Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megérné 13 évet küzdeni saját...

Megérné 13 évet küzdeni saját lakásért?

Figyelt kérdés

Szóval sikerült végre munakhelyet találnom de elég keveset fizet viszont olyan munka amilyenre régóta vágytam és nem lenne szívem itt hagyni.

Kiszámoltam ha minden hónapban félre teszek 100.000-et kb 150 hónapig akkor kb 15.millióm lenen és ebből azért el lehet kezdeni valamivel. Nem nagy családi házra, vagy luxus villára vágyom hanem akár egy kis garzon lakásra ahova egyedül el élhetem az életemet. Hitelt lehet fel kell vennem de még így is talám megérné szerintem ennyit várni saját tulajdonú ingatlanra mint albérletbe költsem. Az igazat megvallva, nincs ínyemre az albérlet, meg úgy zavar maga gondolat, hogy mégis van lakásom ahova munka után mehetek de mégsem az enyém..Meg sok nem is engedi a lakásfestést, szögbeverést akár stb. Így mégis olyan kiszolgáltatott nekem. Viszont így ilyen sok évbe lenne saját bár egyszer tuti az enyém lenne egy. És nagyon nincsenek barátaim akikkel megoszthatom csak egy igaz barát aki szintén a sajátot támogatja. 13 év sok lenne mire vásárolnék egy lakást? Tudom, hogy akkorra tuti másak lesznek az árak de mindig ki lehet fogni olcsó lakást és nekem egyetlen feltételem az erkély lenne semmi más. Mert szeretnék azért esténként kiülni az erkélyemre és élvezni a friss levegőt. Nincs támogatóm, mivel családnak is kevéske pénze van így magamra maradok. Viszont rokonom szerint egyik re éri meg mivel most ahol vagyok van egy szobám de azért néha szükségem lenne több helyre igazából és vágynék egy saját tulajdonú lakásra is. Viszont ez elég sok idő és mire oda jutnék lehet el is menne tőle a kedvem meg bármi közbe jöhet de így kalkulálva kb ennyi év mire össze jönne. Viszont a kemény munka csak meghozza gyümölcsét nem?



2021. ápr. 21. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Mi az a 13 év??

A mi szüleinknek is több évtized kellett hozzá.

Aki meg hitelre veszi, az is fizeti vagy 20-30 évig.

2021. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A mi szüleinknek is több évtized kellett hozzá.

bocs de ez rég volt akkor másak voltak az árak..ne maival hasonlíts.

úgy hogy én ennyit félre tudok tenni!

2021. ápr. 21. 20:56
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha most félreteszed, akkor nyilván be is kell fektetned hogy ne vigye el a nagy részét az infláció. 13 év műlva semmit se ér már ez a pénz. Szerintem érdemesebb önerőt összegyűjteni és utána a fix törlesztős hitelt fizetni.
2021. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3.köszönöm!
2021. ápr. 21. 21:02
 5/13 A kérdező kommentje:

ÚGY gondoltam csinálok valami másik számlát amire félreteszem a lakásra valót onnan csak nem viszi el senki.

meg mennyi önerő kellene úgy általánosan?

2021. ápr. 21. 21:07
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi 13 évvel ez előtt kezdtünk el gyűjteni, volt egy nagyobb befektetésünk is. Most vagyunk ott, hogy tudnák venni egy vidéki kétszobás lakótelepi lakást 50%-os önrésszel hitelre. Nagyon magasak az árak, mi még várunk, mert van hol laknunk hála Istennek és a szüleimnek.

Érdemes gyűjteni, ha nem lesz komolyabb infláció, esélyes, hogy hamarabb is összejön a pecó. Hajrá!

2021. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást! :)
2021. ápr. 21. 21:22
 8/13 Fsms ***** válasza:
100%

Ebben nagyon nehéz okosat mondani. Amit leírsz abban ott van a kockázat, hogy az ingatlanárak tovább emelkednek és az összegyűjtött összeg kérdéses, mire lesz elég.

Legjobb megoldás talán, ha meg tudsz venni minél gyorsabban egy ingatlant, ha megvan az első onnan már egyszerűbb tovább lépni.

Mindenesetre sok sikert és kitartást.

2021. ápr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

10.hát igen csak mire az meglesz az sok idő bárhogy nézem.

köszi neked is :)

vagy keresek egy másik munkát ami többet fizetne bár eléggé megkedveltem ezt a munkát..

2021. ápr. 21. 21:52
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Mire a teljes összeget összegyűjtöd, az nagyon sok idő még úgy is hogy relatív sokat tudsz félretenni. Viszont nem tudod, mi változik az ingatlanárakban. Mi úgy voltunk vele, hogy volt 40%-os önerőnk és vettünk fel hitelt. Így fizetjük igaz, de nem drágább mint a bérleti díj és legalább a sajátunk. Lehet, ha várunk még pár évet, fizetjük tovább a bérleti díjat a semmire, és lehet, hogy az önerőnk nem 40%-ra lesz elég, hanem csak 20%-ra.
2021. ápr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!