Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek ésszerű hogy nem...

Szerintetek ésszerű hogy nem kamerázhatja be az ember az ingatlanja előtti részt? (Járda) mert az közterület? Részlet lennt..

Figyelt kérdés
Valaki szögeket szór a házunk elé direkt hogy a kocsink kerekét kiszúrja. 3-szor fordult már elő és egyszer majdnem baleset is lett belőle mert nem tudtam irányítani a kocsit a kanyarban. A szabály szerint nem tehetek kamerát a kapuba ami az előttünk lévő járdára néz mert közterület és sértem az emberek személyi jogait. De hol az én jogom? Mit csináljak?
2023. okt. 2. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
A te jogod ott van, hogy téged sem vehetnek fel mások. Ne mond, hogy te törvénytisztelő vagy, így nem kell tartanod semmitől, mert pont a nagy semmikkel lehet tönkretenni embereket.
2023. okt. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Elvileg nem lenne szabad, gyakorlatilag az itteni rendőrök nem szólnak èrte, volt hogy ki kèrtèk a kamera felvètelt , lopás miatt, ők is mondtàk , hogy nem lenne szabad, de sokszor segít ha az utcàról làtnak egy darabot a felvètelen. A szomszèd kapura nem làt, csak az útra.
2023. okt. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Úgy szól a szabály, hogy kamerával megfigyelhetsz, de nem rögzíthetsz.


Amúgy tényleg nem foglalkozik vele senki. Engem, mint magánembert sem zavar, hogy másnak kint van a kamera. Nem szoktam járni betörni.

2023. okt. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden második háznál van nálunk, senkit nem zavar. Közterületre a miénk is kilát, a szomszédokhoz nem. Senkit nem zavar, mégha nem is lenne szabad.
2023. okt. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elnézést az indulatosságomért, de ha valaki szándékosan kitol velem, akkor egy idő után én is tojok a szabályosságra, és megcsípem az illetőt.
2023. okt. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Pont ezt akartam írni. Imádom ezt a jogállamiságot... Nem figyelhetem meg a saját házam kapuját, kerítését és nem használhatom fel mondjuk egy perben bizonyítékként, mert közterületet is lát egy méteres sávban, de kérdem én, aki betör, rongál, nem tudom mit csinál, annak miért van ehhez "joga"? Merthogy ha nincsenek kamerák, az életben nem kapnak el egy besurranót... Aki meg simán csak sétál az utcán, azt miért zavarja, ha valaki "látja"? A térfigyelők is látják. 5 éve van kamerarendszerünk, eddig egyszer néztem vissza felvételeket, amúgy baromira nem érdekel ki császkál odakint... Ellenben amióta ilyen rendszerek vannak nálunk bűncselekmény esetén a helyi rendőrség azonnal kéri a szomszédok kamerafelvételeit és általában 1-2 napon belül meg is van a tettes, ha helyi. Kisváros, a rendőrség tudja kik a pitik, már sziluett alapján felismerik a legtöbbjüket. :) Felénk ez visszatartó erő.
2023. okt. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Szerencsére a jogászok sem teljesen hülyék. Már felhasználhatja a bíróság a saját magad készítette felvételt.
2023. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7. Már? Régenben is felhasználható volt a jogtalan módon készült felvétel is.
2023. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!