Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest budai oldalán van...

Budapest budai oldalán van olyan rész, kerület, ahová nem szívesen költöznétek?

Figyelt kérdés
2021. márc. 18. 10:38
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

Én most a piac mögötti részen vettem lakást. Nem tudom mennyire ismered. Csendes, széles utcák vannak. Nekem tetszik. Persze a városrehabilitáció rá fog férni mert eddig egy egy kis parkot csináltak meg, az utakat is javítani kéne de sokkal szellősebb szerintem mint Kelenföld, hiszen utána már csak a hegyek vannak.


Az Amfiteátrum szép rész, szüleim arra laknak. Egy dolog öli meg belső Óbudát és az a már említett átmenő forgalom. Ha az nem lenne és 20-30%-kkal kevesebb autó menne itt át már szuper lenne.


Ja és még egy pláza kéne, botrány hogy a XI-ben 2 metrómegállóra is van 2 hatalmas pláza ( most épülő Etele pláza és Allee ), de nekünk csak az Eurocenter van...

2021. márc. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:

A régi lakótelepek Kelenföldön is szellősek egyébként.

Amiatt nagyon szerettünk Óbudán lakni, hogy gyalog távra volt a természet, turistautak.

De ezt mondanám egyetlen pozitívumnak, az Eurocenter, Stop shop, meg a Flórián tér sem túl nagy eresztés.

Gyakorlatilag mindenért "be kellett menni a városba" a Sparos vásárlást leszámítva.

Lehet hogy azóta változott a helyzet.

Meg részben azért is menekültünk onnan, mert etnikailag erősen problémássá kezdett válni a környék

2021. márc. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

Én most a túlárazott Etele-Tétényi részre gondoltam. Ott vannak nagyon sűrűen és még építik az újabb 'lakóparkokat', nekem nem annyira jött be. Egyedül a Fraknó utca tetszik de ott meg lassan milliós négyzetméterárak vannak :).


Igen Óbuda hatalmas előnye a hegyek közelsége. Újbudán azért menned kell.


Én nem vettem észre az etnikai dolgot, de lehet rosszkor voltam arrafele. Hol voltak etnikumok? Tudsz konkrét példát mondani? Szerintem nem ott élnek, olyan árak vannak pont emiatt.

2021. márc. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:

Nem ott élnek, de oda jártak portyázni meg drogozni.

A házunkban havonta feltörték a pincéket (Tímár u.)

Mindent vittek ami mozdítható.

Flórián tér is elég csücskös, az aluljáróban nagyon sok a késes drogos.

Csak melegben jönnek elő, télen sosem volt probléma.

2021. márc. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:

Jó a Flórián az sajnos nagyon központi, ezt nem lehet elkerülni. Ha gatyába szedik ( fővárosi tulajdon ) akkor legalább látványra jobb lesz mint most. De ilyen csomópontban nem lehet kiszűrni teljesen.

Azért így is sokkal jobb mint egy Ecseri úti megálló de szerintem az összes Pesti oldali csomópontnál nyugisabb, vidékibb.

A kelenföldi ( most erre lakom ) hát furább fazonokkal van tele. A Flórián téri néhány alkesz még "belefér" bp-i viszonylatban, szerintem. Nem szeretem őket nyilván.


A lakóközösségek jónak tűnnek nekem, biztos van rosszabb is ( ld. Zápor utca ) de van jobb ( ld. Lajos utca ).

2021. márc. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

Ja hát pesttel nyilvan nem lehet egy lapon említeni.

Igen, az 1-es villamos elhozta a söpredéket Kelenföldre is, a Pláza nyitása után ez meg rosszabb lesz. Vasútállomás és pláza egy helyen, ez a joker, ha le akarsz zülleszteni egy városrészt.

2021. márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:

Kelenföldi vasútállomás lehet rosszabb is mert a vasútállomások még nyugaton sem ideális lakóövezetek. Lásd déli pályaudvar, a legelőkelőbb Vár-Hegyvidék kerületeknél van, és elég ez az egy pályaudvar és máris lezülleszti az egyik legmenőbb részt a városban.


A Plázával nem értek egyet mondjuk mert az szerintem viszont inkább javítani fogja. Az Allee körül is normális ( forgalmas ugyan ), mert ott nem tűrik meg a környezetben a rongálást, rosszarcú bandázást.

2021. márc. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

De, mióta az Allee megvan, a Móricz sokkal rosszabb környék lett.

Egyébként mikor ideköltöztünk a kelenföldi p.u. mellé, teljesen "tiszta" és biztonságos környék volt, a restiben csak átralmatlan alkesz arcok tengődtek, mint bármelyik falusi kocsmában.

A metró nem hozott erdemi romlást, az 1-es villamos viszont nagyon :(

2021. márc. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

A Kelenföldi pályaudvar főépületét is fel fogják újítani, szerintem ez hatással lesz a környező "rosszarcú" kocsmákra is - remélhetőleg megszűnnek. :)

[link]

2021. márc. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

Hát igen az 1-es villamos egy mindent átszelő járat és hozza a stadion meg Hős utca meg kőbánya felől az embereket...nem túl jó ilyen szempontból ez teljesen igaz.


Északon picit jobb talán a rendőrpalotánál már nem mennek tovább :)))


A móricz sajnos tényleg nem az igazi már. De azért még így is jobb mint a pályaudvarok pesten meg a többi metró megálló.

2021. márc. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!