Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladhatom úgy az örökölt...

Eladhatom úgy az örökölt házamat,hogy a gázon és az áramon tartozás van? Nincs még 1 hónapos sem a tartozás. A vételárbol meg rendezném mire átiratja az uj tulaj.Ügyvéd nem kekeckedik?

Figyelt kérdés
febr. 22. 11:47
1 2
 1/18 Gugu Gabor ***** válasza:
94%
Eladhatod nyilván le lehet papírozni de így nehezebb lessz (vagy csak olcsóban tudod eladni). Szerintem az összes vevő fejében agodalmat kelt a közüzemi tartozás és elindulnak a fogaskerekek nem túl jó irányban
febr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De hogyan jön rá hogy tartozom? Van már vevő. Megyünk is ügyvédhez nemsokára. De a MVM horibilis összeget kér,amit csak a vételárbol tudok kifizetni.
febr. 22. 12:22
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Én vételnél kértem nullás igazolást minden közműről, azt a szolgáltató állítja ki és igazolja, hogy nincs hátralék.

Pár éve, mintha lett volna ebben valami változás, hogy eladás esetén az új tulajdonos köt a szolgáltatóval egy új szerződést és amennyiben volt az ingatlanon tartozás, azt a régi tulajdonostól hajtják be. Vagy valami ilyesmi, de szerintem biztos lesz olyan válasz, aki esetleg biztosat is tud.

Egyébként a szolgáltatót felhívod és az a legtisztább.

febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Miért ne lehetne egy óra állással veszem át és onnan fizetem az hogy van rajta tartozás engem az mit érdekel ettől és ettől vagyok tulajdonos ne hogy már én feleljek más tartozásáért . Telefonon senkinek nem ad felvilágosítást a szolgáltató .
febr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

#4

Régen hiába volt óraállás, ha benyaltad és vettél egy házat közmű tartozással, akkor vagy fizettél az eladó helyett vagy lekötöttek a hálózatról. Utólag meg a saját problémád volt, hogyan oldottad meg a régi tulajtól az adósság behajtását.

A szolgáltató telefonon simán elmond annyit, hogy most mi a helyzet ezügyben, hogy kin követelik az elmaradást.

febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%
5-ős nem jó amit mond, ugyan is jó hiszemü vásárló vagyok és ha lekötik a házról be megyek és mit új tulajdonos megrendelem a szolgáltatást ugyan is a szolgáltató névre köti a szolgáltatást nem helyrajzi számra ,ne vezesse félre az embereket hogy bizonygassa az igazának vélt valamit .
febr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

#6

[link]

Ezt csak a hatos kedvéért. Dunántúli vízszolgáltató tájékoztatója arról, hogy milyen hátrányok érhetik az új tulajdonost, ha tartozással terhelt ingatlant vásárol.

Egyébként értem én a te oldaladat is, de sajnos a valóság az, hogy mégha sikerül is megoldást találni egy ilyen esetre, annak utánna kell járni és az sok idő, sok idegeskedés. Előre kell gondolkodni, nem utólag kapkodni.

febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

7-es Ezt csak szolgáltató önmagát védené de erre nincs törvényi háttere de még arra se hogy mástól hajtson be tartózást .

Ez nem terjedhet el ilyen nincs, veszek egy autót amivel elütöttek valakit és én fizessek kártérítést a sértettnek ?

Magyarán ügyesen van ez megfogalmazza, de csak annak aki el hiszi az ilyeneket .

febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Pofon egyszerű íratnák az eladóval egy papírt hogy vételár átvétele után 8-napon belül rendezi az adósságot, evvel elismeri a tartozást plusz dühöng a szolgáltató akkor bemutatom az írást és részemről le van zárva az ügy .
febr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Lényeg az,hogy amint utalják a vételárat,magyarul lesz pénz a számlámon,akkor rendezem is a tartozásokat mielőtt átiratnák.
febr. 22. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!