Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panellakás zárószint hátrányai...

Panellakás zárószint hátrányai kompenzálják azt, hogy nincs felső szomszéd és fentről beszűrődő zaj?

Figyelt kérdés

Hátránynak lift nélküliben a sok lépcsőzést és nagy meleget szokták mondani.


De nálunk kertes házban is rohadt meleg volt már nyáron, szerintem klíma így is úgyis kell már.


Viszont a fent dübörgő szomszéd a jelenlegi albérletemben nagyon megkeseriti az életem. Konkrétan az egyik szobában este nem lehet meglenni, most sem tudok aludni, mert lehallatszodik a hangos tv.


Ezért gondolkozol, hogy elkoltoznék zárószintibe, de csak 5 szintes panellakás érdekelne.


Beázástól azért nem félek, mert ismerősöm első szinten lakik és úgy leáztatta csőrepedessel a felette lévő, hogy a penész miatt most ki kellett költöznie amíg ki nem szárad.


34 éves férfi vagyok, a lepcsozest bírom, nyilván egyszer úgy is valtanek majd másik lakásra, szóval ezzel 5 - 10 évre terveznék


2023. okt. 19. 01:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Télen hidegebb. Magasabb számla.
2023. okt. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik szomszèdot ugyanúgy hallod mint a most feletted hangos tv-t. Inkább a lakók számítanak.
2023. okt. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Nálam egyértelműen kompenzálnák. Amit 2-es ír, igaz, persze, oldalról is van zaj, de a fölötted lévő a legzavaróbb. Ha azt ki lehet iktatni, már tiszta haszon. És arról még nem is beszéltünk, hogy ha van erkélyed, akkor azon sem landol semmi a felső szomszéd(ok)tól.

Klíma meg úgyis kell sajnos. A kertes házban is, már nemcsak a felső szinten, hanem a földszinten is.

2023. okt. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Öcsémék a tizediken laknak, csodálatos a panoráma, viszont beköltöztek hozzájuk a madarak, ha elromlik a lift, akkor óriási szívás és télen sokkal hidegebb a lakásuk, nyáron sokkal melegebb. Persze van klíma, de havonta nem kis költség több klímát üzemeltetni egy lakásban télen-nyáron.
2023. okt. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van klímád, akkor szerintem teljesen jó.

Ha 5 szintes, akkor a lifttel sem lesz gond, mert nincs :))

Fent csendesebb, tisztább a levegő, világosabb van, bár a panellakasok többsége alapból elég világos.

A lépcsőzés tényleg kemény tud lenni, általában 4.5 emeletet kell menni, de ha amúgy egeszseges vagy, akkor hozzászoksz.

2023. okt. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Feldübörgő szomszéd nincs, feletted nem lépkednek kopogós cipőben, de a tévé hangja alulról és oldalról, sőt a szemben levő házból is beszűrődhet.
2023. okt. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kimondottan zarószinti panellakást kerestem és végül vettem is. Épületfüggő, de nálunk kar vastagságú fűtés csövek vannak plafon és oldalfal találkozásánál minden szobában, ide jön fel a forró víz és megy lefelé, minimális fűtés mellett 23 fok van egész télen, kívülről nincs szigetelve. A földszinti lakás a leghidegebb a pince felett. Eddig két év alatt egyszer romlott el a lift, javították egy nap alatt, tetőn át lehet sétálni biztonságosan és használni a másik liftet. Tető felújított nem volt beázás. Nincs felső szomszéd és mivel szélső lakás emiatt csendes, a szomszédok nem hangosak. Ami negatívum volt eddig, hogy ami nem fél be a liftbe bútor vagy nagyobb háztartási gèp, akkor azt sajnos fel kell cipelni. Nyáron nagyon meleg lenne klíma nélkül, ha egy hétig kint 40 fok körül van, bent is van 35, klímával ez is élhető.
2023. okt. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az alattam lakót is hallottam teljesen, amikor ilyenben laktam. És viszont ő is folyton ránk szólt.

Klímával viszont teljesen oké volt nyáron.

2023. okt. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!