Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan bánjak a Kaktuszaimmal?

Hogyan bánjak a Kaktuszaimmal?

Figyelt kérdés

Vannak Kaktuszaim, több is, többféle. Sajnos nem vagyok velük tisztába, bevallom TÉNYLEG CSAK ÚGY MEGVETTEM, nem csak dísznek, hanem akatok velük foglalkozni,törődni, de nem tudom hogyan kell.


Pl.: Most már megvannak egy jó ideje.-Eddig Mindig bent voltak a házba, Idén kiakarom Őket rakni a melegre, hiszen csak kaktuszok.

Most Tavasz Van, már be is jött a Tavasz, de az Esték még hidegecskék, csak nem Nyár Van. -Na és már ki is tettem őket mert Nappal viszont jó meleg van, Tavaszi Idő. És így nem rossz Nekik? Illetve a Locsolás? : Mikor, mennyi... ? + Adhattok még jó tanácsokat velük kapcsolatba. Köszi.



#kaktusz #Dolgok róla
ápr. 28. 20:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy "TÉNYLEG CSAK ÚGYVMEGVETTEM." , hogy megvettem Őket, és nem tudom hogy kell velük foglalkozni. Ezért írtam utána, hogy "Nem dísznek, hanem akarok velük foglalkozni,törődni..." .
ápr. 29. 08:52
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírásokért! Valamit Félre Írtam!!
ápr. 29. 08:54
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy tudom hogy megjeresem GOOGLE-n az oldalt, és kiadja, de Itt legalább visszatudok kérdezni. Köszönöm!
ápr. 29. 08:56
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy tudom hogy megkeresem GOOGLE-n az oldalt, de Itt legalább visszatudok kérdezni. Köszönöm.
ápr. 29. 08:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nyugodtan kint lehetnek az első őszi fagyokig. Ha nem kapnak csapadékot, akkor kéthetente öntözd meg őket, majd hagyd kiszáradni a talajukat.
ápr. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha bent voltak szobában, talán már rettenetesen néznek ki. Főleg, ha tényleg kaktuszok, nem valami egyéb pozsgás növények... Egy fotó nem ártana róluk.

Télen nem szabad őket melegben tartani. Maximum 15 fokos átlaghőmérsékleten. Ha nappal 20 fok van, az nem baj, amennyiben éjszaka meg 10 fok van. Legjobb 0 és 15 fok közt tartani őket, ilyenkor a nekik szükséges nyugalomba kerülnek. Ha 15 fok alatti helyet tudsz biztosítani, akkor még világos hely se szükséges télen, akár pincében is lehet teleltetni, teljesen öntözés nélkül. (Ez természetesen csak valódi kaktuszokra vonatkozik.) Hidegben nem tudják felvenni a vizet, csak kirothadnának tőle. A téli hűvös és száraz tartás alapozza meg a bőséges virágzást. Én novemberben szoktam utoljára öntözni a párszáz kaktuszomat, aztán március végén, április elején legközelebb.

Mikor már nem várhatóak fagyok, mehetnek a szabadba. Rendes teleltetés után -1-3 fokot elviselnek, de ennél hidegebbet csak kevés faj.

Nem szabad kibszni őket a napra, mert meg fog égni a nap felőli oldaluk. Olyan hely kell nekik egy hétre, ahol szűrt fényt kapnak, pl. valami fa lombján keresztül, vagy jobb híján egy rájuk borított lyukacsos rekeszen át.

Nyár folyamán 2-4 hetente kell őket öntözni, bőségesen, amennyi vizet fel tud venni a cserepük. Ha csak havonta öntözöd, akkor szebbek lesznek, nem híznak annyira, inkább a tüskézetük fejlődik, és színesebbek lesznek (ami olyan), tehát fajra jellemzőbb kinézetet kapnak.

Nem szabad persze túl nagy cserépbe tenni őket, mert az túl sok vizet tartalmaz, amitől egyrészt túlhíznak (kevésbé látványos tüskékkel), aztán hidegben meg nem szárad ki a föld, és jön a kirothadás. Nagyobb cserépbe átültetni elég akkor, ha a kaktusztest már észrevehetően nagyobb, mint maga a cserép. (Nekem sok kaktuszom teste 3x akkora, mint a cserepe. Havi öntözéssel, kéthavonta tápoldatozással jól elvannak, szépek, és sokat virágoznak.)

máj. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!