Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágmagok vannak,...

Milyen virágmagok vannak, amiket most el lehet vetni és idén egész nyáron virágozni fognak? Vagy jobban járok majd ha palántát veszek?

Figyelt kérdés
Kapu elé szeretném ültetni és a büdöskéről meg a paprikavirágról van tudomásom. Szóval várom a további ötleteket! Meg hogy palánta vagy mag és miért?:)

2010. márc. 20. 08:04
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 rezvirag1111 válasza:

Sziasztok! Már szerencsére az új otthonunkban lakunk. Az albérletben is kertészkedtem, már amennyire azt annak lehet nevezni. Pici helyem volt, úgyhogy csak virágoskertet alakítottam ki (persze magokat gyűjtöttem még tavaly). Most viszont... Mehet minden. Tervezek zöldséget, gyümölcsöt, sziklakertet, virágoskertet. Az első év lesz a "próba". Megnézem, hogy mi mutat jól, mi terem bőségesen és mi az, amit jövőre inkább hanyagolnom kell. Teljesen fellelkesültem. Már egy szatyornyi vetőmagot beszereztem. (A család meg csak nevet és lesajnál, mondván ennyi maghoz bérelnem kell valami nagyobb területet.)

Ha örököltél virágokat, akkor én a helyedben megvárnám, hogy tavasszal, nyáron hogy fest a kert, aztán utána alakítanék azon, ami nem tetszik. Ha hagymákat, magokat is örököltél, azoknak én keresnék helyet, hátha valami csoda nő belőlük. :-)

Ha gondoljátok, az idén növekvő évelő és egynyári virágokból gyűjtök majd magokat, aztán cserélgethetünk. (Csak a páromnak ne szóljatok róla!)

2012. febr. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:

Én is vásároltam tegnap magokat, veteményesbe és virágoskertbe is, lázban égek én is! :-)) Nekünk is különleges lesz ez a tavasz/nyár a kertben, mert a kislányom most másfél éves, jó lesz együtt figyelni, hogy mi hogy növekszik.


Én szívesen cserélek magot, ha találok valami szépet, jót, amit érdemes továbbadni!

2012. márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:

Jövőhéten költözés!!!!:(

Kedves Rézvirág1111,az örökölt virágaim már 2 éve boldogítottak itt és mint írtam is,idénre lett volna már igazán szép és dús kertem.

Kedves Utolsó!:) Majd meg fogsz lepődni,mennyire tudni fogja a Picid a virágok nevét,legalábbis Nálunk ez volt,bevágták mint az 1×1-et!:)

2012. márc. 1. 10:21
 14/64 A kérdező kommentje:

S Kedves 88%-os Válaszolóm!:) Köszönöm az ötleteket,ezt Én is így gondolom,hogy az egynyáriaktól meg kell válnom,de az új helyen is fogok majd magokat vetni!Már amennyire majd a helyzet engedi.

De mit kezdjek most a hidegben az évelőkkel? Mert szerintem a hagymásokat szintén itt kell hagynom,talán azok annyira nem fontosak...:(

2012. márc. 1. 10:26
 15/64 anonim ***** válasza:

Én a hagymásokat kiszedném, ha tudod, hogy hova ültetted őket a kertben. Még ha idén nem is virágoznának újra, én vinném magammal. Ládában el lehet tárolni a virághagymákat.


Viki (3., 10., 12.)

2012. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 A kérdező kommentje:

Nahát nem is figyeltem,hogy a 12-es is Te lehetsz!:)

Köszi szépen a válaszaid. S még értekezzünk kertügyben!:)

2012. márc. 1. 13:02
 17/64 A kérdező kommentje:
Ja és az évelőkre nem írtál!:) Válasszak le most belőlük ásóval?
2012. márc. 1. 13:04
 18/64 rezvirag1111 válasza:

Találtam neked egy oldalt, ahol írnak arról, hogy lehet évelőket átültetni, esetedben költöztetni. Talán találsz benne valami hasznosat.

Én biztos felszedném a hagymákat. Azokat vétek ott hagyni.


A virágmag cseréléshez én ősszel fel tudok ajánlani mocsári hibiszkusz magokat. A kertészetekben a kifejlett növényt igen drágán adják, de magról is gyorsan nevelhető. Van magasabb, fehér virágú és alacsonyabb mályva színű.

2012. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 rezvirag1111 válasza:

Lemaradt az évelők átültetéséről szóló oldal:

[link]

2012. márc. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:

A cikkedből sajnos az derül ki számomra,hogy ezeket a virágokat az ősszel kellett volna szétszednem...:(Na mind1.

Ez a hibiszkusz jó nagy vagy terebélyes növény nem? Mit értesz alacsonyabb fajtán,az Nálad mekkora lett? S első évben hozott virágot?

Köszi mindenki nevében a felajánlást!:)

Én tavalyról csak a szépen kifejlett dúsbokrú bársonyvirágomról szedtem magokat és a ricinusfám (csodafa) magjait őriztem meg.Ja és akadhat dísznapraforgó mag is,habár az nem biztos,hogy jó lett...:)Én ezeket tudom felajánlani.

2012. márc. 1. 15:53
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!