Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes-e felújítani egy 135...

Érdemes-e felújítani egy 135 éves,5 szobás, vályogból épült, palatetős parasztházát, ahol a nyilászárók is még az eredetiek?

Figyelt kérdés
Új korában a legjobb technikával készült, budapesti gyáros építette.
2016. febr. 9. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen állapotban van. Ha jól az alapok, stabilak a falak, tuti nem ázik, és tetszik is nektek a ház, szívesen laknátok benne, akkor igen.

Én ilyen házban nőttem fel, kicsit felújítva, kibővítve, alászigetelve, belül is megcsinálva, teljesen jó. A nyílászárók nagyja még eredeti, ahova új kellett, oda csináltattunk asztalossal ugyanolyat, tökéletes. Bár nem zár olyan jól, mint a mostani modern ablakok, de ha elég nagy a ház, akkor egyáltalán nem zavaró.

2016. febr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy energetikus és egy statikus rövid idő alatt megbízható szakvéleményt tud adni.
2016. febr. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Mindenképp olyan szakemberrel (építész, statikus) nézessétek meg, és bízzátok meg a felújítással, aki valóban ért a vályogházakhoz. Ha jó állapotban van, mindenképp érdemes a felújításra. Azt tudnotok kell, hogy hőszigetelni nem ajánlott (hamar tönkremegy), és a korszerű, légtömör nyílászárókat sem viseli. Szóval energetikust a közelébe se engedjetek, a rosszabb hőszigeteléssel együtt kell élni. Padlás szigetelhető, az sokat segít.
2016. febr. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, egy autentikus felújítással még műemléki védelmet is kérhettek rá, nagyon megemeli az értékét.
2016. febr. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Passzívházat építsetek! Energiatakarékos. 25%-al drágább a ma elterjedteknél. 10 év alatt azonban behozza a plusz ráfordítást,aztán pedig mondjuk úgy,hogy pénzt termel,míg a másik beéri a fűtési költséggel a passzívház építési árát,és aztán ráfizetés.

Légcsere. Folyamatos hőmérséklet télen nyáron. Nincsenek rossz szagok,és fülledt levegő. Sok természetes fény.

2016. febr. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Hőszigetelni nem csak nem ajánlott, hanem felesleges is. 50-60 centis jó kis vályogfalakat minek?
2016. febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5-ös adjál rá pénzt. Rohadtul nem érdekel, hogy x év múlva majd "behozza az árát" ha nekem MOST kell megoldani a lakhatásomat és NINCS annyi pénzem, hogy passzívat építsek, még hitellel sem.
2016. febr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

a vályog nagyon rossz hőszigetelő, még 100cm-es falakkal is. Nem csak érdemes, de kell hőszigetelni, és lehet is, csak megfelelő anyagokat kell alkalmazni és nem lesz vele probléma sosem. A felújításhoz mindenképpen megfelelő ebben jártas szakember segítségét kérjétek ki.

pl: [link]

2016. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

"a vályog nagyon rossz hőszigetelő, még 100cm-es falakkal is"


Fogalmad nincs miről beszélsz. 80 centis falvastagságú vályogházban nőttem fel. Tavaly a legnagyobb kánikula idején látogattam haza. A szabadban már egy hete 40 fok volt. Bent pedig 22.

2016. febr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

tudom miről beszélek, de a nyári meleg ellen a tömeg és árnyékolás kell nem a hőszigetelés a lényeg.

De ha olyan jó lenne a szigetelése, akkor télen alig kellene fűteni, kb elég volna 2-3 naponta begyújtani. Én is éltem vályogházban, de rákereshetsz a hőátbocsájtási tényezőre, és rájössz.

2016. febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!