Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez a befektetés működhet?

Ez a befektetés működhet?

Figyelt kérdés

Nyugat Magyarországon arany árban mérik a romos épületeket is, egy felujitando garzon árából 2 panel is kijönne keleten.

Az a tervem, hogy 2 lakást veszek (önerő megvan), és megbízom a helyi ingstlankozvetítőt a kiadással. Így a jutalék után az egyik lakás bérlője kifizetné mind 2 lakás hitelét, a másik pedig az én lakbéremet.

Közben gyujtenék tovább és pár év múlva itt tudnék venni egy jó állapotút, akár a másik 2 eladása árán is.


2018. nov. 10. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az ingatlan közvetitőt kihagynám .Nélküle is nagy kereslet van .
2018. nov. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak mondom, mert én is ráfáztam erre! Addig működik, amíg vannak bérlők. Ha egy, vagy esetleg mindkettő lelép nagyot lehet bukni. A törlesztőnél nincs türelmi idő, fizetni kell. Válságról most nem beszélnék, de az is benne van a pakliban.
2018. nov. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz ötlet, sokan csinálják.

Ha be akarod biztosítani magad, akkor legalább az egyikre köss hitelfedezeti biztosítást, mert csak nem egyszerre megy el mindkét bérlő!

Az ingatlanos nem kell és sok sikert!:)

2018. nov. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
2: Olyan szerződést kell kötni.. ;)
2018. nov. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Keleten viszont a lakást sem tudod annyiért kiadni, mint nyugaton.

Működhet, ha:

1. Kapsz annyi hitelt, amennyire szükséged van.

2. Nem centized ki, akkor is tudod fizetni a hitelt, ha nincsenek bérlőid.

3. Számolsz egy kicsit, hogy ilyen feltételek mellett a lakások karbantartásával, állagmegóvásával együtt hány év alatt térül meg kb. a befektetésed.

Ebből már jó közelítéssel megtudod válaszolni a kérdést, hogy megéri-e.

2018. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a terv hogy 15 évre veszek fel hitelt mind a kettőre, de 7 ev alatt kifizetem. Eddig is félre tudtam tenni ennyit, hogy az alap meglegyen es 10 évre fix törlesztővel szamolom, még ha több is így.

500 km-re lennének tőlem.

2018. nov. 10. 22:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően nagyon jó ötletnek tartom az ingatlan befektetéseket, és mindenkit bíztatnék is hogy vágjon bele, viszont a te ötleted szerintem több helyen is hibádzik.

Első dolog, amit említenék, hogy ha ingatlanosra bízod, egyel több ember tud a kiadásról, tehát adózni is tanácsos lenne. Ez kevesebb bevételt jelent. Vagy persze félhetsz is. Igaz, ha bérelsz másikat, akkor azt elvileg leírhatod a bevételből, mint kiadást, így megérheti törvényesen csinálnod.

A másik, hogy szerintem elcsúsztál a számolással. Azt írod, az egyik lakás bérlője, kifizeti mindkét lakás hitelét. Ezt mégis hogy? Én már akkor örülnék, ha az egyiket kifizetné. Az már egy nagyon jó befektetsnek számít, ha ki tudod hozni annyira a hitelt, mint amennyi a bevételed a kiadásból. Egy lakásnál. Ha 80-80 ezerrel le tudnád törleszteni a két lakást, azt jelenti, hogy az elméleted szerint, egy lakást 160-ért kellene kiadnod. Plusz a rezsi és a közösköltség ugye. Ez szerintem iszonyatosan elrugaszkodott elképzelés.

A harmadik pedig a "a másik pedig az én lakbéremet" rész. Tehát szerinted a lakás, amit keleten meg tudsz venni a nyugati feléért, harmadáért, azt te ugyanannyiért ki tudod adni, amennyiért te nyugaton bérelsz. Sántít az egész, ne haragudj, de nekem nem áll össze. Ha fele annyiért veszed, számítani kell rá, hogy olcsóbban is adod ki, még ha arányaiban nem is pont a feléért hanem valamivel jobban.

2018. nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Keleten kb mindenki a húszezres lyukakat keresi meg a "mindegy, csak lakják, legyen télen kifűtve, tavasszal bepucolva" házakat. Elég ajánlat van és sokadik az elvándorlással. Minimálbérből meg közmunkából nem is olyan egyszerű többet adni lakhatásra.
2018. nov. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!