Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi van ha valaki nem hajlandó...

Damaskus1985 kérdése:

Mi van ha valaki nem hajlandó elhagyni a családját a katonai behívásra?

Figyelt kérdés
Volt már ilyen kérdés de az 2014es, most sokkal aktuálisabb és személyes gondolatom megosztása mellett másokéra is kíváncsi lennék! Én pont az a korosztaly vagyok aki már nem részesült sorkatonai szolgálatban! Nem részesültem semmilyen katonai kiképzésben. Abban az időben nem lett volna ellenemre! 20as éveim elején jelentkeztem szerződésesnek, viszont az erkölcsi bizonyítványom nem volt makulátlan ezért nem is jutottam tovább a toborzó irodából. Azóta kB 15 év eltelt. Van egy csodaszép kislányom és egy szerető feleségem! Most már semmilyen hazafiasság vagy eszme végett nem lennék hajlandó elhagyni a családomat, hogy esetleg több 100 kmre harcoljak egy olyan háborúba amihez semmi közöm, olyan emberekkel akiket nem is ismerek! A 2.vhban 50 000 magyar katonát vittek ki a Don kanyarhoz, és szerencsés volt az a maroknyi aki haza tért, a többség ott halt meg. Részemről azt elfogadhatónak tartom, hogy egyfajta fegyveres polgárőr/patriota szolgálatot ellátni, azon a településen ahol élek! Viszont az elfogadhatatlan hogy elvárják hogy távol az otthonától haljon meg távol mindentől, és mindenkitől aki és ami fontos, és amiért valóban érdemes az életét áldoznia egy embernek!

2022. nov. 5. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Kicsit több volt az mint 50000. Szorozd meg néggyel.
2022. nov. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Akkor felkoncoltatik, mint hazaáruló.
2022. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Fogják és viszik .
2022. nov. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem részesültél katonai kiképzésben akkor semmiféle behívót nem fognak kézbesíteni. Roppant prózai az ok: a tartalék fegyverzet a tartalékosok felfegyverzésére elég.
2022. nov. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

8.

És mi van ha hadkötezettség lenne?

2022. nov. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salamon Bálint ***** válasza:
#4: Attól tartok, hogy amire én kaptam kiképzést, az már 15 éve nincsen rendszerben sem.
2022. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 Hadkötelezettség van. 18 és 50 közti férfiaknak, minősített időszakban. Amúgy nem értem miért van erre ráfeszülve ennyire mindenki a napokban. Semmi esélye, hogy Magyarországot megtámadnák, ha meg mégis, akkor sem lesz azonnal teljes mozgósítás. Viszik az önkénteseket meg a szerződéseseket, a tartalékosokat, más országok katonáit, aztán ha addig elhúzódik a konfliktus, akkor majd viszik a civileket is. Erre azért nagyon kevés esély van, hacsak nem a háborús megalománia fogja kiprovokálni valamelyik szomszédból.
2022. nov. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!