Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az olcsóbb fenttarthatóság...

Az olcsóbb fenttarthatóság érdekében társas vagy kertes házba költöznétek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. Egy 100 négyzetméteres lakásra egy társasházban ahol a közös költség 30ezer/hó. Egy évben 360ezer.

Kertes házban nincs ilyen költség, csak gondolom majd egyben, mikor pl. Egy erősebb vihar megrongál egy tetőgerendát. Hosszútávon társas vagy kertes házban gazdaságosabb élni?


2021. jan. 4. 00:36
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Mi egy 50 négyzetméteres lakásból költöztünk egy 85 négyzetméteres házba. Ha csak szigorúan a rezsit nézzük, akkor a házé olcsóbb. Fűtésre 60 ezer megy el egy szezonban.


Összességében viszont baromira nem olcsóbb házban lakni. Ahogy előttem is írták, rengeteg a plusz költség, állagmegóvás, szemétdíj, ingatlanadó többszöröse mint a lakásban természetesen.


Szóval ha csak a pénz a kérdés, akkor egyértelműen lakásban érdemes lakni.

2021. jan. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
66%
#17 . Elkeserítelek, de nem fogsz egy Ft-ot sem spórolni, a közös ktg. és a garázsbérlet többszörösét fogod a házra , telekre költeni. A garázsbérletet o.k. , hogy most fizeted, de a logikád követve egy ház ára = egy lakás árával ami, mint tudjuk erős csúsztatás azonos település esetén.
2021. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 mindentudó99 ***** válasza:
Én is azt ìrtam. Drágább a kertes de megéri. Egyébként ha ùjabb házad van abszolút nem kell vagyonokat költeni rá. Figyelni kell az állagmegóvásra. Èn 3 èvente átkenem a széldeszkákat lambériát. Más meg nem törődik vele. Aztán lehet drága pénzért cseréltetni ha szétrohad. A fůtésköltség ami jóval nagyobb .
2021. jan. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Na most rákerestem Nyíregyházán két, belsőleg hasonló kaliberű, felújított ingatlant a belvárosban:

70 m2-es lakás 18,5 millió

70 m2-es ház 26,5 millió

2021. jan. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!