Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megéri bio lemosó permetszert...

Megéri bio lemosó permetszert használni?

Figyelt kérdés

Próbált már valaki bio lemosó permetszert?

Hatásos tud lenni?

Tudnátok ajánlani?



ápr. 28. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem nagyon van olyan lemosószer, ami biotermelésben nem használható. Amiket írtál, az olaj, a réz és a kén az alapja nagyjából az összes lemosószernek.

De lemosást, ugye, még kihajtás előtt kell csinálni, nem most. És önmagában egy ilyen szer semmitől nem fog megvédeni, csak lassítja a problémák jelentkezését.

ápr. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Jómagan tavaly próbálkoztam először a megszokott réz-kén helyet természetes megoldással, őszibarackfáimra melyeknek a problémája tafrina volt amire mezei zsúrló meddő hajtást használtam,


(ez sok helyen olvasható az interneten mint természetes megoldás a tafrinára ezért érzem szükségszerűnek megemlíteni ha esetleg ilyen probléma és ötlet is fennáll)


ráadásul a javallott mennyiségnek jóval a töbszörösét, 5L vízhez 100g-ot adtam hozzá úgy hogy egy éjszakára beáztattam a száraz teát majd perceken keresztül turmixoltam is és kipréseltem.

Mondhatom igencsak tömény, erős szagú és színű keveréket kaptam így, viszont ez KICSIT SEM HASZNÁLT!!!


Mivel tavaly emiatt kihagytam a megszokott réz-kén lemosást mondhatom hogy idénre a gombafertőzés miatt félig már elhalt egy pár ezidáig szép erős ág.


Most idén kezdtem el kipróbálni egy másik megoldást a Greenman agro mikrobiológiai készítményt ami a tafrinára és a ringló szilva pöndörödésére úgy tűnik működik, viszont ez idővel és többszöri permetezéssel fejti ki egyre jobban a hatását mire a baktériumok elszaporodnak, de a gomba által okozott elhalással nem mertem várni hogy arra hogyan hat, azt mindenesetre lekezeltem réz-kénnel a greenmant megelőzően.

A fa még egészséges részein még nem látok gombás elhalást megkezdődni de ez amugy is lassabb folyamat erről még nem tudok tapasztalatot mondani.


Mimdenesetre azt is egy megoldásnak tudom tartani hogy továbbra is elvégezzük a réz-kén lemosást lehetőleg ecseteléssel inkább a permetezés helyett ha van ehhez elég türelem majd a lombkorona által lefedett földterületet belocsoljuk greenman-nel és a fa tövét is (töményebb oldattal) árasszuk, így a továbbra is fennálló vegyszer használatnak a talajra és környezetre gyakorolt hatását elvileg el tudjuk gyengíteni mivel a greenman ígéri, hogy a jótékony baktériumok által egyre növekvő "rend" alakul ki, áll helyre a talajban és a környezetben a szaprofiták és vegyszermaradványok kiszorításával és lebontásával.

máj. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ én is a héten vettem először greemant
máj. 1. 16:27
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyártó leírása alapján nekem úgy tűnik, hogy ez olyan dolog, mintha te Centrum vitamint szednél, és azt várnád, hogy ettől majd a szél se ér ezután.

Ez egyszerűen egy kondíciójavító dolog, aminek a lemosáshoz nincs köze. Ha a fa kondícióját javítja, akkor valószínűleg a tafrinagombáét is, mert mitől lenne másképp.

De amúgy biotermesztésben szabad használni mindenféle rezes és kénes lemosószert.

[link]

Ha rezet használsz, az kinyírja a Greenmant, mivel a réz sejtméreg, és pont emiatt szokás alkalmazni.

máj. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!