Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi tesz benneteket jobboldalivá?

Mi tesz benneteket jobboldalivá?

Figyelt kérdés
Alapvetően 18 és 34 év közöttiek válaszára lennék kíváncsi. Azt szeretném tudni hogy ezen korosztályba tartozók közük akik magukat jobboldali beállítottságúnak vallják, mondják meg hogy tulajdonképpen mitől is érzik magukat pontosan így. Igazán érdekelne, de szeretném hogyha más indokot is felsorolnátok a hazaszereteten kívül. Véleményem szerint ugyanis a hazaszeretet normális esetben (mint ahogy számos nyugat-európai ország esetében is) nem kellene hogy jobb vagy baloldali elkötelezettségtől függjön. Kort is írjatok legyetek szívesek.

2013. júl. 8. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Én bizonyos dolgokban liberális vagyok.

Nincs bajom a homoszexualitással és talán talán a melegházasságra is igent mondanék.(Én nem vagyok meleg)


A marihuána legalizálást sem tartom ördögtől valónak.


Viszont nem nevezem magam liberálisnak , mert akik manapság így hívják magukat ,SZDSZ támogatók és társaik, tőlük hánynom kell.


Ami jobboldalivá tesz az a patriotizmus, nem vagyon fanatikus, csak patrióta.


A másik ami jobboldalivá tesz, hogy nem tudok érvényesülni a baloldal és a liberálisok cigánykérdéshez való hozzáállásával és nem akarok menekülttábort csinálni az országból.

A magyar baloldaliak, ill. liberálisok gyakorlatilag szaporítják őket.


Ezért lettem Jobbikos.


21 éves vagyok , egyetemi hallgató.

2013. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
lassan 60 éve van kommunista uralom és azon kívül, hogy elvették a magántulajdont majd az államosított vagyont meg eladták a európai szocialistáknek semmi jót nam kaptunk a baloldaltól ...
2013. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

1. cigányok (Olaszliszka) és sajáts szememmel látom hogy minden nap belekötnek valakibe, a buszon úgy érzik magukat mint otthon, bömböltetik a zenét, táncolnak, üvöltöznek, szoptatnak

2. minden másik párt eddig csak kihasználta az országot (földtörvény most, sok adó , bank adók amiket velünk fizettetnek)

3. ilyen vagyok...

18/f

2013. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
A józan ész.
2013. júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Semmi...
2013. júl. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Az, hogy véleményem szerint mindenkinek saját magáért és a saját tetteiért kellene felelősséget vállalnia ahelyett, hogy állambácsitól várja a sült galambot és az atyai vállonveregetést.
2013. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem aki szolidaritásról beszél, az csak azért teszi, hogy a másik emberbe bele tudjon kötni.

Az emberek nem szolidárisak, maximum csak az elveik.


18/F

2013. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pro Patria ***** válasza:
52%

Jobboldali vagyok, azaz hazaszerető, féltem a nemzetemet, védem a saját kultúrámat az idegen behatásoktól, és őrzöm az identitásomat.

Mélyen igazságszerető vagyok, ha valahol sérelmét tapasztalom, mindig dühít, akármiben is essen meg. Ennek pedig saját belső értékrendem jelenti számomra az irányvonalat. Patriotizmusomat nem más nemzetek ellen élem ki, de nem hagyom a magyarok érdekeivel szemben sem másokét érvényesülni. Nem fogadom el a magyar nemzet széttagoltságát, de csak etnikai alapú területrendezést követelek.


