Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem nyílik az ajtó, mit tehetnék?

Nem nyílik az ajtó, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A mosdó ajtaja ragadt be. A kilincs lefelé lóg, valószínűleg a rugó akadt ki. A probléma az, hogy örökölt lakás, a zár is legalább 30éves benne, és nincs rajta kulcsjuk. Szétvertem, feszgetem is, de annyira gyenge a fal, hogy az kezdett repedni, de a zárnyelv nem mozdul😅 Mit kéne tennem, mivel essek neki?

Köszönöm a segítséget



2023. szept. 11. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Kijutottál e már?:D
2023. szept. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont a budiba.Még jó, hogy van telód.Ezentúl én is viszem. Hívjál fel valakit, aztán megírod mi lett veled?
2023. szept. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Ne azt az oldalát feszegesd!

A másik oldalon kell leemelni ahol a zsanérok vannak.

Tegyél alá valamit és próbáld azt az oldalát megemelni, a zsanérokat leemelni az ajtófélfán levő részükről. Utána már ki fog szabadulni a zár nyelve is a másik oldalon.

2023. szept. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sikerült!

Leemelni nem volt lehetséges, mert az ajtófélfa felette van, tehát néhány mm a mozgástér.

Feszgettem, a fal kissé megrepedt. Aztán késsel elkezdtem kifarigcsálni a zár körül az ajtót. Annyira feszítgettem, hogy az ajtófélfában az a fém, ami fogja a nyelvet, elhajlott, így kinyilt. Persze a kilincset is levertem előbb, de úgy sem volt elfordítható a zár😅

2023. szept. 11. 22:59
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Hogy került a WC-be kés? 🤨
2023. szept. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha másnak, máskor lesz hasonló problémája kilincses-kulcsos zárral.

Az ilyen záraknál előfordul, hogy valaki lenyomja a kilincset és úgy nyit a kulccsal. Akkor a zárnyelv nem fog visszahúzódni és látszólag nem is lehet a zárat kinyitni.

A megoldás:

Lenyomott kilnccsel zárni kell a kulccsal. Ez helyrehozza a zárat és utána vízszintes kilincs mellett kinyitható.

(Ez nem a kérdező helyzete, mert az ő zárjánál nem volt kulcs.)

2023. szept. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor építkeztünk, az asztalos éppen az ajtókat tette be a helyére. Egyszer csengett a párom telefonja és ő hívta. Rácsapódott az ajtó és nem volt bent a kilincs vele, nem tudott kijönni, az ablak meg túl kicsi volt.

ő is nagyon nevetett mikor kiengedtük, soha nem hitte hogy bárkivel ilyen megtörténhet. Mázli, hogy a telefonja a zsebében volt. :)

2023. szept. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7

Ezért kell a kilincset mindig úgy felszerelni, hogy a benti oldalon legyen az a fele, amiben a négyzetacél van. Hogy ha véletlenül a kezedben marad is, a másik fele meg kiesik, akkor ne záródj be.

Kérdező: hát igazából csak ez a megoldás van, hogy szétbszod az ajtót. Ha már látni a zárnyelvet, akkor lehet annyit, hogy késsel vagy csavarhúzóval (vagy mindkettővel, felváltva) benyomni a zárnyelvet.

2023. szept. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!