Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Darazsak ellen melyik a...

Darazsak ellen melyik a legjobb vegyszer?

Figyelt kérdés

2022. máj. 14. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen rovarirtó jó, ha megtalálod a fészküket. Éjjel vagy hajnalban fújd le őket, amikor mind a fészken vannak.
2022. máj. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Igen, van repülőrovarok elleni spray. Én is úgy csináltam, ahogyan az első válaszoló írta. Lehetőleg sötétben csináld és zseblámp mellett LASSAN távolodva hagyd el a fészküket. Ezt azért, mert akadhat 1-2, amelyiknek sikerül kirepülnie. Viszont ha valaki fut elölük, akkor nagy valószínűséggel megtámadják. Hidd el, nyugodtan távozz. Másnap ismételd meg a műveletet.

Másik, szintén bevált módszer: vágj ketté egy PET-palackot, kb. fél magasságában. Az alsóba önts kb. 22-205 dl sört. A palack felső részét (eltávolítva a kupakot), szájával lefelé süllyeszd a palackba és tedd a napra. Az erjedő sör szaga VONZZA a darazsakat. Bebújnak, de kirepülni nincs annyi eszük, hogyan is kellene kirepülni. Meglásd, hogy rövid idő alatt alig látszódik a sör a sok belefulladt darázstól. Szükség szerint ismételd meg. Ne higgy annak, aki esetleg nem tanácsolja bármelyiket is a két megoldásból. A spray ráadásul nappal is megoldható, ha megfelelők a feltételek, ui. a splray 3-4 m távolságra is elvisz. Megfelelő fedezék mellett lespriccelheted őket nappal is, amikor be-kirepülnek a fészkükbe-ről.

2022. máj. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Protect darázsirtó spray. Valóban azonnal pusztulnak tőle a darazsak, nem kóvályognak még percekig a lefújás után.
2022. máj. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, igen, Protect a neve. Eredménnyel használtam.
2022. máj. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Bármilyen rovarirtó jó, ha megtalálod a fészküket."

Hát azért én pl. molyirtóval nem próbálkoznék...


"Ne higgy annak, aki esetleg nem tanácsolja bármelyiket is a két megoldásból."

Hát nem tudom, én nem mondom, hogy nem javaslom őket. De nekem még sosem vált be a sörös csapda: mindig beledöglött millió lény, és max. 1-2 darázs, a többiek meg le se sz.rták, vígan építették a fészket.

2022. máj. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Tedd a sörösflakont a fészkük közelébe. Én teljes mértékben darazsakkal láttam tele. Ekkor újra sört öntöttek a kiürített palackba. Legyet nem is láttam benne 2-3 helyen sem.
2022. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Én is kipróbáltam minden csapdázási módszert és minden csalit, amit csak találni lehet a neten. Semelyik nem ért semmit. Néhány darázs belement jó esetben, de ez elenyésző volt azokhoz képest, amik nem mentek bele. Gyakran a saját szememmel láttam, hogy kimásztak belőle. Ha nem tudnak kimászni, akkor meg annyira zárt a csapda, hogy nem jön ki elég szag ahhoz, hogy megtalálják.

Fészek mellett jó eredményt hozhat, de ha tudnám, hol a fészek, akkor lefújnám őket, az a biztos.

Párszáz fészket már megsemmisítettem az évtizedek alatt, és az a tapasztalatom, hogy még nagy nyári hőségben is a fészken vannak úgy 8 óráig legalább, ott el lehet kapni őket. (Soha 1 se csípett meg.)

És ha lefújtuk őket, akkor nem lassan, hanem minél gyorsabban elrohanni 3-4 m-re a fészektől. A darazsak ugyanis kizárólag akkor támadnak, ha a fészek közelében vagyunk, kicsit távolabb állva már nem kötik össze a jelenlétünket a veszély okozójával. Aztán ha fej felett van a fészek, pl. padláson, akkor még a nyakunkba potyoghatnak, ha nem vagyunk elég gyorsak.

2022. máj. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A lódarázs fészekkel éjszaka is vigyázz, mert azok éjszaka is aktívak.
2022. máj. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A Protect nagyon hatásos, de elsősorban a repülő példányokra jó, a fészekben lévőkre hatástalan. Lódarázs ellen : beöltözni szó szerint tetőtől talpig és permetezővel tömény hypóval átáztatod a fészket. Kipróbáltam, működik. Permetezés után rögtön tűnj el a közelből, mert nincs valamennyi példány a fészekben és a kintiek ilyenkor igen harciasak tudnak lenni.
2022. máj. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Festékszóró. Azonnal összeragadnak és nem tudnak repülni.
2022. máj. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!