Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért reped ki a beigli teteje?

Miért reped ki a beigli teteje?

Figyelt kérdés
2009. dec. 22. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem túl magas a hőfok v. túl szorosra tekerted.
2009. dec. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 igabcsy ***** válasza:
100%

Két titka van:

1. a töltelék készítésénél csak annyi folyadékot szabad használni, hogy morzsalékos maradjon. Ha sok benne a folyadék, akkor süléskor sok gőz keletkezik ami ha nem tud távozni, akkor kirepeszti a beigli tetejét.

2. Pontosan azért, hogy a keletkező gőz távozni tudjon, jó alaposan meg kell szúrkálni a beiglit. De nem csak villával a felső réteget. Én kötőtűvel szoktam, és annyira, hogy a tepsi alján koppanjon a kötőtű. Jó sok helyen megszúrkálom, még az oldalán is. Bele egészen a közepébe. Így megnyitod az utat a keletkező gőznek, és nem fog megrepedni.

2009. dec. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előzővel egyetértek.

Túl sok - 3O dkg-nál több tölteléket - ne tegyél bele.

Forró - 220 fokos - sütőbe tedd, mikor kezd sárgulni, barnulni, vedd le a hőfokot takarékra.

2009. dec. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Még egy kicsi kiegészítés a szurkáláshoz: már aztán szurkáld, miután megkented tojással és már egy kicsit megszikkadt, ugyanis olyat is láttam már, hogy először szurkálta meg valaki, aztán tojásozta és a tojás eltömte a nyílásokat.

Ui: én imádom, ha megreped :D

2009. dec. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Még egyszer megpróbálom.
2009. dec. 23. 08:41
 6/6 anonim válasza:
100%
Tegnap sütöttem bejglit,aminek kirepedt a teteje,utána néztem a receptnek,és kiderült,hogy sok élesztőt raktam bele.Próbáld meg kevesebb élesztővel szerintem.
2009. dec. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!