Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 600 wattos porszívó mennyire...

Hosszúhajú kérdése:

600 wattos porszívó mennyire hatékony?

Figyelt kérdés
könnyű porszívót szeretnék, mert zsúfolt a lakás, amúgy is nehezen lavírozok a seprűvel, egy vezetékes másfél kilósat néztem ki, de a teljesítménye 600 watt. ami nagyobb teljesítmény, az már több kiló. órákba telik míg kitakarítom a lakást, mindent kerülgetni kell, kicsi a hely, fél kézzel emelgetek közben... szóval a 600 wattos menyire hatékony? ír valami szívóerőt is, ennél az adatnál mi az optimális és mi az ami gyenge? és mit nézzek még ami fontos szempont?

máj. 4. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen porszívó, de nèzd az energicimkèt, ott van rajta minden fontos paramèter egysègesen vizsgálva( tisztító hatas szőnyegen, kemènypadlón, zajszint....stb)
máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
igen, látom a paramétereket, de épp az hogy nekem ez nem mond semmit. ezek számok. de mi a jó, melyik a már jó, melyik a még kevés, pont ezt kérdem.
máj. 4. 22:35
 3/13 anonim ***** válasza:
A kinézett porszívódnak mekkora a portartálya?
máj. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1.2 l

2 kinézett link:


[link]


[link]

máj. 5. 02:42
 5/13 anonim ***** válasza:

Az 1 linkedhez nem találok energiacimkèt, valszínűleg valami miatt kiesik a kategóriából, hogy kötelező legyen. De az emagon ès árukeresőn is jó v3lemènnyel vannak róla.

2 linken 3AAA minősítèst ír a leírásban, ez a kemènypadló ès szőnyeg koszeltávolítása lesz ès a visszafújt levegő minősège

máj. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5# vagyok bocsi, telcsin f3lre ugrált a link, az előző 5# válasz semmis
máj. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mivel mindkèt linked lènyegèben ugyanaz a porszívó, kategória miatt talán nincs energiacimke, így az itteni v3lemènyek lennènek mèrvadóak. [link]


Sajnos a megadott szívási paramèterekről nem tudni, hogyan határozták meg. A 600w teljesen jó, de nem ettől függ a szívás, hanem a lapátok számától stb, illetve a tisztítóhatás sokban függ a jó fej kialakítástól.

máj. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7. lapátok száma? köszönöm az új infókat - ezek nagyon újak nekem. láttam a véleményeket, de apukán azt mondja egy jó porszívó 1200 wattnál kezdődik. ezért bizonytalanodtam el. ez igaz, vagy csak apám maximalista?
máj. 5. 22:49
 9/13 anonim ***** válasza:

8# van kis összefüggès. De EU èrtelmèben ez korlátozva van, mert egy 1600w porszívó sokszor többet tudott mint a 200w os.

A szívó hatás, lègszállítás függvènye. Ezt a lègszivattyű ventilátor lapátai vègzik. A lapátokból lehet egymás mögött több sor, illetve a lapátok szöge stb határozza meg mennyi levegőt szállít.

Valamint, egy szőnyegből nehezen szívja ki a koszt, ehhez a szálakat szèt kell nyitni, ezt vègzi a kefe.

A vákuum hiába szívja fel a szőnyeget a porszívófejre, a port csak akkor tudja beszívni ha van fals, vagyis lègáramlás a csőbe. Ezt a falsot is a kefe biztosítja. Mert ha nincs lègáramlás nincs koszfelszívás sem.


Bizonyos lègmennyisèg mozgatáshoz, lègszállításhoz már kellhet több teljesítmèny, de a porszívók amivel dolgoznak felesleges, mert nincs annyi.

máj. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Esküszöm elviszlek magammal vásárolni... Nálam nincs szőnyeg minden csak parketta. Talán a legjobb ötlet az lenne ha bemennék a media markt ba és szeményesen nézném meg ezeket a lapátokat?
máj. 6. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!