Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fa nyílászárók müanyagra...

Fa nyílászárók müanyagra cseréltetése megéri? Kevesebb lesz tőle a fűtésszámla (gázzal fűtünk)? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2016. jan. 19. 15:41
1 2
 1/17 Trafó1 ***** válasza:

Nekem megérte, főleg, hogy a házat is körbeszigeteltem, fele lett a fűtés számla, a régi fa nyílászáró főleg ha már vetemedett ereszti a meleget, nem dupla üveges, a műanyag, főleg a jobb minőségűek hőszigeteltek jól záródnak, néha túl jól is.

A csere kb 800,000 ft-be került ez kb nálam 5-6 év alatt térül meg.

2016. jan. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 xswerdy ***** válasza:

Attól is függ, hogy milyen típusú, és állapotú a fa nyílászáró. Lehet akár tökéletes is, lehet felújításra szoruló, meg cserére érett. És cserélni is lehet fára is.


Nálunk komplex felújítás volt, azzal kb. felére csökkent a fűtési költség. És a régi fa ablakot már alig lehetett visszazárni, szóval a használati komfort is megugrott.

2016. jan. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Egyetlen jó fa nyilászárónk van, de az dupla és viszonylag jó állapotú, azt nem cserélnénk ki, a többi az nagyon rossz állapotban van. Külső szigetelést nem tervezünk, de mivel nem különálló házról van szó, "csak" két oldalról kapja a hideget. Így is megéri?
2016. jan. 19. 16:12
 4/17 A kérdező kommentje:
Na ezt jól leírtam... Szóval az a dupla fa nyilászáró nincs rossz állapotban - mondjuk nem is a legújabb -, de jól szigetel, úgyhogy ahhoz nem nyúlnánk.
2016. jan. 19. 16:17
 5/17 Trafó1 ***** válasza:
Szerintem meg az összeset cseréld ki, lehet hogy jól zár de nem védőgázas hőszigetelt üveg van benne így közel sem olyan jó mint az ujjak.
2016. jan. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. jan. 19. 16:26
 7/17 supra01 ***** válasza:

Minimálisat fog jelenteni szerintem, mivel az összes felületnek csak kis százaléka az ablak rész. persze ha ujjnyi hézagok vannak és csak egyrétegű az üvegezés a mostaninál, akkor azért használhat valamit, de nagyságrendekkel nem lesz olcsóbb!

Viszont, ez egy lépés előre. Most az ablak, azután ha megteheted jöhet a szigetelés, és a kettő együtt már ütős! padlás szigetelés is kell!

Illetve ami fontos, ha ablakot cseréltetsz, akkor nagyon fontos, hogy szakembertől vegyél és jó minőséget, de ami ettől is fontosabb, hogy jól legyen beépítve (RAL beszerelés a minimum)!!!

2016. jan. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
kivulrol nem szigeteled a hazat szamits peneszre
2016. jan. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

én prémium kategóriás műanyag ablakokat rakattam be, dupla üveg meg erősített szerkezet stb. beépített szúnyoghálóval és beépített redőnnyel egy millió volt 3 kétszárnyas, 1 egyszárnyas, 1 fürdőszobai, és egy bejárati ajtó.

az első évben nem volt szigetelés a házon mert elfogyott a keret, abban az évben sokat nem csökkent a fűtés számla, vagyis inkább semmit, viszont a penész megjelent mindenhol.

mondjuk gyakorlott építőipai dolgozóként vártam is, hogy le fognak penészedni a sarkok.

szellőztetéssel semmit nem érsz el, hiába mondja itt mindenki lószart nemér.

hőhidasak a falak mindenhol, a pára megreked a házban a jól záródó ablakok miatt, legjobb feltétel a penésznek.

szóval erre készüljetek, hogy ez ezzel fog járni.

azóta elkészült a szigetelés, 15 centis grafit EPS-el, és már nyoma sincs a penésznek :)

2016. jan. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Jól írják, a penész eshetősége legalább 90 %, ha nem lesz a műanyag ablakhoz beépített szellőző. Ami meg ugye viszi ki a hőt, úgy, mint a rosszul záródó ablak.

A napi 2x5 perc szellőzés nulla, semmit nem ér penész ellen. Kb. 6 óránként 10 perc - éjszaka is - az, ami tényleg hatásos, de ezt meg ugye senki nem vállalja be.


A leírásod alapján nincs kereszthuzat a lakásban, így legjobb esetben 10 %-ot tudsz megspórolni a fűtésen, számold ki, hány év alatt térül meg az ablakcsere.

Ennek fejében lesz szép penészed.

2016. jan. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!