Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megajanlottam a haz hirdetesi...

Megajanlottam a haz hirdetesi arat, de mas a hirdetesi ar fole ajanlott. Szabalyos ez igy?

Figyelt kérdés
Hazat szeretnenk vasarolni, tegnap meg is neztunk egyet es ajanlatot tettunk. Az ajanlattetel az ertekesito iroda portaljan keresztul tortenhetett csak, igy beleptem es a hirdetesi arat elfogadtam. Ahogy az ingatlanos el is mondta, lezart a rendszeruk, mas ezutan nem tehet ajanlatot - fel is hivott es gratulalt. Egy masik erdeklodo, akinek ezutan megis megmutattak a hazat, szoban a hirdetesi ajanlatot felullicitalta. Ezutan hivott az ingatlanos, hogy ne utaljam a foglalasi biztositkot, mert a masik erdeklodo tobbet ajanlott, amirol nekik tisztessegbol szolni kell a tulajnak. Teljesen el vagyok keseredve. Lehet barmit tenni ilyenkor?

2023. szept. 23. 15:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Annak adja el akinek akarja. Ha vásárolsz és elfogadják az ajánlatot akkor menni kell az ügyvédhez egyből és megírni a szerződést a foglalóról. Onnanstól kezdve, ha visszalép akkor ő fizet neked. :)
2023. szept. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tisztasor! De ha mar egyszer ugy van az ingatlaniroda rendszere kitalalva, hogy nincs liciteles, az elso, iranyarat megado vevoe a lehetoseg… miert kerulik meg? Azt sajnalom, hogy nem utaltam el az ajanlattetelkor rogton a foglalot is. Most duplan kapnam vissza.
2023. szept. 23. 16:06
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig nem írtok alá semmit addig nincs olyan, hogy más nem tehet ajánlatot.
2023. szept. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

2!

Azt a foglalót el is kell fogadni.

Ha nincs szerződéskötés akkor hiába utalsz bármit is.

2023. szept. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá, mennyivel ajànlott többet, és licitálj, ha úgy érzed, megéri. Mást nem tudsz tenni.
2023. szept. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Azota sem erkezett meg a masik erdeklo e-mailes ajanlata az ingatlanoshoz. Nemreg irt, hogy ha nem kapjak meg holnap estig, akkor utaljam el a foglalot.
2023. szept. 23. 17:59
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerződés, ügyvéd nélkül? Azosztigen.
2023. szept. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Szerzodeskotes akkor lenne, ha elfogadjak az ajanlatot. Az ingatlaniroda meg ugyvedet is biztosit, ha kell. OTP ingatlanpont. Leirom mar, ha mar belerangattak egy ilyenbe. Licitrol szo sem volt.
2023. szept. 23. 21:00
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem bepróbálkoztak, hogy esetleg adnál-e többet az ingatlanért. És hopp, pont eltűnt a másik, licitáló vevő...

Nekem már eleve bűzlik ez az ingatlaniroda és nem fogadnám el az általuk közvetített ügyvédet se, azt mindig a vevő (ez esetben te) viszi és fizeti.

Majd leírod, hogy hogyan alakultak a dolgok?

2023. szept. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy lehet tenni, az új ajánlat fölé kell licitálni. Ha nem kamu, ahogy írták előttem.
2023. szept. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!