Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Otthon hogyan tudnék vanília...

Otthon hogyan tudnék vanília illatú illóolajat csinálni?

Figyelt kérdés
vagy vanília illatot?
2012. ápr. 13. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatsz apóra vágott vanília rudat oliva olajban áztatni egy-két hétig. De ez sem olcsó mulatság. Egyszerűbb, ha készen veszed.
2012. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. ápr. 13. 23:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod a vaniliacukort összekeverni egy ksi olajjal .

vagy hetekig ásztatsz igazi vaniliát(egy kis rúd 1000ft),a rugat lereszeled és úgy áztatod az illóolajban.

Amúgy lehet kapni az amolyan százforintos boltokban illóolajat és én láttam már vanilia aromásban is .

Üdv!

2012. ápr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kösziszépen, megnézem :)
2012. ápr. 16. 16:38
 5/8 anonim ***** válasza:
A vaniliás cukornak semmi köze a vaniliához! Szintetikus aroma, fürészporból készítik... És mégis hogy képzeli a második válaszadó? Cukrot olajba? Elképzelni is szörnyű. A 100 forintos boltokban csak hamisított illó olajakat kaphatsz. Inkább csináld meg magadnak a vaniliarúd-olivaolaj kombinációt. Abból még süteménybe is tehetsz.
2012. ápr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

A vaníliacukornak egyetlen egy köze van a vaníliához,és az az hogy van benne aroma és igen is elképzelhető hogy ezt olajjal meglehet oldani,de a Te kedvedért csak is megfogom csinálni!

2012. ápr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Vanília illóolajat nem lehet készíteni, mert „A vanília nem tartalmaz illóolajat. A jellegzetes illatanyag a szagtalan anyagokból enzimek segítségével képződik az erjesztés során (a még éretlen terméseket forró vízbe mártják, majd nedvesen tartják, végül megszárítják). Ezeket az illatos komponenseket finomszesz és szén-dioxid segítségével vonják ki, majd a szén-dioxidot elpárologtatják; az így készült alkoholos oldat kerül az üvegekbe.” Forrás: aromax.hu


Viszont vaníliából alkoholos és olajos kivonatot is készíthetsz.


Vanília alkoholos kivonata: „Kell hozzá egy üveg jó minőségű vodka és vagy 10 hüvely vanília. A vaníliát felhasítva beteszem a vodkás üvegbe és 3-4 hétig sötét száraz helyen tárolom. Az első hét után néhány naponta felrázom. Gyönyörű mély borostyán színű lesz és illatos. Így önmagában nem jóízű de a sütiknek, krémeknek elképesztően intenzív vanília íze lesz. Ahogy fogy, az alkohol és a vanília is folyamatosan utántölthető.” Forrás: [link]


Vanília macerátum (olajos kivonat): „Az én egyik nagy kedvencem a vanília macerátum. Nem annyira terápiás hatásáért, hanem inkább illatáért rajongok. Egy felhasított vanília rudat 200ml bio édes mandula, vagy sárgabarackmag, vagy makadámia olajban áztatok kb. 6 hétig.”

Forrás: [link]


Ezeket a recepteket nyugodtan elkészítheted, egyszerűek és garantáltan tudod, hogy mit tartalmaznak a saját készítményeid. Egy tipp: ebayről rendelve a vaníliarúd sokkal olcsóbb, mintha bárhol Magyarországon szerzed be, mi rendeltünk korábban, postaköltséget sem kellett fizetni.


Engem is érdekelt az a kérdés már régóta, amelyet feltettél, korábban utánajártam ennek a témának, onnan tudom ezeket az adatokat. Remélem, hogy tudtam segíteni! :-) Ha kipróbálod a vaníliakivonat készítést, sok sikert kívánok ahhoz! Szép napot neked!

2012. szept. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, természetesen az olajos kivonathoz bármilyen hidegen sajtolt olajat használhatsz, azokról a solioetolaj.hu oldalon alapos leírást találsz és elfogadható árakat!
2012. szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!