Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az USA a fegyverküldésekkel...

Az USA a fegyverküldésekkel az EU-ba - csak játszik velünk, hogy ő maga kimaradjon a háborúból, de óriási vagyont hozzon ki belőle?

Figyelt kérdés

ápr. 27. 07:36
A kérdező szavazást indított:
Nem gondolom
Biztos, hogy ezért csinálja
Nem tudom eldönteni
7 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Csak én nem értem a kérdést?
ápr. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Csak én nem értem a kérdést?



Nyugi nem is kell értened. Van itt bőven fotel politikus meg fotel tábornok a gyakorin. Mindjárt jönnek a válaszok amiben elmagyarázzák a világ működését a sok zseni 🤣😂😅🤣

ápr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Nem teljesen értem mit akarsz kihozni, mi akar lenni a kérdés. Vagyis annyit értek, hogy az akar lenni, hogy USA=rossz.

Az USA pont annyira "marad ki" a háborúból, mint bármely más pl EU-s ország, aki "csak" fegyvereket és egy valag pénzt ad az ukránoknak az ukrán honvédő háborúhoz, de katonákat nem küld.

A jelenlegi konfliktus(ok)ból a világ kb összes fegyvergyártója profitál Pakisztántól USA-án át Németországig. Nem véletlenül hatszorosa a német Rheinmetall részvényeinek ára a háború előttihez képest.

ápr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagyont nem hoz ki belőle, de ja a proxiháborúnak ez a lényege, a támogató fél fizikailag kimarad belőle, csak fegyvereket, hírszerzési információkat és "önkénteseket" küld.
ápr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1-nek:

Az USA nem határos a háborúzó felekkel, tehát viszonylagos biztonságban van. Egyes európai országok (nem is kis számban) fegyvereket küldenek Ukrajnába, hogy Ukrajna legyőzze az oroszokat. A fegyverküldés egy részét egyes EU-országok úgy oldották meg, hogy a sajátjukat adták át. Igen ám, de ők maguk szinte védtelenek lettek, mert újakat venni nincs pénzük, ami fegyverük van, az pedig nem lényeges. Konkrétan így járt Cshország és Szlovákia is. Olvasom a híreket e két országból, tehát nem írogatok képzeleteket. Egyik cseh barátom alezredessként ment nyugdíjba néhány évtizeddel ezelőtt.

Az USA szívesen ad el fegyvereket az EU-nak, hiszen nem Ukrajnának adja el, hanem a vele szövetséges NATO-államoknak. Mindebból az üzletből az USA erősen profitál...

ápr. 27. 13:46
 6/7 kürasszír ***** válasza:
77%

# 5


IDÉZLEK: "fegyverküldés egy részét egyes EU-országok úgy oldották meg, hogy a sajátjukat adták át. Igen ám, de ők maguk szinte védtelenek lettek, mert újakat venni nincs pénzük, ami fegyverük van, az pedig nem lényeges. Konkrétan így járt Cshország és Szlovákia is."


EZ ÍGY NEM IGAZ.


Hiszen Csehország közel 11 milliárd dollár értékű fegyvervásárlási szerződést kötött az elmúlt 1 évben.


Továbbá minden európai NATO tagállam növelte a katonai kiadásait.

ápr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

#5

De mondjuk sok EU-s országnak jelenleg nincs is szüksége fegyverekre. Például egy Hollandia milyen katonai fenyegetésnek van kitéve, ami miatt ne adhatna fegyvert? Csehországra és Szlovákiára is legfeljebb Oroszország jelent katonai veszélyt, így nekik is sokkal olcsóbb, ha az ő fegyvereikkel is még Ukrajnán belül megállítják az oroszokat.

ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!