Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy jellemzően az...

Mi az oka, hogy jellemzően az 1980 előtt épült panelekben be van vezetve a gáz csak főzéshez, holott távhős a fűtés?

Figyelt kérdés
Nem egyszerűbb lett volna már akkor is villanytűzhelyeket kiépíteni, és a gázt nem bevezetni? Eleve nem kell még egy pluszcső, csak a lakáson belül egy fix bekötés a bitosítéktáblától. Mint ahogy a 80-as években épültek a panelházak.
jan. 3. 20:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
"Annak ellenére, hogy az első villanytűzhely már 1909-ben piacra került, az első valóban csak elektromos árammal üzemelő tűzhely 1977-ben látott napvilágot."
jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ja akkor ez volt, hogy egyszerűen nem volt még. Fiatal vagyok, erre nem gondoltam.
jan. 3. 21:03
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az áramhoz erős kábelrendszer kellett volna .Ez még ma is gond a régi panelokban.
jan. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Egy modern villanytűzhely sütő kombóhoz 3 fázis kell, azt behúzni minden végfelhasználó konyhájába. A legtöbb panelben földelés nélküli alu van…


Illetve áram nagyságrendekkel kevesebb volt a szovjetúnióban mint gáz

jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a panelokban nem volg elég jó a hálózat, hanem országosan is elég vacak volt. 45 évvel ezelőtt teljesen más volt a világ. Vékonyka vezetékeket használtak, mert az akkori igényeknek elég volt. Volt a lakásban 4-5 db 40-es, 60-as izzó, egy hajszárító egy mosógép, meg egy tv. Sok helyen a 6A-os biztosíték is elég volt.
jan. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoromba 70 valahányba panelba kezdtünk. Villanytűzhely volt beèpítve, sőt, a környèkbeli panelokba is.
jan. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, de azért se volt jó a korai panelokban a hálózat, mert úgy tervezték h nem lesz villanytűzhely. Aminek az oka pedig nemes egyszerűséggel, h nem volt. A későbbi, 80as években épülekben már általában villanytűzhely van a megfigyelésem szerint.
jan. 3. 21:22
 8/18 A kérdező kommentje:
De van azért egypár ahol gáz van, pl. nagybátyáméknál a 17 . kerületben, vagy a Szolnoki Széchenyin
jan. 3. 21:23
 9/18 A kérdező kommentje:
Akk lehet nem jól mondtam és csak a legelső generaciós panelekbe került gáztűzhely
jan. 3. 21:25
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, a távfűtès, hogy jön hozzá, de azzal terveztèk ami volt ott. Ennyi.
jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!