Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Pince lépcsőt mikkel érdemes...

Pince lépcsőt mikkel érdemes burkolni hogy jobban nézzen ki ne csak nyers beton legyen? Én valami ledes izére gondolok. Még akár futó fény vagy színváltó is.

Figyelt kérdés
ápr. 16. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy ne valami csúszós felületű anyag legyen hanem amin nem fogsz leesni azonnal, mert ez egy lépcső.

Fa, járólap, bármi lehet. A világítást oldalt oldd meg vagy a lépcsőfok függőleges részén felül, hogy ne rúgja szét aki megy a lépcsőn le-fel!

A legegyszerűbb ha veszel fa lépcsőlapokat, kicsit szélesebbet mint a lépcsőfokok felülete és azt leragasztod, a pereme alá vagy oldalt a lépcső hosszában meg végigvezetsz LED szalagot. Nem csak készen lehet venni, hanem méterben is vásárolhatsz és akkor pont elég hosszúságú lehet. A gond, hogy a lépcsőknél váltókapcsolót érdemes tenni a lámpához, hogy lent és fent is tudd kapcsolni, a LED szalagot akkor a lámpa helyére kell betenni vagy a lámpára rá kell kötni.

ápr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem feltétlenül a legegyszerűbb érdekel csak nem szeretnék gányolni gányolni.

Váltókapcsolóra nincs szükség mert a normál 220-as világítással ez megvan oldva.

Csigalépcső úgyhogy lényekében rengeteg lépcsőfoknál egyénileg kell szabni.

A led kizárólag hangulatvilágítás lesz, és nem is lesz mindig üzemelve.

Én valami lépésálló megoldásra

gondoltam de nem feltétlenül a

lépcsősarkainál hanem mondjuk

néhány centivel beljebb.

De azt se tudom hogy mivel lehet a betonra ragasztani.

Nem feltétlenül fára gondoltam, de lehet valami hasonló is.

Műanyag hogy minden egyes ledcsík a lépcsőn különálló lesz, és számtalan megoldás lesz akár futófény is vagy színváltás de maga a led az megy nem az a

gondom.

Hanem a rögzítés és a közlekedési biztonság valamint a lépésállósság.

A lesz kizárólag hangulatvilágítás lesz de nem is akárhogyan.

ápr. 16. 10:39
 3/3 A kérdező kommentje:

A fontos az hogy lefelé számít hogy látszódjon a lépcsőfok széle ezért nem jó az aljában tenni felfelé nem probléma legalábbis nem akkora.

Meg eleve úgy gondolkozom hogy vízszintes és az azt követő függőleges egybe lenne lehajtva már ha nem fa van hanem valami

bőrszerűség.

Én linóleum jellegre gondoltam esetleg gumira vagy bőrre műbőrre csak ugye nem vagyok építész és nem szeretnék tul nagy hülyeséget csinálni.

Még alumínium is fölmerült de nem szívesen alkalmazok fémet vagy bármilyen áramot vezető anyagot.

Még az is felmerül hogy egyenként vezérelhető led lesz. Viszont ez esetben lehet hogy érdemesebb minden egyes sorhoz egy mikrokontroller a végére és ezeket összesítve vezérelni. Ma már wi-fi-bersem túl drága ezzel rengeteg kábel elkerülhető. Már lehet ágyúval lövés a verébre ha az összes lépcsőfok ad egy külön wi-fije lett szóval azért egy kicsit hogy is mondjam hát

ápr. 16. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!