Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek kicsi egy 75...

Szerintetek kicsi egy 75 nm-es családi ház egy 4 fős családra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fiatal házasok vagyunk és szeretnénk házat venni viszont amit találtunk házat sajnos csak 75 nm. Jelenleg ár-érték arányban a környéken ez az egyetlen normális. Tégla, jó a statikai állapota, nem vízes.

Ahogy be lépünk a házba van egy kicsi előtér ahova pl cipős szekrényt, fogast lehetne tenni, majd van egy nappali és onnan nyílik 2 hálószoba, közepes konyha, külön fürdőszoba, wc és egy tároló helyiség. Garázs van az udvarban. Tetszik nekünk a ház, szép modernre fel lehetne újítani, de 2 gyermeket szeretnénk es nem tudjuk, hogy ez a 75 nm elég lesz-e, mondtam páromnak, hogy esetleg, ha nagyok lesznek már akkor mi alszunk a nappaliban egy kihúzhatós kanapén és a 2 gyerek max megkapja a hálószobákat, de ez férjemnek nem igazán tetszik...illetve van lehetőség a tetőtérre is csinálni pl egy szobát és esetleg még egy wc-t hozzá...de az már megint pénz...

Sokszor úgy érzem, hogy igazából mi görcsölünk rá erre az egészre, valakik simán panel lakásba vállalnak 2 gyermeket.

Ti mit tanácsoltok? Szerintetek vállalható?

Köszönöm a tanácsokat, tippeket előre is! ☺️



febr. 4. 20:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgyis felújítotok, a konyhát átrakhatjátok a nappaliba, ha műszakilag lehetséges, és a konyhából ki tudtok alakítani egy kis szobát.
febr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
53%

Nyilván egyénfüggő, de speciel én nekem a ház egy biztos pont az életemben és úgy szervezem a világomat, hogy ezt előtérbe helyezem. Bár nálam ez érzelmi alapú, de biztos vannak még hozzám hasonlóak. 30 éves létemre tudom, hogy itt fogok megöregedni és eköré építem az esetleges családi légkört. Nekem olyan negatív érzés lenne beköltözni egy saját házba annak tudatában, hogy pár év múlva eladom...

Ezért is írtam, hogy lehet bővíteni mellesleg 75 nm nem élhetetlen 4 főnek sőt...

Sok sikert a kérdezőnek.

febr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 mindentudó99 ***** válasza:
81%
Tökéletes. Majd dobtok hozzá egy szobát ha kell.
febr. 5. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%
Így van, ez bőven jó. Ha nagyobb kell, majd átgondoljátok, hogy költöztök, vagy bővítitek.
febr. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehet valamilyen formában bővíteni egy szobával és elég nagy a meglévő két szoba ahhoz, hogy az egyikben elférjen két gyerkőc cucca, és nem fogadtok szinte sosem ottalvó vendéget, akkor szerintem simán kiszolgál jó sokáig, akár örökre.

Én a nappaliba költözésbe nem mennék bele, pláne nem úgy, hogy oda nyílnak a szobák. Magánélet nulla.

Egyébként én nem ragaszkodom a házunkhoz. Szeretem, kiszolgál, de ha az érdekeink úgy kívánják, továbbköltözünk. Szerintem megvenni egyedülállóként úgy egy házat, hogy márpedig mindenki alkalmazkodjon hozzám az életben, (mármint ahhoz, hogy itt lakunk és kész) az fura. Normál esetben az ember párjának is lehet beleszólása, lehetnek igényei, lehet a gyerekek miatt nem lesz hosszútávon okés egy ingatlan. Nehéz előre azt mondani, hogy ez 15 év múlva is a tökéletes lesz. Ha mégis, az tök jó. Én úgy vagyok vele, hogy ha valami tetszik, jónak tűnik, kielégíti mondjuk a következő 5-8 éves igényeimet (elférnek a gyerekek, van gyerekorvos, bölcsi, ovi, stb.), akkor jó. Vegyük meg és meglátjuk mi jön a következő életszakaszban. Lehet simán ingázunk suliba pl., mert a helyi gáz, de az is lehet, hogy egyszerűbb lesz a családi életünk egy költözéssel, így inkább tovább állunk. Valakit meg mondjuk abszolút nem érdekel milyen a helyi iskola, suli suli, ennyi. Másnak simán oké, ha már bölcsibe is ingázni kell, de ezeket azért nem árt körbejárni. Sosem lehet tudni mit hoz a jövő.

febr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%

Egyébként egy ház más, mint egy lakás.

Azzal tényleg egy életre tervez az ember (már a lehetőségekhez képest), a kertet nem tudod magaddal vinni.

Persze ha le van térkövezve az egész udvar, az bárhol ujra kivitelezhető 2 hét alatt.

febr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
25%

4 felnőtt emberre kicsi.


"de 2 gyermeket szeretnénk es nem tudjuk, hogy ez a 75 nm elég lesz-e"

De 2 emberre akár még nagy is.


Lehet, nem is vagytok termékenyek, hova léapátoltok?

4 fős lakást akkor kell venni, mikor már 4-en vagytok, és a gyerekek is kamaszok.

Ha ez 25 év múlva lesz, addig fölösleges a nagyobb ház!!!

PÉNZNYELŐ addig is, a semmiért, mert nincs kihasználva.

febr. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Lilluci27 ***** válasza:
Szerintem is vállalható, 2 +2 felszobas panelban nőttem fel 2 tesómmal, kibirtuk...
febr. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Enyhe túlzással mindent ki lehet bírni, de ha az anyagi helyzetetek engedi, előrelátóak vagytok, két gyereket terveztek, én olyan házat vennék ahol 3 szoba van, esetleg 3 szoba alakítható ki.Ha most ezt a házat rendbeteszitek nem tudom mennyire vállalnátok a nagyobb lakásba költözést és újrakezdeni mindezt esetleg pár év múlva.Ráadásul ha gyereket vállaltok mikor is tegyétek,terhesen, kicsi gyerekkel, esetleg kettővel, nem célszerű.


Én a helyetekben azt mérlegelném,hogy a települést ahol házat vesztek, mennyire tekintitek végleges lakhelyként,és az anyagi helyzetetek mit enged meg. Inkább most vágnék bele nagyobb kiadással vásárlásba mint pár év múlva egy költözésbe.


Ha két ellentétes nemű gyereketek születik mindenképpen szükséges két külön szoba a későbbiekben, de ha csak a korukat nézzük is célszerű, hiszen ha az egyikük újszülött, másikuk már óvodás, iskolás, szükséges a pihenés.Persze, egy ideig lehetnek egy szobában, vagy akár az újszülött a szülőkkel, de ha adottak a lehetőségek én a helyetekben két gyerekre egy kicsit nagyobb házat terveznék.

febr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!