Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlant vásárolnék. Találtam...

Ingatlant vásárolnék. Találtam egy megfelelő méretű csalási házat, viszont kívül és belül is szigetleve van. Hogyan lehetne ellenőrizni, hogy nem penészes, vagy repedt-e a fal?

Figyelt kérdés

Attól tartok, hogy repedés miatt történt a szigetelés.

Létezik valamilyen kézi "röntgen" készülék ami a repedést kimutatja? Vagy hogyan lehetne ellenőrizni bontás nélkül? Laikus vagyok ebben. Köszönöm.


ápr. 27. 00:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
Mi azért álltunk egy ingatlantól (másnap írtuk volna alá), mert a kihívott műszaki szaki egy csomó mindent észrevett, amit mi laikusként nem. Persze másodszorra már tudtuk volna, hogy mit kell nézni, de lehet, másfajta hibákat akkor se veszünk észre nem. 50ezer forintot megért, hogy nem vettünk egy olyan házat, amire még 10 milliót kellett volna költeni azon felül, amire számítottunk. Így inkább a következő háznál is kihívtuk, ott is talált apróságokat, de azt már be lehetett vállalni, meg egyébként az is hasznos volt, hogy ott elmondta, mivel foglalkozzunk sürgősebben és mi ér rá.
ápr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ugy ertette, hogy ebben az esetben felesleges, a ket szigeteles semmi jot nem iger.
ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kérni kell fotókat a szigetelés előtti állapotról és a szigetelés munkafolyamatairól. Felújított házat csak úgy veszünk, ha az eladó átad egy albumot is sok-sok fényképpel. Az utóbbi 15-20 évben a fotókészítés már teljesen általános dolog. Ha meg ennél régebbi a felújítás, akkor meg úgyis hozzá kell majd nyúlni.

A falnedvességet lehet ellenőrizni műszerrel, ha a szigetelő nikecell magába szívta a vizet, azt is ki lehet mutatni.

Az a fő kérdés amúgy, hogy mi van a vizszigeteléssel. Ezt válaszolja meg legelőször az eladó! Tehát a falban lévő vizszigetelés, a padlóban lévő, és ezek csatlakozásai. Ha ez jó, utána lehet hőszigetelni.

Ha úgy hőszigeteltek meg gipszkartonoztak hogy vizesek voltak a falak, akkor sajnos mindent vissza kell bontani, vakolatot tégláig leverni méter magasságban.

Épületrepedéseket műszerrel nem lehet kimutatni. Ez csak bontással fedhető fel.

ápr. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sajnos az eladó semmilyen dokumentációval nem rendelkezik, 6 éve lakik ott mindent az előző tulajdonosok végeztek. Még a kivitelezőt sem tudja megmondani ki volt, nem tudott alapraj másolatot sem adni (2000-es építésű a ház).

Google 12 évvel ezelőtti utcaképen már szigetelve volt.

ápr. 29. 00:27
 15/17 anonim ***** válasza:

> "Az utóbbi 15-20 évben a fotókészítés már teljesen általános dolog."


Olyannyira, hogy senki nem csinál ilyet.

ápr. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
77%

#14 Akkor itt valami óriási szélhámosság van az tuti. Megy a sundám-bundám... Én még a 70-es évekbeli házhoz is megkaptam a rajzokat az eladótól.

A ház legalább fel van tüntetve a térképmásolaton? Végén kiderül majd hogy úgy tákolták össze, még használatbavételi engedély sincs rá...

Az biztos, hogy minden dokumentum, előismeret nélkül, csak olyan árajánlatot szabad adni mint egy nulláról teljesen felújítandó ház. Vagyis telekár + 100-200ezer Ft/m2 a házra.

ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
37%

Van falröntgen, hőkamera, mindent lehet bérelni!

Tulajdoni lapon meg szerepel az építés anyaga!

Ha ez kevés akkor kérd ki a tervrajzot is!


Én arra tippelek, hogy egyszerűbb és olcsóbb volt kívül-belül leszigetelni, mint leverni+újravakolni és aztán leszigetelni..

máj. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!