Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van itt túlárazva minden?

Miért van itt túlárazva minden?

Figyelt kérdés
Mindig csak azt hallom hogy itt Mo. túl vannak árazva a dolgok (pl.:Műszaki cikkek)! Még Szlovákiában is olcsóbbak az áruk mint itt! Ez miért van? Ráadásul a fizetésekhez képest nem is engedhetik meg ezt...
2011. ápr. 2. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én régen átjártam Romániába vásárolni, de ott a legtöbb dolog drágább (benzinen kívül), pedig sokkal rosszabbul élnek az emberek.
2011. ápr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom miért drágább itt minden.

Én csak Kanadai árakal tudnám összehasonlítani de a tetőcserépen kívül ami ott komolyan luxusnak számít minden a mi árainkal kb egy árban van.

A benzinüket kivéve az csak 1 dollár 200ft körül van.

Meg leginkább a kocsik sokkal olcsóbak most kezdték el itt reklámozni a renault latitude autót alapár 6,5 millió.

Kint nővéreméknek van egy chevrolet malibulyuk teljesen ugyanez a szint kivéve egy csomó plusz extrát hozá faberakás stb alap ára 4,4 millió forint.

2011. ápr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Valószínűleg ezt senki se tudja,de én azt mondom,hogy inkább a műszaki cikkek legyenek drágák mint mondjuk a kenyér.
2011. ápr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
a műszaki cikkek mind import, az élelmiszer többé-kevésbé Magyar eredetű, csak átcsomagolják.
2011. ápr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Mindig csak azt hallom hogy itt Mo. túl vannak árazva a dolgok (pl.:Műszaki cikkek)!"


Amit importálni kell, az természetesen drágább itt, mint a származási helyén. Ez nem "túlárazás".

2011. ápr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Miert kellene imortalni? Magyarorszag (mint minden masik orszag) is megtudna minent termelni ami kell, nem kellene Kina. Persze, az uzletembernek, importalonak jo, megveszi sz.rert-h.gyert, behozza a sok sz.rt ami egy evig mukodik. Amerikaban legalabb megkovetelik az elso osztalyu importokat, megha Kinabol is jon. Kinaiak is tudnak jot gyartani, ha az uzletember azt keri es fizeti.
2011. ápr. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8%
Mert kell a zsidóknak a dolcsi.
2011. ápr. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Én régen átjártam Romániába vásárolni, de ott a legtöbb dolog drágább (benzinen kívül), pedig sokkal rosszabbul élnek az emberek."


Ez tényleg jó régen lehetett.

2011. ápr. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Németországban majdnem ugyanennyibe kerülnek a dolgok,valamivel drágább,de a minimálbér meg van vagy a négyszerese.
2011. ápr. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem is csoda, hogy a németek rommá vannak adósodva.
2011. ápr. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!