Konzervatív nézeteket vallok, fontosnak tartom a hagyományok ápolását, elismeréssel tekintek például a budai várnegyed felújítására, vagy a palotaőrség újbóli felállítására, a dunai közlekedés felélesztésére való törekvésekre. Ugyanakkor a konzervativizmust annak klasszikus értelmében tartom magamra nézve igaznak, azaz nem vagyok rögeszmés fejlődésellenes, de annak csak lassú, a hagyományokra épülő, és azokat tovább örökítő, természetes folyamát támogatom. Egy példával bemutatva: Tóth László egyenruha-szakértő úgy nyilatkozott az új házőrség uniformisával, mert szembemegy annak eredeti magas gallérával és fekete színével, a használt zöld pedig sehol nem jelent meg a magyar viseleti színekben. Én úgy gondolom, hogy ez az egyenruha teljesen rendben van, a szabása követi nagyvonalakban a jellegzetes magyar katonai mintákat, a színe pedig lehet, hogy nem fekete, de hát ez a fejlődés. Nem visszavezetni akarták a múltat, hanem a múltra építve elérni a jövőt. Hiszen nem így teremtődött minden hagyomány? Az 1914-es honvédruhának mi köze volt az előtte lévő, kék monarchia-beli ruházathoz? És annak - azon kívül, hogy mindkettőnek piros zsinórozása volt - mi köze volt a '48-as barna honvédruhához? Hova tovább: a barna egyenruhának korábban _semmilyen_ más korban és haderőben nem volt tradíciója, egyszerűen azért lett ilyen 1848-ban az új Magyar Honvédség szabványosított egyenruhája, mert a budai vár raktáraiban a tüzéreknél alkalmazott, barna posztóból volt nagymennyiségben felhalmozva. És olyan hagyományt gyökereztetett meg, hogy a Kiegyezéskor a '48-as párt ragaszkodott a barna egyenruha bevezetésére, amiről persze szó sem lehetett, annak politikai tartalma miatt. Ha túlzottan vaskalaposok lennénk, még mindig kaftánban, sőt, állatbőrökben járhatnánk. Ugyanezt tartom az élet más területeire nézve is . Hagyománytisztelet és fejlődés. Ez a konzervativizmus letisztított jelentése.


Ungváry Krisztián történész pedig így ír: "Ami viszont tényleg fontos változtatás, az meglehetősen retrográd és ordenáré. Példának álljon erre a „luktakaró” jelvény átvétele a jobb oldalon, a zseb felett, amit – mondja Ungváry Krisztián – 1990-ben azért találtak ki, hogy eltakarja a nyomait a korábbi rombusz alakú, részben szovjet katonai akadémiai jelvényeknek."

- Egyfelől van előélete ennek, hiszen korábban fegyvernemi jelzést helyeztek el ott, és olyan formában, ahol most a felvarró található. Másfelől pedig nem tudom, hogy valóban azért került-1 oda '90 után, hogy elfedje a korábbi jelzés általi apró lyukakat, de ugyanígy alakult ki a ma egyedülálló lyukas zászló. Semmilyen előélete nem volt, és a szükség hozta így, ma mégis a szabadságunk legkifejezőbb jelképe.

A véletlen is szül ilyen hagyományokat (mint a fentebb említett barna honvédegyenruha '48-ban).


Konzervatív vagyok társadalmi értelemben is: számomra a családalapítás egy férfi és egy nő kapcsolatával kezdődik, a gyermek születéséhez pedig létbiztonság kell előbb (így például házasság). Úgy gondolom, az ember életének társa csak egy személy lehet, hiszen élete is csak egy van. Az örök hűséget pedig nem csak egy protokolláris szófordulatnak érzem az esküvőben.

Elítélem a drogos, félmeztelen tizenéves lányos, emos társadalmat, a mai állapotokat.


A polgári demokrácia feltétlen híve vagyok. Annak a társadalmi rendnek, ahol nincsenek születésbeli előnyök (arisztokrácia), és hátrányok (jobbágyság), hanem mindenki egyenlő, széles szabadságjogokkal felruházott, és lehetősége van az önmegvalósításra. Annak, amit már Vörösmarty, Deák és Széchenyi is leírt. Természetesen a valóságban nem elérhető, mindig lesznek szegények és gazdagok, kiszolgáltatott, éhbérért dolgozók és semmittevő milliomosok, de az ideához a mai ország van a legközelebb.

