Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lepkeorchidea túlélheti még?

Lepkeorchidea túlélheti még?

Figyelt kérdés
Történt, hogy egyszer kereszthuzatban megfázítottam az orchideám és két virágát ledobta. Aztán sikerült ismét huzatot kapnia és teljesen offolta magát a maradék négy virága is konyul, ráadásul a szára is kezd fentről lefelé sárgulni. A levelei sem a legfeszesebbek, bár hozott egy újat. Meg marad még, vagy hívjak papot?
2012. jún. 5. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Tény és való, hogy az orchideák nem szeretik a huzatot. Lehet, hogy az is közre játszik, de lehet, hogy egyszerűen elvirágzott. Nekem van egy jó pár orchideám, gyönyörűen virágoznak, és ha már "elnyílott" akkor elkezd fonnyadni a virága szépen sorba, majd lepotyognak, végül elkezd úgymond visszaszáradni a szár fentről lefelé. Nekem pont most potyogott le az egyikről a virág, egy kicsit visszavágtam, és látom, hogy ugyan azon a száron két helyen hozza a bimbókat. Ne izgulj, ha hozott levelet az jó jel, mert akkor jól érzi magát a helyén, és fejlődik. ha elnyílik és kicsi a cserép akkor át lehet ültetni, ha nem hoz másik bimbót.

Nem szabad teljesen visszavágni, csak ha teljesen visszaszárad a szára.


Üdv.

2012. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam kicsit :)

Pont a feléig sárgult vissza, lehet visszavágom a szárát. A cserepe még az eredeti, nem rég óta van nálunk. A gyökerei is ránézésre rendben vannak, tápot is kap kéthetente, kavics ágyon van, amiből párát kap.

2012. jún. 6. 15:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor kell elviekben átültetni, ha úgy látod nagyon sok a gyökere és tele van vele a cserép, de mindenképpen csak ha nem virágzik.


A leírásod alapján csak elvirágzott...


Még annyit, hogy én pl. nem locsolom, hanem beleállítom egy (ásványvíz) vízzel teli kancsóba, vagy tálba úgy hogy a "földet" el lepje és hagyom benne 10-15 percig, és két hetente táp oldatozom. Ha nagyon poros a levele akkor le lehet zuhanyoztatni.


Üdv.

2012. jún. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!