Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bogyós gyümölcsök termesztése?

Bogyós gyümölcsök termesztése?

Figyelt kérdés

Aki foglalkozott bogyós gyümölcsök termesztésével, az tudna nekem segíteni?


Nos, gondolkozunk, hogy málnát, áfonyát, szedret, ilyesmi bokros gyümölcsöket szeretnénk termeszteni , és ezeket eladásra (piacon, webshopon), kínálni és ebből esetlegesen megélni? Ehes szeretnék egy kis segítséget kérni. Milyen föld az ami ezeknek a gyümölcsöknek jó lenne, mire kell figyelni a termesztésnél, mennyi víz kell, mit, hogtan kell vele foglalkozni, szóval így az alapokat, ha valaki kitudná fejteni, azt megköszönném? Ha ezek megvannak, szóval megy a termesztés, tudjuk az alapokat, mi kell hozzá, mennyi víz, vakami tápanyag pluszban stb, akkor mehetnénk tovább az árusításra? Milyen engedélyek, papírok kellenek ahos, hogy ezeket eladásra tudjuk kínálni, mint pl? A panyola.hu-s cég, ott is ilyesmivel foglalkoznak, csak nagyban. Később lekvárokat készíteni, szárított gyümölcsök, különböző készítmènyeket eladni, teljesen tisztán, bejelentve, mondjuk egyéni vállalkozóként?


A kimerítô válaszokat előre is köszönöm? Szép napot Nektek?



2022. jún. 19. 21:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem szeretnélek lebeszélni erről, de miért nem valami olyan dologba vágsz bele amihez értesz is esetleg???
2022. jún. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy belevágok holnap, csak érdeklődtem, abból nem lesz anyagi csőd igaz? Nem fog a bankszámlámról azért eltűnni a pénzem emiatt a kérdés miatt igaz? Huhh, nagyon remélem hogy nem. Nyilván nem értek hozzá, ha felteszek egy kérdést, amire várok értelmes válaszokat vártam olyanoktól akik jobban értenek hozzá, mint én és nem olyanoktól, akik annyitsem értenek hozzá, mint én. Még jó, hogy az első babavárás közben nem kèrdezi meg az ember, hogy esetleg mire kellene majd odafigyelni a nevelésnél, milyen jótanácsok vannak, mert akkor inkább visszaadja az ember a gyereket a herének, mert hát nem ért hozzá.


Emberek, komolyabban kicsit. :)

2022. jún. 19. 22:16
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

4. Komolyabb terveket!


A gyümölcstermesztést hosszú évekig tanulják, pl egyetemen. Az nem egy gyk kérďes alatt megválaszolható párcmondat.

2022. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Édesanyámék, nagymamámmal termesztik a legfinomabb pirospaprikát, őröljük, valamint káposztát és ők sem egyetemen tanulták, hanem az ő korukban használatos gyakorikerdeseket használták, a szomszédot és az ismerősöket. Na most van ilyenre lehetőség, ezért miért is ne éljünk vele?
2022. jún. 19. 22:39
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hány hektár öntözhető területed van? Mert kis egy pár száz nm-es málnaültetvényből nem lehet megélni. Először probálj meg pár tövet ületni, és gyakorlatot szerezni arról hogy mik az igényei a növényeknek. Meg vegyél szakkönyveket, de a netről is tanulhatsz dolgokat. A termelés egy külön szakma, a feldolgozás is, és az értékesítés illetve marketing. De én mondjuk nem építenék egy vállalkozást arra, amit én termesztek meg, bár nagyjából ismerem a málnát, a szedret és áfonyát kevésbé. Egyik termesztése se kimondottan nyereséges dolog, és nem véletlenül csökken magyarországon a termőterületük. Ha inkább a dzsem készítés érdekel jobban, akkor inkább én azt csinálnám a helyedben, hogy a környékbeli gazdáktól vásárolnám fel a termést, ahelyett hogy én termeszteném. Akkor már csak két fő fázis marad, a gyártás, és értékesítés. Ezeket is meg kell tanulni, engedélyeket szerezni, stb, és legfőképpen befektetés kell hozzá.
2022. jún. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez igazán hasznos volt számomra, tényleg. Jó ötleteket adtál, köszönöm.
2022. jún. 19. 23:02
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Na most van ilyenre lehetőség, ezért miért is ne éljünk vele?"


Nem, hosszú éveket kell tanulni rá, jó pár könyvet el kell olvasni hozzá, utána pedig a szakmai gyakorlat megszerzése szükséges és ha minden megvan akkor szerezni kell gazdasási és vállalkozási ismereteket. Meg marketing, logisztika, értékesítés. Kellenek engedélyek, meg egy kövér hitel amiből gépparkot tudsz beszerezni. Jó aranykoronás földeket sem tudsz venni, ha csak nincs haverod ott fent. Max. bérelni tudsz. Magas költségek miatt viszont nem lesznek megrendelőid, plusz a növényeknek is meg kell nőni. Kell bércsomagoló is, az ömlesztett bogyósaid senkinek nem fognak kelleni.

De ha ilyen jól megy a pirospaprika készítés akkor miért nem abba vágsz bele? Ahhoz legalább értesz szerinted.

2022. jún. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

1-esként írtam, hogy inkább azzal foglalkozzál amihez értesz, naiv álmok kergetése helyett.

Ha neked ez nem egy értelmes válasz, akkor fogjál csak bele.

Sajnos így van ez amikor hiába beszél a szakember, mert a hülyeség párosul a lendülettel...

2022. jún. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden bogyós gyümölcs erősen vízigényes. Az áfonya ráadásul kifejezetten savanyú talajt kíván. A bokronkénti hozam meglehetősen kicsi, miközben az agrotechnikai műveleteket folyamatosan el kell végezni. Nem véletlen, hogy a Szob környéki málnatermesztés is erősen visszaesett.
2022. jún. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#5: pontosan !


Annyira sok Hr-input kell a szedéshez, hogy ha egy gazda kifizeti csak a minimálbért, már nem tudja eladni olyan áron a piacon a termést.


A feldolgozás meg egy külön téma - ahhoz olyan NÉBIH és egyéb előírásoknak kell megfelelnie a kérdezőnek, aminek a létrehozása súlyos milliókban mérhető. És még egy szót sem szóltam a technikai háttérről, gépekről, stb. stb.

2022. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!