Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 3hónapos babával ki kell...

3hónapos babával ki kell költözni az albérletből, pedig nem erről volt szó? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Amikor kivettük a lakást fel kellett újítani annyira rossz állapotban volt.Mi bevállaltuk,le is laktuk a ráköltött összeget.2-3 évre beszéltük meg,Ők fogadkoztak,hogy ők utána is ki fogják másnak adni,úgy hogy az ő részükről egyértelmű a hosszú táv.Na már most 15 hónapja lakunk itt,ebből kb.lebontva 6 hónapot a szó szoros értelmében a putriban éltünk(kád csere,járólapozás,csempe verés...stb.csak a nyílászárók nem lettek cserélve,egyébként minden!)Zsákból-dobozból éltünk,hol a festőt,hol a kőművest kerülgettem terhesen!A szomszédba jártunk át wc-re és ne is soroljam a körülményeket.Most mire minden bútort megvettünk,2 szobát berendeztünk,mondhatni már csak élni kéne,közölték,hogy kell a lakás...Ugye közben megszületett a kicsink:)

És most?Ilyenkor mit lehet tenni?Minden pénzünk ráment a lakásra,kaucióra nincs pénzünk,január van.Mit tudunk tenni?Bocsi,ha valami nem volt egyértelmű,hetek óta tiszta ideg vagyok.Nem tudom megoldani a költözést.Mit tudnak csinálni velünk?Valakinek van valami tapasztalata,véleménye,tanácsa?

Minden választ köszönök!


2010. jan. 19. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ha volt papír, akkor élhettek jogorvoslattal a papír alapján. (Bíróságon a heti panasznapon ingyenesen segítenek, hogy pontosan hogyan.) Ha nem volt papír - ez a gyakoribb -, akkor ki vagytok szolgáltatva nekik, sajnos, és azt csinálnak, amit akarnak.


Mindenesetre egyelőre ne menjetek ki a házból. Ő se tehet ki benneteket erőszakkal, sőt, még a rendőr se, amíg fűtésszezon van. A panasznapra meg mindenképp menj el, mert egy képzett jogász jobban tudja, mint én.

2010. jan. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ha a papíron a bérleti szerződést érted,akkor,igen,volt,de ugyebár lejárt az egy év...nem hosszabbítottunk,mert mindig húzták az időt,oh majd akkor legközelebb ha jövünk...stb.majd papír helyett jött a bejelentés.Bíróságra nem akartunk eddig menni,mert tudjuk,hogy nem adóznak utánunk,de már ez sem fog érdekelni!Ők sem nézik az én érdekeimet legfőképp a kicsi érdekeit nem!

Köszönöm a válaszod.

2010. jan. 19. 16:55
 3/15 anonim ***** válasza:
A panasznap még nem feljelentés, csak tanácskérés. De nem is rossz ötlet ezzel "visszaütni": hogy ha ők nem állják az adott szavukat, akkor megszívhatják, amiért nem adóztak.
2010. jan. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, simán APEH... Csak ennek is utána kell járni, hogy pontosan tudjátok, hogy mivel üthettek vissza.. Mindenképp keres fel ingyenes jogi tanácsadót, akár neten is! Sok sikert!!! És ne menjetek egyelőre sehova, ha lehetséges. Ti is húzzátok az időt, hogy még nem találtatok másikat, stb...
2010. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem is tudok hova menni pénz nélkül:(

min 2 hó kaució+1hó előre fizetés kell mindenhová.

Ennyi meg végképp nincs.

2010. jan. 19. 18:07
 6/15 anonim ***** válasza:
De a kauciót vissza kell adniuk, nem? Visszaadják? Jogi tanácsadás van a lakóhelyeden?
2010. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem fizettünk kauciót csak 1 hó-t előre,ennek fejében újítottuk fel apránként.Így ők is jól jártak,mert egy putris büdös lakásuk helyett van egy teljesen felújított,úgy hogy még csak vásárolniuk sem kellett elmenni,mert csak katalógusból láttak mindent,majd készen!Semmire nem volt gondjuk,bajuk.Mindenért mi rohangáltunk,ők egy porszemet se nyeltek le nem úgy mint én.
2010. jan. 19. 18:21
 8/15 A kérdező kommentje:
Persze mi vállaltuk,de csak azért hogy utána nyugodtan éljünk 2-3 évig míg nem tudunk venni valamit,vagy valamerre lépni.
2010. jan. 19. 18:22
 9/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Csak a jobb megértés végett: lehetne számszerűsíteni a dolgokat? Olyanokra gondolok, mint

- mennyibe kerülne náluk egy hónap albérlet?

- mennyi pénzt fektettetek a felújításba?

- ezt a pénzt mind lelaktátok náluk?

- ha nem, akkor mennyi pénzről tudjátok számlákkal igazolni, hogy a felújításra költöttétek?

- a bérleti szerződésben van-e felmondási idő, ha van, mennyi?

- miért akarnak felmondani nektek?

2010. jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Havi 50e.Most kéne előszőr fizetnünk.Eddig volt szla fedezetünk.Mindenről van számlánk(csempe,parkette,konyhabútor...).Minden a mi nevünkre szól.Több verzió volt az ürügy.Kell az egyik gyereknek a lakás tavasszal.Másik, új verzió,nem annak kell,hanem a másiknak,mert most pont vállnak,akik előző hónapban babát akartak...Felmondási idő 2 hónap,de szóban megbeszéltük,hogy a kicsi miatt min.3-4 hónapra szükségünk van.Ezt ma már nem veszik figyelembe.Már szinte holnap hordaná ki az ágyunkat!
2010. jan. 19. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!