Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem működik a gáz...

Miért nem működik a gáz forrasztólámpám?

Figyelt kérdés

Már régóta nem lett használva, a palackjában még legalább 15%-nyi gáz van. Egyszer be sikerült gyújtani, de már nem akar égni. A szelep kinyitásakor látszólag nem jön a gáz belőle. Lehet eltömődött (állásában) vagy a gáz nyomása lehet kicsi?


Azt írja a használati utasítás, hogy csak kiürült gáz patront szabad cserélni.

Ha a szelep eltömődött azt hogy tudom biztonságosan leellenőrizni?



[link]



2017. jan. 25. 17:28
 1/4 A kérdező kommentje:
2017. jan. 25. 17:54
 2/4 anonim ***** válasza:

Az eleje (sárgaréz terelő)lecsavarható. Itt a fészekben van egy mini fúvóka. Ezt is tekerd ki. Ez a fúvóka sok pici tüskével van tele,és ez ami eltud eldugulni korommal,parafinnal.

Áztasd be ezt 1 kupaknyi benzinbe. Majd vedd ki,sűrített levegővel nyomasd meg. (Van aki ezt is 1 kissé kiégeti 1 másig gázos forrasztóval) Majd újra benzin áztatás,,majd sűrített levegős megnyomatás. Ezután simán átereszti a gázt.

2017. jan. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tehát ha leveszem a tüskét és úgy megnyitom és nem jön belőle a gáz, akkor más probléma van.


Ha jön, akkor biztos a fúvóka tömődött el.

2017. jan. 25. 20:37
 4/4 A kérdező kommentje:

Kösz sikerült.


Egy gumismunkás kesztyűvel lecsavartam óramutató járásával ellentétesen. Majd a fúvókát 7-es villáskulccsal. Utána beáztattam benzinbe majd szájjal jól belefújtam minkét oldalról. Ellenőriztem fúvóka nélkül már engedte a gázt. Visszarakva jó lett.

2017. jan. 25. 21:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!