Ugyanakkor nem gondolom átkozottnak a középkori Magyar Királyságot, felfogom, hogy a világ változik, és a mai viszonyok akkor nem működtek volna, annak a kornak arra volt szüksége. Azokban az időkben, mikor a jobbágyság nem tudott írni-olvasni, nem ismerte a világ különböző történéseit, és nem is hagyta el saját faluját egész élete alatt, a szabad választások és a közvetlen demokrácia - túl a gyakorlati kivitelezhetetlenségén - nem, csak az erős központi hatalom működhetett. És van annyi ismeretem arról a korról, hogy értsem, nem a kommunista terminológia által használt "mezítlábasok bús nyomorának kora" volt. Ugyanakkor a királyságot mára meghaladottnak gondolom, ekképp visszaállítását - szintén konzervatív hagyománytiszteletből - csak mint jelképes tartalmú, alkotmányos monarchiaként tudom elfogadni. Tehát itt is a hagyományokra alapozott, természetes társadalmi fejlődést, haladást követem.


Még ami elmondható rólam, mint jellemző vonás, hogy mindig és mindenkor a jogok és kötelezettségek társadalmának elvét tartom, így helyesnek ítélem meg a közmunkaprogramot, és a hallgatói szerződést is, aminek okát már több helyen részletesen kifejtettem. Úgy gondolom, ha a jogok csorbulnak a kötelezettségek javára, az diktatúra, ha a jogok nőnek túl a kötelezettségek rovására, az neoliberális káosz. Ilyen szimbolikussá tett, de valójában gyakorlati kérdés például az abortusz ügye, ahol arról van szó, hogy támogassuk-e az így is 30 éve fogyatkozó lélekszámú magyarság következő generációjának megritkítását a "szabadság" nevében (mindenki szabad, de más életéről akkor sem rendelkezhet, ha őtőle születik), vagy a drogfogyasztás legalizálása, amely tulajdonképpen azt vitatjuk, hogy megint csak az egyén szabadságjogai miatt rendeljük-e alább a közösség érdekét, azaz az ezzel várhatóan leromló közbiztonságot segítsük-e elő a liberalizmus nevében, illetve a kisebbségek védelme a többségi társadalom kárára, vagy a valláskérdés, illetve a történelmi személyiségek megítélése, és a kultúra kiválogatása.


Ugyanakkor nem követek senki által kijelölt nyomvonalat. Két példával bemutatva: jobboldali, konzervatív értékrendem ellenére nem ítélem el Károlyit, és nem állítom párhuzamba Tiszával, valamint nem támogatom a halálbüntetést sem, de elítélem a melegházasságot, és az abortuszt, noha nem keresztény elvek miatt.

2013. júl. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Hozzám a nacionalista világnézet áll közel. Ezért szavazok erre a pártra. Ők képviselik a nézeteimet.


Na meg csak meg kell nézni az elmúlt 23 évet. Szétloptak, és eladtak mindent, nem folytatom tovább mind ebben az országban élünk tudjuk mi van, és előttem is írták már sokan.


Továbbá az egyre növő cigánykérdés problémája miatt, amit képtelen megoldani más párt. Mert ugye a liberális pártok generálják ezt a problémát. Ami további liberális kormányzás hatására egyre rosszabb lesz, és demográfiai katasztrófához vezet.


Én ezt szeretném elkerülni, gondolj csak bele, amikor már nem lesz annyi adózó ember, hogy eltartson annyi cigányt. Ha tovább megy ez a szaporulat, lesz ilyen is és akkor mindennek vége. Demográfusok - a jelen szaporulat mellett - ezt 2050re jósolják. Ha marad minden a régiben nyugdíjas éveinkre lesz ez. Ellehet képzelni most mi van, ezt szorozd be.


24/F

2013. júl. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!