Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megérné ez a ház? Nem lesz...

Megérné ez a ház? Nem lesz nagy költsége?

Figyelt kérdés

Adott egy családi ház, apámék építették 1996-ban. 15 méter széles, 55 méter hosszú (ebből a lakóház 24 méter a többi melléképület), az egész ház egy sávalappal van öntve. Anno az egész alap egybe lett kiásva, a földbe 180 cm-re van leengedve, a lábazat 90 cm, tehát 270 cm. Maga a vasalás úgy történt, hogy I gerendák és U gerendák össze hegesztve, keresztbe méterenként végig engedve teljes szélességében, illetve lefelé felfelé szintén méterenként behegesztve, ezek közé pedig betonacélból a kengyel vagy minek hívják szintén közé hegesztve, ez lent a földbe acél gerendákon állt, és ezt teljes egészében kiöntotték betonnal, mixer kocsik folyamatosan hozták a betont és engedték bele felé. Tehát nincs közte föld meg mit tudom én micsoda, hanem az egész 15x55 méteren egybe van öntve 270 cm vastagságban azokkal a vasalásokkal, amit leírtam, tehát egyben egy ekkora betontömb az egész. Erre lett rakva 38-as illetve 30-as téglából a falak, főfalak 38-as, belső falak 30-as téglából vannak. Belmagasság 3 méter. Felül betonkoszorú és végig betongerenda,acél gerenda, illetve ez lebetonozva. A tető gerendák 20x20-as akácgerendák, a szarufák fenyő, és ezen kerámia cserép.


Igazából nekem az lenne ezzel a kérdésem hogy egy ekkora beton bunker fűtése nem eszi le a gatyát rólam? Apámék azt mondják hogy 160-180 mázsa fa elég a fűtésre, de én kondenzaciós kazánnal szeretném fűteni. Ők elakarnak költözni egy kisebb házba, és ezt megvehetném, vagyis vennék egy kisebb házat, és ez maradna nekem, nekünk most jön a baba, így szükség lenne a nagyobb házra.


2022. szept. 27. 15:39
1 2
 1/12 mindentudó99 ***** válasza:
87%
Dr ekkorára van szükséged? Ez felér egy öngyilkosdággal.
2022. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan nincs ekkorára szükség, de ez itt lenne úgymond kézben, annyi pénzünk van, hogy anyáméknak vegyünk egy kisebb házat hitel nélkül, de annyi nincs hogy magunknak egy 3- szobásat. Ez 4 szobás lenne, 3 gyereket szeretnénk, tehát így adott a 4 szoba.
2022. szept. 27. 15:57
 3/12 A kérdező kommentje:
Fűtve csak a ház rész van, a melléképületekben lezárható a fűtés,
2022. szept. 27. 15:58
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt jól értem hogy 20 köbméter fa kb egy évi fűtés?

Ilyen sokat elhasznál egy nagy ház fűtése?

2022. szept. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Októbertől március-aprilisig kb 160-180 mázsa fát eszik meg a kazán. Köbméterbe passz, nem tudom, mi felénk a fát mázsára adják veszik, így ismerjük a mennyiséget.
2022. szept. 27. 16:10
 6/12 anonim ***** válasza:

Költözz be és a szülőknek vegyetek egy lakást. Ha nem bírjátok a kiadásokat, kereshetsz más állást.

Ez a ház olyan masszív alapokon nyugszik, hogy az alap aligha fog megrepedni és a falak süllyedni.

2022. szept. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt csak Te tudod,hogy mennyire éri meg egy ekkora házat fűteni most, és mennyi időn belül tervezitek "belakni" a 3 gyerekkel. Ha 3 gyereket rövid időn belül terveztek, és határozottak vagytok a 3 gyerek vállalásába, én a helyetekben megtartanám. Mérlegelitek,hogy esetleg le tudtok-e zárni addig egy vagy két szobát amíg szükségetek nem lesz a többire. Persze kérdéses,hogy a helyiségeket lezárva mennyire tudtok spórolni. A fűtés mindenhol költséges egy öttagú család számára. A család összjövedelme Te tudod mit bír el.
2022. szept. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

15x24 méter. Ha ez mind hasznos lakótér is egyben, az 360 nm!? Ez biztos nem elírás? Ha nem, akkor ez borzasztó nagy. Fűteni, karbantartani, takarítani... óriási meló. Esetleg úgy mennék bele a cserébe, ha egy része leválasztható. Mondjuk a fele, de az sem baj, ha több.

Értem az anyagi megfontolást persze.

2022. szept. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem ez nem a hasznos, ez az alap mérete, ebből ugye kijönnek a falvastagságok. Leválasztható, vagyis kevesebb fűtés küldhető a hátsó részbe, így 2 szoba kiesik, meg a másik fürdő mosdó wc rész.
2022. szept. 28. 17:26
 10/12 A kérdező kommentje:
Maga az egész 55 méter hosszú, ebből a lakó rész 24 méter, utána jön a kazánház, a tüzelőtároló, aztán a 4 garázs, a műhely, lentebb pedig a gazdasági rész, de azok kikapcsolhatóak közvetlenül a fűtési rendszerből.
2022. szept. 28. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!