Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kiskoru nevén van az zártkerti...

Sanzii kérdése:

Kiskoru nevén van az zártkerti ingatlan mi szülök haszonélvezök azt mondta az ingatlan közvetítő hogy az ügyvéd intéz mindent. de van egy vevö aki engem kereset meg. azt mondta nekem hogy engedélyt kell kérnem a gyámügytöl. most akkor mi az igaz?

Figyelt kérdés
2023. szept. 21. 16:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget már leírták.

Általában alapszabály, hogy el nem lehet költeni, venni kell belőle másikat és értékén annak is a kiskorú nevére kell kerülnie.

A legegyszerűbb ha előbb sikerül megvenni és a nevére íratni, akkor már simán engedik eladni - de pont ez nem szokott menni, hiszen azért kell eladni mert az árából tudnak másikat venni.

2023. szept. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
7.-es vagyok.Nektek ezek mikori infótok? Nekem kb.3 héttel ezelőtti, igaz örökléssel kapcsolatban és utánna az eladással kapcsolatban érdeklődtem,tehát mi nem lakunk benne.Amúgy,ha ugyanilyen felállással veszel, de egy jobb minőségű ingatlant ,sztem nem fognak kötözködni.Mint írtam, tényleg menj be a gyámhivatalhoz, megkérdezni,nálunk segítőkészek voltak,én még azzal az ügyvéddel is felvettem a kapcsolatot akit majd( ha megvan a hagyték és el akarom adni) kirendelnek a gyerek mellé.
2023. szept. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
az igaz hogy a gyám küld ki értékbecslöt és csak anyiért lehet eladni amenyiért felbecsülik az értékét?
2023. szept. 22. 05:02
 14/15 anonim válasza:
És ki követi ellenőrzi h mi lett a kiskorú ingatlanának eladásából kapott pénz?
2023. szept. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14 A gyámhatóság.

Megfelelő biztosíték nélkül el se adhatod, venni kell belőle a nevére újat.

Elkölteni csak rendkívüli esetekben engedik a pénz egy részét. Ha kell akkor gondnokot neveznek ki akinek az engedélye nélkül nem lehet a pénzhez se hozzájutni.

2023. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!