Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 100 ezer Ft nettoval saját...

100 ezer Ft nettoval saját lakásba?

Figyelt kérdés

100ezret kapok kézhez havonta, most készülök külön lakásba költözni egyedül.

fix fizetnivalóim: 40ezer Ft.


2010. febr. 14. 11:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
+ a lakás járulékos költségei. rezsi, közös költség...
2010. febr. 14. 11:56
 2/14 anonim ***** válasza:
A 40 ezren felül fizeted még a rezsit+ közös költséget? Hát akkor enni és öltözködni talán már nem is kell:(((((((((
2010. febr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

jaja.

marad még kb 30 kajára. :D

2010. febr. 14. 12:03
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát ha elélsz hónapokig vizen és olcsó kaján... De akkor az ilyen gyorskajáldákat, extra csokit, üdítőt, alkoholt meg bulipénzt stb. elfelejtheted.
2010. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

hát egyedül ez így elég necces!

vagy egy pár, vagy egy lakótárs elférne!!!

2010. febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
jaja azon én is gondolkoztam hogy min. 1 lakótárs elférne a másik szobába. :)
2010. febr. 14. 12:14
 7/14 anonim válasza:
Én tavaly 125.000 nettót kerestem, és egyedül lakom. A rezsi telefonszámlával együtt kb. 50 e , a többi elment a háztartás egyéb költségeire, és természetesen a kajára. De így is nagyon necces volt, szóval lakótárs nélkül semmiképp ne fogj bele!
2010. febr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Arra figyelj oda, hogy albérletbe költözéskor 3 havi előleget kérnek, amit kibiztosítanak, ha összetörsz valamit, ebből fedezik! Ha 30.000 Ft a havi albi díja, akkor ez 90.000 Ft azonnali letétet jelent, ezen felül kell fizetni a rezsit és az adott havi díjat is! Jól meg kell gondolni, hogy egyedül megéri-e?!

Egy kis segítség az élethez: a hitelbankok mindig végeznek kalkulációt: mennyi az az adott önrész, mely szükséges a biztonságos léthez. A Nettó béred 30%-át lehet számlákra, törlesztésekre költeni, mert ha ennél többet kell, akkor a megélhetés kerül bajba: értem ezalatt az élelmiszer vásárlást, egyéb bevásárolni való, autó...stb.

2010. febr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Abból a 40 e-ből+egyéb kb.30 e, én inkább a saját lakásom törlesztőrészleteit fizetném, mint egy albérletet.
2010. febr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy korszerű házban is 20-30 a rezsi télen. Nyáron csak 15-20 kb. Általában kell 2-3 havi kaució is. Sokan minimum 1 évre adják ki a lakást, így ha előbb lépsz a kaució ugrott. A rezyire jön a lakbér ami min 25 deinkább 30-40!


Havi 5000-ből nem igazán lehet megélni, vagy csak akkor ha nagyon szegényesen élsz. Értsd: se szórakozás, se egyéb költséges dolog. Férretenni meg mégúgyse! Pedig az fontos, a nehéz helyzetekre!


Csak akkor gondolkodj ilyenen, ha otthon nem viheted fel a prostikat és sok a balhé.


Csinálhatod úgyis, hogy egy megbízható(!) barátoddal vesztek ki egy min 2 szobás lakást. Esetleg 4-el egy 4 szobásat.

Így társaságod is lesz és nőzni is tudsz.


Mindenképp írassatok bérleti szerződést! A közös költséget a tulajnak kell fizetnie általában.

Mi kecskeméten egy 1+2 félszobás lakást, bérlünk. Most 30 a rezsi, a bérletidíj 50 de áfával 70. Igaz ezt a cég téríti, kivéve a rezsit. A kaja nagyon drága. Passz hogy mennyi, de kb havi 40. Erre jön még a benzin ami szintén sok.


Inkább fizess haza 10-20-at és lakj otthon. Tegyél férre, amíg tudsz!!!


Pályakezdőként szállón lakva fél év után ki tudtam zsebből fizetni egy 350-es laptopot és egy 50 rugós mobilt.

Aztán kiköltöztem albérletbe, és most -220 -on van a számlám és ritka hogy a nulla felé közelítek!

2010. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!