Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egykeként örököltem vidéken...

Egykeként örököltem vidéken ingatlant garzonlakást vegyek belőle befektetésnek vagy bővítsem a saját életterem egy nagyobb lakásba költözve?

Figyelt kérdés

Nagyszülőm után örököltem egy rossz állapotú, felújításra szoruló polgári lakást. Ami négyzetméterben nagy, de nem ér olyan sokat, mint az átlagár. Ingatlanbecslővel beszéltem, ő azt mondta 28 millió Ft + jutalékba el tudja adni.


Debrecenben laknak a szüleim is, de már nem szeretnék úgy véglegesen hazaköltözni, szoktam menni látogatóba, de már nincs is nagyon helyem mert egy kis szobám volt anno ami most már ilyen raktárféleség lett. Én Budapesten élek jelenleg egy saját garzonlakásban a 7. kerületben, ezt 18 millióért vettem 6 évvel ezelőtt. Most olyan 35-öt érhet saccra, vagyis a környékbeli hasonlóak ennyiért mennek.


Az örökölt ingatlan jelenleg felújítás nélkül nem sok mindenre hasznosítható, én nekem sem időm sem energiám sem fölös pénzem nincs felújításra.


#1#

2 dolog jutott eszembe, hogy mit kezdenék a pénzzel:

28 millió környékén ha sikerülne eladni, akkor hasonló árban 26-28 millió Ft között vennék egy felújított 30-35 nm-es panellakást Debrecenben, így ha valamikor hazaköltözésre adnám a fejemet a szüleim miatt is, akkor nem kéne albérletbe költözzek. Addig is ki tudom adni albérletbe.


#2#

A 7. kerületi lakásomat is eladni és a 2 lakás árából olyan 55 millió Ft körül nézni egy másfél szobás lakást. A jelenlegi galériázott lakásom nem sok mindenre alkalmas, egyedül jól el vagyok benne, de amikor átjön barátnőm akkor heti 7 napból 7-et együtt töltve elég kényelmetlen volna, nem is szoktunk ilyet csinálni. Ha egyszer babázásra adnánk a fejünket akkor úgy is a lakáseladás lesz a jövő és az, hogy venni kell egy nagyobbat. Azonban nézegettem, hogy 55 millióért még nincsenek olyan hű de nagyon jó lakások annál több pénzt pedig nem tudok beleforgatni.



2023. nov. 8. 20:57
A kérdező szavazást indított:
Mindkét lakás eladása és Budapesten vásárolni 1 nagyobbat
Csak az örökölt lakás eladása és befektetésnek 1 újabbat Debrecenben
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon egyszerű.

Harmadik lehetőség:

Veszel egy másik lakást Debrecenben, és mivel egyetemvaros mindig lesz ki lakja. Tegyük fel kiadod 120.000 ért. Azt a pénz szépen elrakod semmi felekeppen nem nyúlsz hozzá, mintha nem is lenne. Aztán ha egyszer lesz feleséged/gyereked akkor eladod a Pestit, hozzá csapod azt az összeget amid van, és max ha kell pár milliót felveszel hitelt, amit a Debreceni lakás fedez.

Ha van 2 lakásod, ne légy hülye egybe fektetni. Debrecen egy pörgős város, ahol kapkodnak az albérletert a diákok. Ne szaladszd el.

És ha ügyesek vagytok, lehet akár 3 lakásod is, de tényleg ügyesen kell csinálnod.

+ tanács minden a te nevedre kerüljön, ha esetleg egyszer feleséged lesz a leányzó, és valasra kerül a sor maradjon minden a tiéd.

Remélem tudtam segíteni. ☺️

2023. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ki maradt* hozzá csapod amid van és veszel nagyobbat, ha kell akkor és egy kis hitelt veszel fel amit fedez a Debreceni lakás.*
2023. nov. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

" 26-28 millió Ft között vennék egy felújított 30-35 nm-es panellakást Debrecenben"

Ha ennyiért tudsz Debrecenben jó helyen felújított panelt, akkor szólj már nekem is, mert vevő lennék rá!

2023. nov. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én eladnám és vennék egy garzont Debrecenben, azt kiadnám, ha idáig eljutottam, akkor eladnám a pesti lakást, vennék fel kölcsönt, amit a kiadott lakás fedez és vennék egy nagyobb lakást!
2023. nov. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]


tessék

2023. nov. 9. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!