)};

– és elfogadom egyes alkotmányos jogaimnak a vonatkozó

törvény szerinti korlátozását."


Hogy milyen iskolai végzettségre van szükséged:


1) honvéd, őrvezető, tizedes, szakaszvezető - 8 általános iskola

2) őrmester, törzsőrmester, főtörzsőrmester - középfokú (érettségi)

3) zászlós, törzszászlós, főtörzszászlós - felsőfokú (főiskola)

4) hadnagy, főhadnagy, százados - felsőfokú (főiskola vagy egyetem)

5) őrnagy, alezredes, ezredes - felsőfokú (egyetem)



(Ez nem azt jelenti, hogy ha van érettségid, egyből szakaszvezetői rangot kapsz, csak annyit csupán, hogy addig mehetsz feljebb a ranglétrán, további tanulás nélkül.)



4) "fizetés?"

Szintén kimásolom az oldalról:

honvéd - 106 411

őrvezető - 117 648

tizedes - 119 636

szakaszvezető - 130 873



5) "mennyi a minimum idő amennyire lehet csatlakozni?"

- 2 évre szóló szerződést kell aláírni, amit 3x lehet meghosszabbítani, utána kérvényezni lehet a hivatásos állományba való átvételt, aminek utána gyakorlatilag nincs időkorlátja.



6) "milyen edzések vannak, vagy gyakorlatok?"

- A felvételkor 3200 métert kell lefutni a lehető legrövidebb idő alatt (minimum[!] 18 perc, de 15-16 az, ami versenyképes), illetve fekvőtámaszt és felülést kell végezni 2-2 perc alatt.

Hogy mennyit? Na, azt nem pötyögöm be, mert életkor, nem, és beosztás szerint változó a követelmény. Kérj egy ilyen táblázatot egy toborzón.


Egyébként nem úgy van, hogy lenyomsz X fekvőtámaszt, és bevesznek, hanem pontokat kell gyűjteni. Mondjuk 18 évesen, férfiként, T2-es beosztáshoz lenyomsz 40 fekvőt, kapsz 50 pontot, aztán fekvőnél is mondjuk 45-öt, futásnál kapsz 100-at, és így jön ki az összeredményed - ezt veszik figyelembe, nem külön-külön a gyakorlatokat. (Persze van egy minimum követelmény mindegyiknél.)


Hogy utána, a honvédségen belül milyen edzések vannak? Sokféle...



7) "és éles bevetések vannak-e?"

- Mit értesz "éles bevetés" alatt?

Éles lőgyakorlatot? Persze, hogy van.

Valódi harci szituációt? Természetesen Magyarországon nincs, mivel hála istennek nincs hadiállapot.

Külföldi misszión? Előfordulhat olyan helyzet, hogy lőni kell, de a Magyar Honvédség tagjai békefenntartó szerepkörben vannak missziókban, csak járőröznek, újjáépítenek, stb., effektíve harcra nincsenek bevetve.



8) "ha igen mennyi idő után?"

- Lőgyakorlat az alapkiképzés alatt is van már.

Missziós bevetésre akkor visznek ki, ha olyan alakulatban vagy. (Gépesített lövészdandárban.)

Általában 1 év szolgálati idő után visznek ki 6 hónapra. Utána fél év pihenés, fél év felkészülés, fél év újra misszióban.

Ha más területen helyezkednél el (légvédelem, vegyvédelem, stb), akkor csak külön kérésre visznek ki - esetleg.



9) "amikor csatlakozunk van-e kiképzés vagy direkt bedobnak minket a mély vizbe?"

- Szerinted?...



10) "Romániaiak is csatlakozhatnak?"

- Ahogy a 3-as pontnál látható: kizárólagos magyar állampolgárságod lehet csak.



"És kérlek ne linkeket nyomjatok be ide"

- Pedig ha az első sornál kimásolt linket elolvasod, máris nem kellett volna feltenned a kérdést.

2011. nov. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%
Ha szeretnél egész nap semmit tenni, akkor a honvédségben a helyed. Tényleg semmit nem csinálnak.
2011. nov. 9. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat....

meg varok valaszokat!

2011. nov. 9. 18:01
 7/8 Pro Patria ***** válasza:
72%
Nem látok olyat a kérdésedben, amit ne válaszoltam volna meg, de ha van ilyen, akkor nosza, ki vele.
2011. nov. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindent leírt a kedves utolsó. Apám pár éve szerelt le 48 évesen ezredesi rangból.
2011. nov. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!