Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek jó ötlet eladni...

Szerintetek jó ötlet eladni az agglomerációban a kertes házat, venni inkább belőle egy panelt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mindig is kertes házban laktam, egy két alkalmat kivéve lakásokban, ami albérlet volt. Most immáron 6. éve nyüstölöm a kertes házat. Rengeteget kajtatok, be a városba nap, mint nap a munkába járáshoz. Reggel 1 óra délután hazafele ez inkább másfél 4x szállok át, jobb esetben 3x.

A kertes házzal csak a bajom van. Egyedül élek benne, unom már hogy hétvégente nyáron, a 40 fokban kell fullra felöltözve füvet nyírni. Rohadt sok a szúnyog, darázs, rovarok. Este nem lehet kint megmaradni.

Télen kb nem is látom a kertet, az aht jelenti hogy kb 6 hónapig a francnak van kedve tudni azt hogy sötétbe indulok, sötétbe jövök. Akkor meg mi a francnak? Csak a nyűg van vele. Most épp a tetőre kell költsek. Baromira unom már. Ezt a pénzt és időt szívesebben tölteném inkább túrázással, kirándulással.

Így főleg, hogy esik az eső állandóan mi a francot lehet csinálni ugyan az mintha egy lakás lenne...



2023. nov. 12. 03:59
1 2
 1/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Csinàpd úgy ahogy szeretnéd. Mit mondjunk erre? Más meg pont forditva csinálja
2023. nov. 12. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te már eldöntötted.

Egy pozitív dolgot se írtál,hogy miért szeretsz kertes házban lakni.

Költözz!🙂

2023. nov. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönöm a megerősítést, mindkettőtöknek!


Igazából csak az tart vissza, hogy rengeteget dolgoztam vele, szépen megcsináltam. Picit sajnálom. Persze biztos jó a kertes ház, ha van nagy család, kutya/macska szép udvar, és minden kész van.

Dehát nincs 100 millióm, meg családom se.

2023. nov. 12. 08:53
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretsz családi házban lakni, akkor miért kérdés? Költözz. Te most olyan élethelyzetben vagy, amikor számodra nem előnyös a ház, ennyi.
2023. nov. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan az a helyzet, amikor a saját igényeidet kell figyelembevenni és kész. Ha te jobban éreznéd magad egy lakásban a belvárosban és jelen gazdasági helyzetben, racionálisan nézve a váltást meg tudod tenni, akkor csináld. Felesleges azért nyomasztani magad évekig, mert hogy ez így lenne általánosan elvárt.
2023. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Én egyke vagyok, budai agglomerációban nőttem fel, 3 szintes családi házban és utáltam. Igazából a szüleim se szerették sosem, hiába jöttek mindketten kertes házas családból, valahogy a kerttel való foglalkozás egyszerűen nem feküdt nekik, de 80-as évek végén divat volt az építsünk minél nagyobb házat... Na lényeg a lényeg, én azóta felnőttem, elköltöztem, szüleim már 60 évesek és most jöttek rá, hogy abszolút felesleges nekik egy ekkora ingatlan. Maradtak a városban, de vettek egy kisebb lakást, a házeladásból megmaradt pénzt pedig befektették. Olyan 90 millió körül adták el a házat és 40-ért vették a lakást (2011-es építésű tégla). Alapból kevés lesz a nyugdíjuk, viszont így a befektetéssel nem lesz gondjuk életük végéig. És nagyon jól érzik magukat a kisebb lakásban, azidáig a házban annyira el lehetett kerülni a másikat, hogy még a napi beszélgetés is kimaradt, most pedig állandóan egymás társaságát élvezik.
2023. nov. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Tuti jobban járnál egy belvárosi lakással.

Ha változik az élethelyzeted, akkor eladod a lakást és veszel nagyobbat/ házat akármit

2023. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sztem te ezt már eldöntötted.Én a helyedben olyan lakást keresnék, aminek van normális méretű terasza(nem erkély), hogy ki lehessen ülni esetleg kicsit olvasni 1-2 növény, esetleg kicsi grillel grillezni.... Persze atl is függ, mennyit ér a házad kb.
2023. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedül élek, csaladi házban falun.

A legközelebbi várostól 17km-re a munkahelyemtől pedig 20km-re.


Mondjuk én egy kicsi 52m2

2 szobás házban élek

de a világért el nem cserélném, semmi másra.


Viszont abszolút megtudom érteni,hogy valaki a városi kényelmet válassza.

Nem mindenki akar ingázni a munkahelyére,vagy otthon a földdel foglalkozni,ásni,füvet nyírni.

Nincs ezzel semmi baj azt válaszd ami neked a legmegfelelőbb.

2023. nov. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azért tesztelném magam egy-két Airbnb-s lakással egy hétig. Nem is egyszer. Hogy zavarnak-e a szomszédok, a zajos felettem lakók, a forgalmas utca zaja, a szirénázva vonuló tűzoltók és mentők. Nehogy egy év múlva az a kérdés jöjjön tőled, hogy nehezen viseled a szomszédokat, kertesből költöztél panelbe, mit tegyél?
2023. nov. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!