Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Irányárból mennyit lehet...

Irányárból mennyit lehet alkudni olcsó lakásnál?

Figyelt kérdés

mondjuk van egy 6,9-es, annál meg sem érdemes próbálni a 6,0-át? mi a reális? meg mondjuk egy 6,5-ösnél vagy egy 7,3-asnál?

árajánlatot elvileg visszaadják, ha nem felel meg az eladónak, azt mondok 100e-rel többet, nem?

Hol kezdenétek az alkut ti, illetve aki ennyi körül vett lakást, az mit tudott irányárból alkudni?


2011. febr. 8. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a reális az a 15-20 % amit jelenleg le lehet alkudni az árból. Olyan kevés vevő van a piacon, hogy lepkehálóval vadásszák, komoly alkupozíció, hogy egyáltalán vagy.

A 6,9-re én bemondanám a 5,5 -öt, és látszik vevő reakcióján, hogy hogy érinti.A legjobb ha hagyod puhulni.

És felhívod mondjuk 3 nap múlva, hogy osztottatok, szoroztatok, és nektek 5,9 M van összesen ha gondolják hívjanak fel.

Annyi lakás van a piacon,és annyira nincs érdeklődő hogy 10-ből egyszer be fog jönni.

2011. febr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért nem mindíg lehet korlátlanul alkudni, attól függ az eladónak mennyire sürgős az eladás. Én 8,8-ért hirdettem a lakásomat, az első ajánlat 7,8 volt, a közvetítő persze rá akart beszélni, hogy ez nem rossz ár. Majdnem körberöhögtem, hogy akkor inkább megtartom a lakást, mert nem voltam annyira megszorulva hogy bármi áron eladjam. Végül 8,3-ért lett rá másik vevő, annál lejjebb nem akartam menni. Amikor venni készültem a másik lakást, a paramétereknek megfelelő kis alapterületű, erkélyes , felújított lakások olyan gyorsan elkeltek, hogy nem egyről lemaradtam, amíg gondolkodtam hogy mennyit ajánljak. Úgyhogy mire végre találtam megfelelőt, csak 200 ezret alkudtam, mert arra is volt már jelentkező, nekem pedig rövid határidőn belül ki kellett költöznöm a régiből. Ez Pesten volt, vidéken lehet hogy más a helyzet, bár hozzáteszem itt is láttam olyan hirdetéseket, amik egy éve fenn voltak.
2011. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha olcsón akarod megkapni, és az eladóról tudod, hogy kell neki a pénz (pl hitel miatt) megpróbálhatod azt, hogy rámondod, hogy 6 millióért elviszed, de csak egy hétig áll az ajánlatod.

Ha el akarja adni a lakást, el fogja fogadni, és meg fog keresni.

2011. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!