Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kik voltak az úttörök? És...

Kik voltak az úttörök? És vannak még? MEg egy pár kérdés még lenn

Figyelt kérdés

Lécc a fentire is válaszoljatok!


Valaki rajtam kivűl utálja a "divatmajmoló" magát hungaristának/skinheadnek nevező hülye gyereket ?


Attol ,hogy még birom sztálint és Lenin-t attól még nemvagyok komunista ugye ? vagyis csaak a szovjet katonákat >.<


Na légyszi válaszoljatok mindegyikre !


2010. jan. 12. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is voltam 1978-82 között :)

Most is vannak:

[link]


[link]

[link]

2010. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az úttörők általános iskolás diákok voltak.Ez egy ifjúsági mozgalom volt,mint ma pl. a cserkészek.

Én sem szeretem a hungarista stb.majmokat.

Lenin meg Sztálin nem volt azonos a szovjet katonákkal!A katonák,mint minden más hadsereg katonái parancsot teljesítettek.Sztálin és Lenin pedig semmivel sem volt különb,mint Hitler.

Ajánlom,hogy olvasd inkább a történelmet,esetleg beszélj idősebb emberekkel,akik már éltek a sztálini időkben.Akkor nem fogod "bírni" egyiküket sem.

Ahhoz,hogy kommunista legyél,az elveiket sem ártana ismerned.

Szerintem most csak egy zavaros fejű tini vagy,nem kommunista.

2010. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az úttörők az általános iskola felső tagozatába járó, tehát 10-14 éves diákok voltak. 6-10 éves korig (1-4. osztály) kisdobosok voltak. Én is voltam mind a kettő. Amikor 10 évesek voltunk, 4. osztály végén ünnepélyes keretek között felavattak minket úttörőnek. Ott voltak a tanáraink, a szüleink, volt zászlófelvonás, induló, és a nyakunkba kötötték a piros nyakkendőt. Egyenruhát viseltünk, amelynek fontos része volt a fehér ing, a sötét nadrág (lányoknak szoknya), a síp, a jelvény, a zászlós csatos öv, és természetesen a nyakkendő. Fel kellett esküdnünk, az úttörők 12 pontjára. Kaptunk úttörőigazolványt, jártunk gyűlésekre, úttörőtáborba, szakkörökre, részt vettünk foglalkozásokon, sporteseményeken stb. Mindenkinek volt valamilyen tisztsége, sokat tanultunk, énekeltünk...


A többi kérdésedre a válasz: a divatmajmokat általában nem kedvelem. Ha valaki őszintén hisz valamiben, ami javára válhat a világnak és az embertársainak, azt tiszteletben tartom, akármilyen irányzathoz is tartozik. A népcsoportok alacsonyabb rendűnek minősítése, ellenük irányuló erőszak pártolása előttem nem vall tisztességes, becsületes emberre.


Ha Lenint kedveled, még elmegy, de ha Sztálint is, akkor van ott egy kis huzat... Inkább nem kommentálom.

2010. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

OFF

Mi az ifjú úttörők...

Köszöntjük a népet...

Hogy a szebb jövő felé...

Megint nagyot lépett...


-Puff-

Ott a fal.


,,Hofi Géza''

2010. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi (Y) amugy Hungarista vagyok de nem divatmajmoló . Utálom azokat ... A skinheadeket meg azér mert szinte amikor találkozok velük mindig veszekszek velük >.< mindig rohanásba vagyok aztán beszolnak de egyszer nekiugrok és akkorpofázzon a divatnáci k*csöge ! -.-" . elegem van ezekből !
2010. jan. 12. 21:32
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Hát a hungarista gondolatvilág és a sztálinizmus nehezen fér össze,és a kommunistaság sem.Elég furcsa káosz van a ejedben.
2010. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
meg azt a beszolásukat utálom ugye én asztmás vagyok valamikor rámjön és nemkapok levegőt szoval fulladok multkor már gugoltam aztán ilyen szolt mivan oda sz*rsz a fűre visszaszolni meg nemtudtam .... szoval egy az h divatmajmolók kettő hogy bunkok ! Annyit ,hogy nem rasszistának kell nézni(megvalva utálom a cigányokat) de segitteni akarok a népen .Nem most hiresztelni hogy rasszista vagyok mert az csak egy dolog ! A gárdát is már elnézték mert ha nemlennének a komcsik akkkor 2-3 év alatt rendbe raknák az országot mint a bulgár nemzeti gárda !
2010. jan. 12. 21:44
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

???????????

Komoly problémát látok kibontakozni.

2010. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
most mitnemértesz ? xD
2010. jan. 12. 22:03
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Sohasem értettem miért jó dolog -főleg a fiatalság körében, bukott népirtó diktátorok eszméit követni...

Megvan! Mégis tudom... Én odafigyeltem töri órán -.-'

2010. jan. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!