Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan lehet virágot tartosítani?

Hogyan lehet virágot tartosítani?

Figyelt kérdés
Szeretnék tartósítani egy orchideát egy csokorból, hogy megőrizhessem és még sokáig dísze lehessen a kuckómnak, így kérem szépen, aki tudja, hogy hogyan is lehet pontosan glicerinnel virágot tartósítani, írja meg nekem... persze, az is érdekelne, ha valaki tud valamilyen más módszert. Sosem lehet tudni, mi szolgál hasznunkra.:) Előre is köszöntem szépen !
2011. dec. 28. 16:30
 1/4 anonim válasza:
0%
tartósítani??? inkább szárítsd meg, mint a rózsát. nekem azok vannak a szobába egy zsinóron, mutatós, és emlékeztet minden rózsa valamire.
2011. dec. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:40

orchideát nem lehet szárítani...

2011. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na, akkor itt a tuti módszer: egy fémdobozba tegyél mosóport kb. 5 cm-es rétegben, ebbe tedd a virágot, szórj a szirmai közé is, és takard be annyival, hogy teljesen ellepje. Fedd le a dobozt légmentesen, várj kb. egy hetet, és csodák csodája a mosópor kiszívja a vizet a növényből, és olyan marad mint a friss. Még a színét is megőrzi.

A mosóport utána felhasználhatod természetesen mosáshoz!

2011. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ó, ez a mosóporos jól hangzik.:D Ki is próbálom, köszöntem szépen.:)

No igen, a szárítás azért se jöhetett szóba, mert abból csak egy fonnyadt, barna izé sült volna ki.:D

2012. jan. 2. 16:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!