Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik egyetemi...

Szerintetek melyik egyetemi szakok értelmetlenek, feleslegesek?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyek azok a "büfészakok", amelyeket teljes egészében meg kellene szüntetni, vagy csak költségtérítésesen lehetne tanulni?

2015. ápr. 29. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Földrajz vagy földtudományi szak közül az egyiket ki kellene venni és a szakirányait MA-ban a másik szaknak adni.

Ugyanígy környezettan-környezetmérnök párból csak az egyikre lenne szükség.

A társadalmi tanulmányok, ami egy szociológia "light" elvileg jövőre kivezetésre kerül, szóval azt már nem írom.

Jogi területen az önálló munka és társadalombiztosítás szak, amit szerintem szimpla felsőfokú szakképzésen le lehetne adni.

2015. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, sok olyan szak van, ami kb csak a nevében más egy másik szaknál, ezeket meg lehetne szüntetni szerintem is, de a pénzt át kellene csoportosítani a megmaradt szaknak. Több értelme lenne!
2015. ápr. 29. 13:35
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Az elsőt megerősítem. Mikor én csináltam a gépészmérnökit, csak szakirány volt a mechatronika, vagy az energetikus, vagy a logisztikus.


Most ahogy néztem, csináltak egyenként mindegyiknek új szakot, nagyjából egyező tárgyakkal. Ennek nem igazán látom értelmét, meg különbség nincs.

2015. ápr. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4%

Kommunikáció és magyar-történelem keretszámokat nem ártana csökkenteni. Nem azért, mert bajom van velük, hanem mert amennyit kitermelnek, szerencsétlenek nem tudnak dolgozni. Támogatottan csak az első x számú, legjobb eredményt elérő tanulhatna.

Amúgy meg nincs olyan, hogy büfészak.

2015. ápr. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Általában azokat a szakokat támadják, amiből csak nagyon kevésre van szükség (pl. egyiptológus, finnugor nyelvész) vagy amelyek két területet vonnak össze, de igazából egyiket sem tanítják meg rendesen (például mérnök+közgazdász=műszaki menedzser, képzőművész+mérnök=ipari terméktervező, gépész+villamos mérnök=mechatronikai mérnök stb.).

Olykor felmerül, hogy túl sokat képeznek valamiből (pl. kommunikáció, turizmus-vendéglátás, jog, pszichológia).


Szerintem az ilyen problémákra a megoldás nem az adott képzés, szak teljes megszüntetése, hanem egy ésszerűsítés, a tananyag és az államilag támogatott férőhelyek számának átgondolása, változtatása.

2015. ápr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem meg mindenki maga döntse el, hogy mit akar tanulni és ne a gyk-s "nagyokosok" mondják meg, hogy minek van értelme és minek nincs.


Ha valaki rosszul választott, akkor azt a saját felelősségére tette, tisztában volt a kockázattal. Hogy megbánta-e vagy sem azt eldönti magának.

De attól, hogy valamivel nehezebb elhelyezkedni és ráhúzzák a prolik meg a sznob orvosok a "büfészak" kifejezést és nyáladzanak, hogy szüntessék be, azzal lehet, hogy olyan emberektől veszik el a lehetőséget, akiknek tényleg van tehetségük hozzá és kiemelkedőt tudnának nyújtani. Később pedig esetlegesen rendesen el tudnak helyezkedni. (amúgy is a mai világban az elhelyezkedés legalább annyira függ a kapcsolatoktól, mint a képesítéstől, legyen szó diplomáról vagy szakmáról is)


A "neazénadómbóllegyenközmunkás" hozzáállású embereknek meg üzenem, hogy azzal, hogy esetlegesen beszüntetnek pár szakot, még nem lesz vastagabb a pénztárca.


(amúgy nem "büfé"/"ruhatár" szakra járok, mielőtt ezzel próbáltok meg "érvelni)

2015. ápr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 1: "Imádlak!" A számból vetted ki a szót!


# 6: Én nem voltam tisztában a kockázatokkal. Gyakorikérdések.hu-t már végzős gimnazistaként is olvastam, sőt, tettem fel kérdéseket. Mégis úgy hittem, hogy a nagyképű gépész- és villamosmérnökök szólják le a szakot, ahova menni szeretnék és a kart, ami indítja a szakomat.

Hát, nem!

Mára reménytelen, motiválatlan vagyok.


A szakom teljesen értelmetlen, nem ad (használható) tudást, mindenbe belekapunk, semmihez se fogunk igazán érteni. Értéktelen lesz a kapott (nem) tudásunk, a cégeknek nem kellünk. Idén két állásbörzén voltam, a második után már majdnem a metró alá ugrottam. Az életösztön nagyobb volt.

A szak, amire járok, töltelékszak. Nem kell sok extra felszerelés és az oktatóknak szaktudás, így indították 11 helyen az országban csak az alapszakot. Van két másik ehhez hasonló szak, azon is egyenként kb. 10 iskolában indulnak.

Szóval három szak, kb. 3*10 helyen, ami (túlságosan is) multidsziciplináris. Mindenről hallunk de semmihez nem értünk igazán. Nem differenciált a tudásunk.

A három szak között jóindulattal a megközelítés módjában és a tantárgyak sorrendjében van különbség. Meg a tantárgyak nevében.


Közben van diploma utáni posztgraduális képzés keretében is ilyen "szak", ugyanazt tanítják, mint nekünk, csak alapozótárgyak és szakirány nélkül.

Ők fognak kelleni, nem mi.

Például beadandóírás és TDK dolgozat írása közben is találtam meg a szakmámhoz tartozó tanulmányokat, írásokat, kutatásokat stb-t. Kik írták ezeket? Akiknek speciális, differenciált végzettségük van és azután elvégezték az említett posztgraduális képzést.

Voltunk számos üzemlátogatáson. Kik dolgoznak ott? Hát, a három díszpinty szakon végzettek nem, hanem olyanok, akiknek valamilyen területen SZAKTUDÁSUK van.

2015. ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sógorom a szakközepes szakmájával keres irdatlanul jól évek óta úgy, hogy a diplomája miatt van felső pozícióban. A diplomának köze nincs az egészhez, meg úgy általában semmihez, csak kedves, hangulatos és sokrétű anyag (valami hulladékgazdálkodási izé). És egyfajta hivatalos alátámasztása annak, hogy emberünk nem fog megrekedni egy szinten. Persze leginkább a jelenséget "vették meg", a korrekt, jól fogalmazó, jóravaló, meglehetősen okos embert. Sok hozzá hasonlót ismer. Nem lehet ennyire egyértelműen kijelenteni, hogy büfé lesz a vége. Inkább azok kerülnek oda, akik tényleg egy köszönésig és egy mitadhatokig képesek előre törni a szavak birodalmában.
2015. ápr. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%
Bölcsész szakok 90 százaléka ilyen! Természettudományos képzések 20-30 százaléka
2015. máj. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!