Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek érdemes most...

Szerintetek érdemes most házat venni, vagy belátható időn belül esni fognak az ingatlanárak?

Figyelt kérdés
Kb. 3 éve keresek egy olyan házat, ami nagyjából megfelel az elképzelséeimnek és nem túl drága. Végre találtam egyet. Tökéletes. Viszont az elmúlt időszakra visszatekintve az ingatlanárak most jó ideje elég magasan vannak és talán most esni fognak. Szerintetek? Félek, hogy megveszem most 30 millióért, aztán pár hónap múlva már 20 millióért is megvehettem volna.. Viszont attól is félek, ha most nem veszem meg, elúszik a tökéeltes ház.
2020. aug. 23. 09:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Nem fognak esni, maximum stagnalni, erre kar szamitani.
2020. aug. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Lehet egy kis visszaesés még, de szerintem nem annyi, amire érdemes várni, ha addig fizeted az albérletet
2020. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem fognak esni az árak. Ha lenne is valamilyen visszaesés nagyon minimális lenne, és biztos, hogy a 30 milliós házból nem lesz 20 milliós, ahhoz nagyon nagy válságnak kellene lennie.
2020. aug. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 mindentudó99 ***** válasza:
95%
Ne àlmodozz 10 milliós esésről.
2020. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Sok éve egyszer már jártunk így, ezért tartok tőle megint, de akkor ezek szerint nem annyira kell.
2020. aug. 23. 11:03
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy keress még 3 évig.
2020. aug. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű jó házat, lakást találni, ezt bizonyítja, hogy ti is 3 évig kerestétek. Ha ez tényleg megtetszett és jónak látjátok, akkor szerintem nem érdemes várni. Jelentős csökkenés nem várható, de ha lesz is némi csökkenés, akkor sem tudni, hogy mennyire lesz tartós. Mire pedig ismét találnátok valamit, lehet hogy ismét visszamennének az árak. 10 milliós csökkenésre pedig szerintem nem lehet számítani.
2020. aug. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%

A hitelmoratórium vége után még várj 1-2 évet szerintem. Akkor már nagyjából árverezési árakon tudsz magyar ingatlant venni.

Tudom, nem szép dolog más nyomorából ingatlanhoz jutni, de 2008-2009 utáni válság években is ez volt. vettél egy 53 nm-est 8 milláért, ami most felment 35-re. Én is így akarom majd.

2020. aug. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

- Lakáspiaci sokkra, 15-30 százalékos árzuhanásra számíthatunk



[link]


Egyre több sajnálatos hírt olvasni ez ügyben. Kiváncsi leszek a végére.


De pl itt van ez is:


-hezitáló ingatlanberuházók meggyőzése érdekében az építőipar kollektív feladata az akár 10-15 százalékos árcsökkentés :



[link]

2020. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%

Aha. Papiron.

A valosagban meg emelkedtek az arak. Pont 10-20%-ot.

Nagyon keves ahol ahol minimalisat esett.

Nagyon sok nezelodes utan kaptam egy hazat ahol a tulaj maganak alkudott le 10%-ot...

2020. aug. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!