Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyit kapok az áramszolgálta...

Mennyit kapok az áramszolgáltatómtól, ha visszafele "küldöm" az áramot?

Figyelt kérdés

Hallottam valami ilyesmit és érdekel, hogy mennyiért számíthatják be az általam termelt kwh-t. Az áramot (otthon) szélturbinával, vagy napelemmel termelném.

Hallottam azt is, hogy igen kevés forintot adnak érte, annak tudja e valaki a pontos összegét?


2015. jan. 26. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Max felföggesztettet kapsz érte szerintem, habár lehet ez már terrorizmus hogy az áramszolgáltatóval packázol.
2015. jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
El lehet adni az áramszolgáltatónak a többlet energiádat azt nem tudom mennyiért, de van rá lehetőség. Kedvezmény formájában jelenik meg a számládon
2015. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 dejko válasza:
Szia Én az Eonnál voltam bedolgozó,fix összeget nem tudok,de nagyon keveset ahogy hallottam,külön óra meg a hívatalos ügyek,
2015. jan. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Arra az összegre lennék kíváncsi :/

De köszönöm válaszod!

2015. jan. 26. 19:44
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a válaszod, dejko!
2015. jan. 26. 19:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Én ezt az oldalt könyvjelzőztem be magamnak:

[link]

Még nem volt türelmem végigbogarászni de a témáról szól.

2015. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dejko válasza:

Elszámolás:

A közcélú elosztóhálózatba betermelt energia elszámolásának feltétele a HMKE-re vonatkozó érvényes Hálózat Használati Szerződés megléte.

Az elszámolás alapját a leolvasott mérési adatok képzik. Az elfogyasztott és a betermelt energia szaldóképzését követően elszámoló számla kerül kiállításra. Amennyiben az elszámolási időszakban a termelt és a felhasznált villamosenergia-szaldó eredménye betáplálási többletet mutat, a többletenergiát az adott csatlakozási ponton értékesítő villamosenergia-kereskedő vagy egyetemes szolgáltató – számla ellenében –megtéríti. A térítés mértéke a felhasználóként fizetendő villamos energia átlagos termékárának (rendszerhasználati díj nélküli ár) felel meg.

2015. jan. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha jól veszem ki ezekből az adatokból, akkor legalább 17, de akár 27 forintot is képesek fizetni 1 kwh-ért. Az nem rossz..
2015. jan. 26. 19:58
 9/11 anonim ***** válasza:
anno pár éve én is ezt a témát jártam körül. a lényeg hogy két óra van egy be( a házadba) és egy ki(a hálózatba) évente nézik a különbséget. ha többet adtak akkor ugye fizeted ha te adtál többet vissza akkor neked fizetnek. VISZONT a csel a dologba hogy neked kiszámlázzák a szolgáltatási díjat legyen mondjuk egy kereskedő tekintetébe 15ft egy kwh viszont neked 20 forintért adja el mert 5ft a szolgáltatási díj belőle. vissza viszont csak 15 forintért veszi.PLUSZ neked ugye kiszámlázza amit te felhasználtál 20ft-ért viszont a visszatöltött áramot csak 15 ft ba veszi be. tehát ha te 100 egységet felhasználtál 134 egységet kell visszatöltened akkor leszel nullán. jogszabálykötelezi őket hogy ugyanannyiért vegyék vissza mint amenyiért eladták az áramot viszont az áram szolgáltatást nem szabjájozza. persze az árak nem ezek és a nagyságrendek se feltétlen de a lényeg az hogy te a szolgáltatás dijjával terheltet fizeted ki neked viszont csak az áramot veszik vissza. és ha kvázi nem használtál fel semmit(ilyen ugye MO-n nincs max ugy látszik mert a ki és be áram különbsége 0) akkoris ki kell fizetned a bevezetett áram szolgáltatásáért járó pénzt.magyarán az előző példánál maradva te 500pénzt befizetsz akkor is ha ugyanannyit használtál fel mint amennyit betöltöttél a rendszerbe.
2015. jan. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó jót mond. Apukám akart velük szerződést kötni, de végül inkább nem tette, mert ahol ő él (Győr-Moson Sopron megye), nemcsak, hogy drágábbért adják az áramot, mint veszik (mert ez még beleférne, elvégre nekik is üzlet), hanem hiába tölt bele akármennyit a rendszerbe, maximum ugxanannyi kwhért fizetnek, mint amennyit elhasznált, tehát sehogyan sem jöhet ki neki nyereségesre az ügy, csak kevésbé veszteségesre.
2015. jan. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!